Jump to content



Πόσο ευχαριστημένοι είστε με το Galaxy Note II?  

115 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Εγώ έχω εδώ και καιρό τη δυνατότητα να βάλω την 4.3, αλλά το αναβάλλω μπας και βάλω καμία custom πρώτα να δοκιμάσω, μιας και η επίσημη δεν έχει τα καλούδια του Note 3 με το spen...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ΟΤΙ rom κυκλοφορεί με τα καλουδια του note 3 ειναι bugged. Καμια δεν δουλεύει 100% τελεια. Έχει ακόμα αρκετή δουλειά το θέμα NOTE 3 MOD.

Εχοντας δοκιμάσει παρα πολλές ROM... εβαλα την Pulse 5.0 του Στράτου ( απ το Myphone) βασισμένη στην ολόφρεσκια 4.3 ΜΚ9 και δουλεύει άψογα μέχρι στιγμής. (knox free εννοείται)

Link to comment
Share on other sites

προσέξτε λίγο - διαβάστε για το knox...

επειδη κατεβηκε και σε μενα η 4.3 και τυχαια επεσε το ματι μου στο ποστ σου... τι να προσεξουμε ακριβως?

λιγο που διαβασα το knox μπορουμε να το απεγκαταστησουμε...υπαρχει κατι που μου διαφευγει?

να προχωρησω στην εγκατασταση?

Link to comment
Share on other sites

η 4.3 εγκαθιστά και bootloader το οποιο περιλαμβάνει το KNOX.

απαξ και βαλεις custom rom ή root τότε το knox flag θα γινει 1 και αυτο δεν αλλαζει με τίποτα οπου και χανεις εγγύηση..

Link to comment
Share on other sites

η 4.3 εγκαθιστά και bootloader το οποιο περιλαμβάνει το KNOX.

απαξ και βαλεις custom rom ή root τότε το knox flag θα γινει 1 και αυτο δεν αλλαζει με τίποτα οπου και χανεις εγγύηση..

Οκ, μονο η εγγυηση δηλ σε περιπτωση που κανω ρουτ! Αν δεν εχω σκοπο για ρουτ ειναι οκ να προχωρησω?

Link to comment
Share on other sites

Το εχω 1 χρονο το κινητο...δεν χρειαστηκα και ουτε νομιζω να χρειαστω ρουτ...

Αν το μονο που επηρεαζει το νοξ ειναι το θεμα εγγυησης τοτε προχωρω! :)

Απορια: τα καλουδια του νοτε 3 τα βρισκουμε στο ΑππΣτορε?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ΟΤΙ rom κυκλοφορεί με τα καλουδια του note 3 ειναι bugged. Καμια δεν δουλεύει 100% τελεια. Έχει ακόμα αρκετή δουλειά το θέμα NOTE 3 MOD.

Εχοντας δοκιμάσει παρα πολλές ROM... εβαλα την Pulse 5.0 του Στράτου ( απ το Myphone) βασισμένη στην ολόφρεσκια 4.3 ΜΚ9 και δουλεύει άψογα μέχρι στιγμής. (knox free εννοείται)

Λευτερη ποια ειναι τα bug που βρηκες σε roms που εχουν note 3 features αλλα δεν υπαρχουν στην mk4 και mk9?

Γιατι μαλλον κατι μου διαφευγει...:hehe:

Ps:Εκτος αν αναφερεσαι σε 1-2 οπτικα bugs (πχ το μαυρο φοντο στο εικονιδιο οταν κανεις minimize μια εφαρμογη)

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκτός του ότι αργεί χαρακτηριστικά το κινητό μόλις του φορτώσεις τα note 3 features, δεν δουλεύουν σωστά όλες οι λειτουργίες, όλο και θα σου κρασάρει στο άσχετο καποιο app, καποιες λειτουργίες του s note κρασάρουν.. και αλλα διάφορα που δεν θυμαμαι.

όλες οι custom μέχρι τώρα βασιζόταν στην MK4.

αυτη που φοράω τώρα ειναι ΜΚ9 χωρις τα bugged note 3 καλούδια, και πάει σφαίρα, κανένα παράπονο μεχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα bugs που αναφερεις εχω να τα δω απο την mj5

Και πριν.Ουτε random fcs ουτε προβληματα με snote.Το setup με την mk4 που εχω εδω και μερες ειναι οτι ποιο καλο σε ταχυτητα αλλα και σε μπαταρια που εχω φωρεσει ενα χρονο τωρα.

Ισως επεσες σε περιπτωση....

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μου εκανε και εμενα update σε 4.3 χθες

θετικες εντυπωσεις μεχρι στιγμης.πιο ομαδοποιημενες επιλογες , πιο γρηγορο μου φαινεται.Ισως ειναι η ιδεα μου..Φορματ βεβαια δεν εκανα και δε προκειται.νομιω εχει αλλη αισθηση στο touch της οθονης.Δε ξερω..

οσο για το knox χεστηκ@.δεν εχω βαλει ποτε διαφορετικη ρομ γτ ποτε δε χρειαστηκα

Link to comment
Share on other sites

μου εκανε και εμενα update σε 4.3 χθες

θετικες εντυπωσεις μεχρι στιγμης.πιο ομαδοποιημενες επιλογες , πιο γρηγορο μου φαινεται.Ισως ειναι η ιδεα μου..Φορματ βεβαια δεν εκανα και δε προκειται.νομιω εχει αλλη αισθηση στο touch της οθονης.Δε ξερω..

οσο για το knox χεστηκ@.δεν εχω βαλει ποτε διαφορετικη ρομ γτ ποτε δε χρειαστηκα

rom ουτε εγω εχω βαλει, αλλα με το root τι γινεται για να μην χασουμε εγγυηση; εχει βγει κατι καινουριο;

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε διλλημα(ειμαι μονο ρουταρισμενος)..να περασω 4.3 official η να παω σε μια custom 4.3 που να τρεχει smooth οσο το δυνατον γινεται αλλα και να εχει τα καλουδια του note 3?

Δεν εχω αλλαξει ποτε rom και φοβαμαι μην κανω καμια μ@λ@κι@..

Απο την αλλη δεν θελω το knox να γραψει..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.