Jump to content



Ποιο media player χρησιμοποιείτε;


Recommended Posts

Kmplayer για video (όλα τα άλλα δε με βολεύουν γιατί δε κάνουν forward ή backward με τα πλήκτρα. Πχ το splash κάνει ένα fade effect όταν πατάς για μπροστά και δε μπορείς να κάνει fast forward peek που να βολεύει)

Audio winamp ή kmp.

Link to comment
Share on other sites

Kmplayer για video (όλα τα άλλα δε με βολεύουν γιατί δε κάνουν forward ή backward με τα πλήκτρα. Πχ το splash κάνει ένα fade effect όταν πατάς για μπροστά και δε μπορείς να κάνει fast forward peek που να βολεύει)

Audio winamp ή kmp.

απο default όχι. αλλά μπορείς να αλλάξεις τα keys

Link to comment
Share on other sites

Media Player Classic Home Cinema για οποιουδήποτε είδους video.

Foobar για μουσική.

Τα enhancements (αλλοιώσεις κττμγ) τύπου motion plus, dynamic contrast, vivid colors, αλλά και bass boost και λοιπές μαγγανίες τα αποφεύγω όπως ο διάολος το λιβάνι. :jump1:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

vlc / kmplayer

το πρώτο παίζει τα πάντα και το δεύτερο είναι πιο παραμετροποιήσιμο και συνεργάζεται με τον core codec που έχω. Επίσης είναι πιο εύκολο να παίζω με controls ποντικιού για μπρος/πίσω και υπότιτλους. Μου κάνει όμως πολλά νερά τελευταία..

Link to comment
Share on other sites

vlc / kmplayer

το πρώτο παίζει τα πάντα και το δεύτερο είναι πιο παραμετροποιήσιμο και συνεργάζεται με τον core codec που έχω. Επίσης είναι πιο εύκολο να παίζω με controls ποντικιού για μπρος/πίσω και υπότιτλους. Μου κάνει όμως πολλά νερά τελευταία..

Οντως τελευταίες εκδόσεις κάνει κάτι περίεργα ο km... Οσο για το core δεν ήξερα ότι συνεργάζεται ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

MPC-HC

Πολύ καλό interface μια χαρά ποιότητα εικόνας

+ υπότιτλοι, κατεβάζεις με 2 click και τους συγχρονίζεις πανεύκολα.

VLC

Πολύ καλό interface μια χαρά ποιότητα εικόνας

+ έχει 16:10

-Ο κώνος είναι άθλιος (έχω αλλάξει τα εικονίδια με το filetypesman)

Zoom Player PRO

Πολύ καλό interface μια χαρά ποιότητα εικόνας, δεν βρήκα κάτι για να το ξεχωρίσω.

Splash PRO EX (Το είδα εδώ μέσα είπα να το δοκιμάσω.)

Πολύ καλό interface καλύτερη ποιότητα εικόνας από τα από πάνω όταν ενεργοποιήσεις τα playback options

+ playback options

Στο Splash PRO EX μπορείς να αλλάξεις το aspect ratio; Δεν μπορώ να βρω την ρύθμιση…

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ξεθαμα ftw.

Ειμαι με MPHC+K-lite codec pack απο....παντα.

Lav video decoder+ffdshow audio.

 

Aξιζει να δοκιμασω τα splash PRO-pot player-kmplayer που εχουν αναφερθει στις προηγουμενες σελιδες...πριν απο 2 χρονια :p ?(ημουν κωλοφανταρο τον καιρο εκεινο)

 

Mε το splash πχ poy ζηταει και ενα 20αρικο θα δω καμια διαφορα στη ποιοτητα?

Link to comment
Share on other sites

VLC για όλα χρησιμοποιώ και εγώ πλέον.. Είχα πολύ καιρό km player αλλά δυστυχώς στα τελευταία update είχα πολλά προβλήματα, όπως λάθος συγχρονισμους σε υπότιτλους και στον ήχο κτλ κτλ

Έγινε επεξεργασία από liakos3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.