Jump to content



[SHOCK]τα dual cores της intel θέλουν TEC!!!!![/SHOCK]


enduracell

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από Dagalidis

Kάτι μου θυμίζει αυτό που είπες..... ΚΑΤΙ μου θυμίζει............:wassat:

ΑΑΑΑ ναι το βρήκα .... μας περιγράφεις έναν Α64 με 2ΜΒ Cache έτσι δεν είναι Γιώργο ????? :D :D

ακριβως.

:D :D :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από Dagalidis [Σήμερα, στις 13:24]

Kάτι μου θυμίζει αυτό που είπες..... ΚΑΤΙ μου θυμίζει............:wassat:

ΑΑΑΑ ναι το βρήκα .... μας περιγράφεις έναν Α64 με 2ΜΒ Cache έτσι δεν είναι Γιώργο ????? :D :D

:DΌχι ακριβώς........Περιγράφω έναν Northwood με ενσωματωμένο memory controler....... :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από DarkSaga

η αύξηση της μνήμης είναι brutal force λύση

υπάρχουν τραγικά καλύτερες λύσεις που θα προκύψουν ως διαμαγίας όταν το

tradeof θα γείρει προς αυτές,όταν η μνήμη θα ακριβύνει

(στο επόμενο μπαμ των προγραμμάτων σε απαιτήσεις)

ως τότε όλα θα είναι γραμμικά

τά δε έφη Patterson ο παέρας τηα αρχιτεκτονικής και ο άλλος ο hennesy

@Nos Dio είσαι ο μόνος που επιχείρησε να το ανάγει σε φυλετική διάκριση και απόλυτη ανωτερότητα......

ρε οι AMDάκηδες είναι Τεξανοι δεν είναι εβραίοι DONT BURN THEM DOWN :)

ειπα εγω οτι Οι ΑΜΔ ειναι κατωτεροι??....προβλημα του καθενος τι νομιζει.....προσωπικα πιστευω πως κατι καλυτερο απο εναν Barton σημερα ειναι δυναμη που δεν χρειαζεται εκτος και αν ασχολησε μονο με μελετες που ακομα και σε αυτην την περιπτωση δεν θα ικανοποιησει συστημα με μονο επεξεργαστη

Εγω δεν εχω δει ποτε Ιντελαδες να εχουν κολλημα με την ΑΜΔ,μαλλον το αντιθετο συμβαινει@amdroids...και στο κατω κατω εγω ειμαι αυτος που πηρα Α64 για αυτο δεν ανεχομαι να μου λενε τιποτα περι αυτων των θεματων!(και στο λεω φυλικα)

Στο κατω κατω ξερω την αποδοση των συστηματων cpu-mobo που εχω δοκιμασει και αυτο που ειπα για το σαντρα το ειπα γιατι μου φαινεται ΦΑΙΔΡΟ να προσπαθεις να κανεις κατι που ο αλλος το εχει για πλακα οπως αντιστοιχα αυτο ισχυει για το 3dmark2k1...

Αν μου ελεγες τι θα επαιρνες σημερα θα σου ελεγα:Athlon 64 3500+ με τα μπουνια!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από hipro5

:DΌχι ακριβώς........Περιγράφω έναν Northwood με ενσωματωμένο memory controler....... :p

Τον οποίο μάλλον δεν θα δούμε ποτέ διότι αν δεν κάνω λάθος το ΒΤΧ είναι έτσι σχεδιασμένο που δυσκολεύει την κατασκευή μητρικών για επεξεργαστές με ενσωματωμένο τον memory controller.

Ρε Γιώργο. Έχω την εντύπωση ότι έχεις το ίδιο δίλημμα με την Dell. Τον θέλεις τον Athlon αλλά δεν μπορείς να το πεις πουθενά...... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από yanni [Σήμερα, στις 14:49]

Τον οποίο μάλλον δεν θα δούμε ποτέ διότι αν δεν κάνω λάθος το ΒΤΧ είναι έτσι σχεδιασμένο που δυσκολεύει την κατασκευή μητρικών για επεξεργαστές με ενσωματωμένο τον memory controller.

Ρε Γιώργο. Έχω την εντύπωση ότι έχεις το ίδιο δίλημμα με την Dell. Τον θέλεις τον Athlon αλλά δεν μπορείς να το πεις πουθενά...... :)

:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

lol δε βλέπω να γυρίζει τίποτα, εκτός και αν ο shelton είναι ο επόμενος σου επεξεργαστής :hehe:

AMD Geode NX 1250@6W processor

The AMD Geode NX 1250@6W processor specifications:

  • .13um fabrication process
  • 128/256KB L1/L2 cache
  • 266MHz Front-Side Bus
  • Floating Point logic
  • AMD PowerNow! technology
  • Less than 6 watt (typical) to 9 watt (maximum) Total System Power Dissipation
  • Socket A compatibility
  • 3DNow!, MMX and SSE Instruction Set

με λίγα λόγια σιγά τα αυγά...
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Αρχική απάντηση από unseen

πολλες φορες διαβαζουμε μπουρδες http://www.theinquirer.net/?article=18348

έχεις δίκιο, απλά μένει να δούμε πόσα τετραγωνικά εκατοστά θα είναι το die ή τα dies.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.