Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

Ετσι ειναι όπως τα λες. Αυτο που λένε τα παιδια στην kunos, που μάλλον ξέρουν τι λένε, ειναι οτι στο τιμόνι θα καταλάβεις την αλλαγη κατεύθυνσης αλλα οχι τα μικρά σκαλοπατακια. Αν καταλαβαίνεις αυτο το γγγγρρρρρ που ακούς οταν περνάς πάνω απο τα Kerb στο τιμόνι εχει σχεδιαστικό θέμα η ανάρτηση. Στα παιχνίδια απο οτι έχω καταλάβει το βάζουν αυτο για immersion η kunos όμως το παει αλλου το θέμα, αν θες κραδασμούς αμαξώματος παρε buttkicker. Κάπως ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα διάβασα ενδιαφέροντα πράγματα στα ξένα φόρουμς. Αν όλα πάνε καλά, στις 18 Ιουλίου θα έχουμε:

  • Slipstreaming στο multiplayer
  • Collidable objects (π.χ κόνοι)
  • Lotus 98T
  • δυνατότητα αλλαγής του brake balance από το κόκπιτ

Επίσης, ψήνεστε για αγώνα με 500ράκια το βράδυ κατά τις 10;

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, ψήνεστε για αγώνα με 500ράκια το βράδυ κατά τις 10;

Δυστυχώς αν λάβουμε υπόψιν κάποιους που δεν θα μπορούν εκείνη την ώρα και κάποιους που για απρόβλεπτους λόγους τελευταία στιγμή δεν θα μπορέσουν να συμμετάσχουν,

είμαστε πολύ λίγοι εδώ για να διοργανώσουμε κάποιο event! :(

Πέραν αυτού όμως, πραγματικά θα γούσταρα κάποιο event με ένα από τα slow cars (Abarth 500, E30, Elise) και με Gentlemens agreement να τρέχαμε όλοι με 100% default setup,

ή μόνη αλλαγή από το default να βάζαμε όλοι street tyres...

Link to comment
Share on other sites

Φάση είχε αλλά αυτό το πράγμα με τις επαφές απαράδεκτο :wall:

Νομίζω ότι ήταν καλή ανάπαυλα από τους συνεχείς αγώνες με gt3 :D

Θέλει προσοχή κυρίως στις στενές πίστες. Την κατάσταση βοηθάει κάπως το map application και το virtual mirror που ενεργοποιείται με το f11.

Link to comment
Share on other sites

Ή βάλε τα faces στο 1 και καλό cubemap resolution ή τα faces στο 6 και low cubemap resolution. Προσωπικά προτιμώ το 2ο γιατί είναι πολύ πιο ομαλό το refresh των αντανακλάσεων.

Επίσης καλό είναι να μη συνδυάζεις τις 2 μεθόδους antialiasing. Έτσι σίγουρα θα είσαι over 60 fps.

Link to comment
Share on other sites

Windows 8 + gaming = ασυμβατα μεγέθη

Μόνο για κανά tablet ...

Με 7αρια είμαι . Νομίζω έχει βγει ένα guide στο AC Forum

Διαφωνώ απόλυτα. Σιγά μη πάρω tablet με 8 :p

Ένιγουει τα ίδια είναι πάνω κάτω σε απόδοση-σταθερότητα με τα 7 και σαν desktop experience προτιμώ σαφώς τα 8. Το θέμα είναι ότι ακόμα δε βγήκε sweetfx injector για αυτά.

Λοιπόν, πάμε εις το ψητό. Πίστες που αξίζουν την προσοχή μας:

Brno, Newbury, Aosta, Mission, Laguna Seca, GenTrack 1(fantasy track φτιαγμένο από το 0, τρομερή δουλειά). Links

Επίσης κυκλοφορεί παράνομο conversion Porsche 997 RSR GT3 (από το forza). Έχει εντυπωσιακό ήχο και τα physics δεν είναι άσχημα.

edit: [MENTION=15353]liakjim[/MENTION] σώθηκα!! Κάποιοι παλαβοί modάρανε το sweetfx και πλέον παίζει μέσω radeonpro στα 8-8.1 για 32/64bit games. Βάζω το guide εδώ σε περίπτωση που το χρειαστούν κιάλλοι. Με λίγο sharpening νιώθω ότι έχω βιονική όραση :laughing:

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
Link to comment
Share on other sites

Κανα λινκ να το αγορασω παιδια?

Εχω ακουσει πολλες κριτηκες απ ολους σας ΘΕΤΙΚΕΣ.

Διαβαζω και αυτα που λενε εξω και εχω ψηθει και γω ασχημα να μπω στη παρεα.

Πιστευω ομως θα χρειαστει και μια g25/g27 ε? :drool:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.