Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

v1.0.2 changelog: 

- Fixed wrong impact speed calculation for car to car contact resulting in too much damage 
- Fixed possible wrong grain calculations when tyre has no load 
- Fixed car bottom not colliding with road 
- Fixed bottom collision box for Mercedes SLS GT3, Lotus Evora GX and GTC, Ferrari 312T, Pagani Huayra 
- Fixed wrong camber for remote cars on multiplayer

Έγινε επεξεργασία από Zenor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

λοιπον θα συνδυασω 2 χομπι... κι οτι βγει με εψησε ο @NickAtsi

 

temp_track.jpg

 

 

Τα pits γιατί τα βάζετε εκεί;

Το σημείο εξόδου είναι πάνω στην ιδανική γραμμή.

 

Να κάνω κάποια πρόταση για άλλο σημείο. (Γιατί φαντάζομαι δεν θέλετε το original)

Link to comment
Share on other sites

Στο νέο update όσα αυτοκίνητα τα χαμήλωσαν (π.χ GT2) σε πίστες που έχουν ανυψώσεις όπως Spa/Mugello βρίσκουν στο έδαφος και χάνεις τον έλεγχο του αυτοκινήτου αναλόγως με το setup. Γι αυτό χρειάζεται λίγο ανέβασμα στο ύψος τον αναρτήσεων στο setup.

Link to comment
Share on other sites

Παλιούτσικο αλλά κορυφαίο...   :rofl:  :rofl:  :rofl:  :sarcastic:  :sarcastic:  :hehe:  :hehe:

 

Να σαι καλά, γέλιο μέχρι δακρύων και ασορτί μουσικούλα απόλυτα ψυχαγωγικό βίντεο , ρε παιδί μου αυτός ο υπάλληλος γαιδούρι αναίσθητο τόσα ατυχήματα μπροστά στα μάτια του κι αυτός να θωρεί ακίνητος που να τρέχει ο λογισμός του ?

Σίγουρα σε καμιά γκόμενα ιταλίδα βιτσιόζα που τις έχουν σε αφθονία εκεί στη Μόνζα! Αλλά εδώ που τα λέμε βάρδα μη σου τύχει να συμμετέχεις σε τέτοιο αγώνα, θα φύγεις με 180 παλμούς το λεπτό και έχοντας χρησιμοποιήσει όλο το ρεμπέτικο υβριστικό λεξιλόγιο! :):D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τα pits γιατί τα βάζετε εκεί;

Το σημείο εξόδου είναι πάνω στην ιδανική γραμμή.

 

Να κάνω κάποια πρόταση για άλλο σημείο. (Γιατί φαντάζομαι δεν θέλετε το original)

τα πιτ ειναι πανω δεξια.... γιατι να μη μπουν εκει αφου εκει ειναι και στην κανονικη?

Link to comment
Share on other sites

τα πιτ ειναι πανω δεξια.... γιατι να μη μπουν εκει αφου εκει ειναι και στην κανονικη?

Συμφωνούμε,

απλώς στο αριστερό γραφικό πάνω από το google earth φαίνεται μια άλλη χάραξη για pits και

έλεγα μήπως θέλετε να  τα αλλάξετε, γιατί εδώ που τα λέμε είναι λίγο χάλια η κανονική θέση.

Link to comment
Share on other sites

Παλιούτσικο αλλά κορυφαίο...   :rofl:  :rofl:  :rofl:  :sarcastic:  :sarcastic:  :hehe:  :hehe:

 

τα πραγματα εχουν βελτιωθει τωρα....την κυριακη ετρεχα με gt2-gt3, γυρο στους 5 αγωνες απο 10laps,ειχα πεσει σε καλο group με 18cars πανω κατω...μια χαρα στριβαμε ολοι στην πρωτη στροφη και γινοταν ωραιος αγωνας.Το θεμα ειναι οταν δεν υπαρχει πεναλτυ και μπαινουν μεσα τολλ η εντελως ασχετοι,το δευτερο βεβαια συμβενει σε οποιαδηποτε πιστα

Link to comment
Share on other sites

Thazio πάνω αριστερά είναι τα πίτ της πίστας καρτ των Μεγάρων.

fuz10n ρε θηρίο θα την ξεκινήσεις από την αρχή;Άμα κολλήσεις πουθενά πες μου

Έγινε επεξεργασία από NickAtsi
Link to comment
Share on other sites

Thazio πάνω αριστερά είναι τα πίτ της πίστας καρτ των Μεγάρων.

fuz10n ρε θηρίο θα την ξεκινήσεις από την αρχή;Άμα κολλήσεις πουθενά πες μου

ξερω γω ειναι και ευκαιρια να μαθω λιγο το μπλεντερ... βασικα στα textures ειναι το κλειδι τωρα το σχημα και τα 3d δεν ειναι δυσκολα.

 θα δω!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μπορώ να συνεισφέρω αλλά λόγω περιορισμένου χρόνου,

αν θες να μου δώσεις κάποιο κομμάτι μεμονωμένο το ετοιμάζω.

(πχ κτίρια ή κερκίδα ή ότι νομίζεις στο παραδίδω και έτοιμο με textures...σε .obj ή 3ds ή ότι άλλο)

(το μπλεντερ δεν το ξέρω...)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.