Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

Σταμάτησα από τις 2100, σχεδόν 3 1/2 ώρες ασταμάτητα.

 

Γενικά:

  • Βελτιώσεις στα γραφικά και κυρίως στην απόδοση. Ο καπνός έχει όντως μηδενική επίπτωση, η σκόνη από τα χώματα όχι.
  • Δραματική βελτίωση του FFB. Αγνώριστο.
  • Η Nordschleife απλά υπέροχη. (όσοι συνηθίσατε του Snoopy , ετοιμαστείτε για πολλές εξόδους, οι διαφορές φαίνονται μικρές αλλά στο όριο είναι τεράστιες)
  • Το flag rules δεν κατάλαβα ακόμα πως δουλεύει, έφυγε επιτέλους κ το penalty των 5δευτ.
  • AI δεν δοκίμασα
  • Υπάρχει bug σε multi , όπου οι servers φαίνονται να έχουν όλα τα αυτοκίνητα κατειλλημένα.

Πάμε στα αυτοκίνητα: όλα υπέροχα.

 

Δικιά μου κατάταξη από το χειρότερο στο καλύτερο (όλα δοκιμάστηκαν σε green πίστα κ όπου υπήρχαν road ελαστικά κ πάντα TC OFF)

 

BMW M235i (τα slicks ελαστικά το κάνουν εύκολο)

4C (δεν τρελάθηκα, το lotus V6 πχ πολύ καλύτερο)

Nissan GT-R NISMO 2014 GTR (καλό)

GM Corvette C7r GTE (σφαιράτο κ καλό ήχο)

McLaren P1 (πολύ γρήγορο , φαίνεται πιο αργό από LaFerrari αλλά νομίζω δεν είναι , υπερέχει στο downforce)

155 Ti V6 (υπέροχος ήχος)

F1 GTR (φανταστικό)

Mercedes-Benz 190E EVO II (το αγαπημένο μου DTM)

Αlfa Romeo GTA (η αποκαλυψη του pack, θα ήταν 1ο στην προτιμησή μου αν δεν υπήρχε το χάος)

χαος

χαος....

.

.

.

.

και άλλο χάος

.

.

Mercedes-Benz C9 (το αγαπημένο μου αυτοκίνητο ever, με μία λέξη "αναλογικό". Θα κάνω καιρό να συνέλθω από το σοκ κ ακόμα περισσότερο να το δαμάσω)

 

10€ extra well spend!!!

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Πάντως όχι ότι έχω καμιά επαφή αλλά ανάμεσα από Project Cars και Aσε τον Κώστα..

Μεγαλύτερη εντύπωση στο Project Cars μου κάνει ο ήχος!

Πολύ πιο καθαρός / Λεπτομερής / Καταλαβαίνεις αυτοκίνητο..

Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα το upload αλλά σήμερα τελείωσε το processing του youtube. Σα να μην έφτανε αυτό, η ποιότητα της εικόνας μετά το processing έγινε crap-tastic :p

 

Τρομερή αίσθηση, προσπάθησα να την αποτυπώσω στο βίντεο αλλά αν δε φαίνεται σχεδόν τίποτα. To τιμόνι με πήγαινε όπου ήθελε. Στις αναπηδήσεις ολόκληρο το γραφείο έκανε ΓΚΡΑΟΥΥΥ. Πρέπει να βιδώσω την καρέκλα στο πάτωμα και στη συνέχεια να δεθώ πάνω της :p

 

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Μη κρίνεις από την εξωτερική κάμερα. Μόνο όταν καθίσεις με τιμονιέρα μέσα στο κόκπιτ θα καταλάβεις. Πάντως ο πήχης πλέον τέθηκε πολύ ψηλά.

εγω εχω κατσει και στα δυο,και σου λεω οτι το project cars ειναι ανωτερο προιον σε γενικες γραμμες.Δεν εχω καμια προκαταληψη αναμεσα στα δυο

οταν θα δεις τους καθρεπτες, τα προπορευομενα αυτοκινητα ειδικα σε μεγαλη αποσταση, το περιβαλλον τα textures θα καταλαβεις

 

η αισθηση στην οδηγηση ειναι πολυ πιο ευχαριστη και πολλα υποσχομενη

Link to comment
Share on other sites

Την υποκειμενική κρίση μας επηρεάζουν κυρίως δυο πράγματα το ένα είναι οι προσδοκίες υψηλές η χαμηλές και το άλλο είναι η προκατάληψη υπέρ η κατά.

Η θέση μου είναι ας τα παίξουμε - ζήσουμε σιγά σιγά για να εμβαθύνουμε και να τα αγαπήσουμε η να τα μισήσουμε!:-)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Την υποκειμενική κρίση μας επηρεάζουν κυρίως δυο πράγματα το ένα είναι οι προσδοκίες υψηλές η χαμηλές και το άλλο είναι η προκατάληψη υπέρ η κατά.

Η θέση μου είναι ας τα παίξουμε - ζήσουμε σιγά σιγά για να εμβαθύνουμε και να τα αγαπήσουμε η να τα μισήσουμε!:-)

αν στην ζυγαρια μπενει και το κριτιριο πιο ειναι πιο βαρυ να ξερεις τοτε θα ειναι κατα του project

το project θελει και σχετικα δυνατο μηχανακι

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Αν Κυριάκο καταφέρεις να κάνεις τόσες ώρες στο pCars όσες έχεις στο AC χωρίς να βαρεθείς (κομματάκι δύσκολο με τα ελλειπή physics που έχει το pCars) τότε να δεχτώ την άποψή σου. Μέχρι τότε όμως δε θα μπορείς να την υποστηρίξεις γιατί άλλα δείχνουν τα λόγια σου και άλλα τα έργα σου :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αν Κυριάκο καταφέρεις να κάνεις τόσες ώρες στο pCars όσες έχεις στο AC χωρίς να βαρεθείς (κομματάκι δύσκολο με τα ελλειπή physics που έχει το pCars) τότε να δεχτώ την άποψή σου. Μέχρι τότε όμως δε θα μπορείς να την υποστηρίξεις γιατί άλλα δείχνουν τα λόγια σου και άλλα τα έργα σου :p

τελικα μολις αναφερθηκε το βαρος του βγηκαν τα μαχαιρια...καλα το εχω καταλαβει  :p

ειναι λιγο αστοχο το συμεπασαμα σου για ενα προιον που δεν εχω στα χερια μου..το assetto μου αρεσε και μου αρεσει,το ενα δεν αναιρει το αλλο

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/penalty-system-in-mp-1-1.21544/#post-414383

 

Ok so the penalty system:

You get various penalties from different spots. Those can be specified by the track maker and even altered by modders or league admins in the surfaces.ini file. The server will make sure that server and clients have the same surfaces.ini

When you get a penalty, you are supposed to raise your foot from the gas pedal for X seconds (time depending on the place you got the penalty) or go under 35km/h. You can do whatever you like, whenever you like, BEFORE you finish your lap.

If you get a penalty and then you get a second penalty, then you can't go under 35km/h any more. You have to raise your foot from the gas pedal for the sum of the penalties. Again you must do so before you cross the start/finish line in the same lap you got the penalty

If you don't do the penalty and you start another lap, then you are disqualified.

Penalties work like that in race mode. They do not work in practice, time attack, hotlap, qualifying. When you get a penalty in such situations the laptime simply won't count.

 

Δεν ξέρω αν είναι το καλύτερο που μπορούσαν να κάνουν στο penalty system, ειδικά για κάποιον που δεν ξέρει πως λειτουργεί όταν πάρει penalty δεν θα ξέρει τι να κάνει.

Τα X seconds δεν εμφανίζονται πουθενά ώστε να ξέρεις πόση ώρα πρέπει να αφήσεις το γκάζι.

Έγινε επεξεργασία από Zenor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/penalty-system-in-mp-1-1.21544/#post-414383

 

 

Δεν ξέρω αν είναι το καλύτερο που μπορούσαν να κάνουν στο penalty system, ειδικά για κάποιον που δεν ξέρει πως λειτουργεί όταν πάρει penalty δεν θα ξέρει τι να κάνει.

Τα X seconds δεν εμφανίζονται πουθενά ώστε να ξέρεις πόση ώρα πρέπει να αφήσεις το γκάζι.

Αν κατάλαβα σωστά, νομίζω πως είναι απενεργοποιημένα. Στην επόμενη έκδοση θα ενεργοποιηθούν και θα φαίνεται το χρονόμετρο κλπ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάθει πλάκα με το DLC, το Nordschleife δεν υπάρχει πραγματικά και όσα αυτοκίνητα έχω δοκιμάσει ως τώρα με έχουν αφήσει άφωνο. Επίσης δεν ξέρω εάν είναι το νέο content αλλά το FFB μου φαίνεται πολύ βελτιωμένο και δεν είδα κάτι στα patch notes για το FFB !

 

To C9 θέλει πολύ προπόνηση, το αγαπημένο μου μέχρι τώρα από τα λίγα αυτοκίνητα που έχω δοκιμάσει (Nismo, 190, 325i, C9) είναι σίγουρα το EVO :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν έχω καταφέρει να παίξω ακόμα

μόλις με βγάζει στην κεντρική οθόνη για να διαλέξω πίστα-αυτοκίνητο 

μου βάζει το γνωστο παραθυρο ότι το game κόλλησε

είμαι νυχτερινός στην δουλεια μου και δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ

ελπίζω να είναι ενα γνωστό θέμα και να λιοσω το ΠΣΚ

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.