Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

Ρε παιδιά να ρωτήσω λίγο...Παίζω carrer και ειμαι πρώτος κ ενας με χτυπάει απο πίσω και με πετάει εκτός δεν έχει κάποια ποινή???Επίσης γτι αν μ ακουμπήσει έστω κ λίγο καποιος με φέρνει σβουρα???

Link to comment
Share on other sites

Άκη σε ακούω να λες πώς παίζεις με gamepad στο dirt (κ καλά κάνεις) αλλά δεν είναι κρίμα?

 

http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/forest-rally-v0-9-fictional-scratch-made-rally-stage.23208/

 

και ένα challenge για χαβαλέ (περιμένω εντυπώσεις/συγκρισεις):

 

 

post-46220-0-09857600-1430691772_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Το Α.Ι. δεν είναι το δυνατό σημείο του Assetto αν κ σε σχέση με το παρελθόν έχει βελτιωθεί σημαντικά. Το carrier είναι υποτυπώδες . Πάντως μπορείς να μειώσεις λίγο το difficulty πχ στο 98%.

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά το RSR (και ακόμα περισότερο για όσους έχουν πρόβλημα με ping/lag) SHIFT+DEL !!

Επειδή μια εικόνα=χίλιες λέξεις:

attachicon.gifScreenshot (2).jpg

Κώστα, τελικά δεν είναι απαραίτητο να το σβήσεις από τον φάκελο του παιχνιδιού.

Αν απλά το ξετικάρεις από τα general options, η εφαρμογή δεν θα φορτώσει.

1η φωτό με το app τικαρισμένο :

post-46220-0-01651600-1430722803_thumb.j

2η φωτό με το app ξετικαρισμένο :

post-46220-0-92353500-1430722832_thumb.j

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Χαχα, το περίμενα κάποιος να κάνει αυτό το τέστ!

 

Η προτροπή για physical delete είναι περισσότερο της νοοτροπίας "κάλλιο γαιδουρόδενε..."

 

πχ παλιότερα, απλά ξετικάροντας κάποια apps έβγαιναν κάποια error στο log, που μπορεί να επηρέαζαν μπορεί και όχι.

 

Καλώς ή κακώς ο μόνος τρόπος να είσαι 100% σίγουρος ότι κάτι δεν τρέχει, είναι το physical delete.

(προσωπική άποψη φυσικά, δεν την επιβάλλω σε κανέναν, επιλογή του καθενός το τι θα κάνει στο pc του)

Link to comment
Share on other sites

(προσωπική άποψη φυσικά, δεν την επιβάλλω σε κανέναν, επιλογή του καθενός το τι θα κάνει στο pc του)

Ναι οκ αλλά από την άλλη μη βγαίγουν κ λάθος συμπεράσματα. Εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι αν ξετικάρεις το app αρκεί κ μάλιστα είδα στα logs ότι είναι σαν να μην υπάρχει για το παιχνίδι.

Το λέω για να μην αρχίσουν όλοι να σβήνουν τα app σαν τρελοί. Σε online πχ το RSR το ξετικάρω, σε offline καμιά φορά το αφήνω για να βλέπω πού είμαι (αν κ σπάνια πλέον βάζω το "fake", optimum grip).

Ιάσονα παλιά που είχα πιο πολύ όρεξη κ χρόνο είχα πάντα βελτιστοποιήμενο pc (ελάχιστα processes, απενεργοπoιημένα services κτλ).

Τώρα απλά βαριέμαι. Τσεκάρω πάντως CPU/memory usage. Μέχρι τώρα είμαι πάντα στην ασφαλή περιοχή.

Εξάλλου οκ ούτε 100 δεν είναι... :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Άκη σε ακούω να λες πώς παίζεις με gamepad στο dirt (κ καλά κάνεις) αλλά δεν είναι κρίμα?

 

http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/forest-rally-v0-9-fictional-scratch-made-rally-stage.23208/

 

και ένα challenge για χαβαλέ (περιμένω εντυπώσεις/συγκρισεις):

Εμ αφού κάνω καλά γιατί είναι κρίμα; O χειρισμός είναι πολύ ευχάριστος με κουμπιά/pad αυτή τη στιγμή ενώ με το τιμόνι είναι στην καλύτερη αφύσικος.

Δεν καταλαβαίνω γιατί έχω δώσει την εντύπωση ότι παίζω μόνο AC :p. Ως φανατικός gamer δεν μπορώ να προσπεράσω μια ποιοτική παραγωγή όπως το Dirt :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνεις γιατί με τιμόνι ακόμα δεν λέει από ότι διαβάζω (αν κ σήμερα που θα με επισκεφτεί ο θείος θα αποκτήσω άποψη).

 

Το track πάντως φοβερό (forest rally).

 

Ο τύπος έχει βγάλει κ το εξίσου καλό http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/alpine-rally-fictional-scratch-made-hill-climb.22221/

 

ACAlpineRally006uhc55tr6kkc.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dirt Rally added to buy list, απ'ότι πήρε το μάτι μου δεν υποστηρίζει Fanatec ακόμα και το FFB θέλει πολύ δουλειά , με gamepad πάντως θα έχει χαβαλέ και θα θυμηθούμε ιστορικές στιγμές από Colin McRae Rally που έπαιζα με keyboard όντας φοιτητής και άφραγκος :D

Έγινε επεξεργασία από geovas77
Link to comment
Share on other sites

WTF...Οντως μπερδευει λιγο στην αρχη.
Και απο οτι λεει εκτος απο την μεγαλη αναλυση , εχει τερμα και τα φιλτρα.Ισως αυτο ειναι το μυστικο.Ανεβασε νομιζω κατι settings.Μπορεις να το τσεκαρεις ;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS!
Ανοιγω steam, παω να πατησω play στο assetto corsa και μου βγαζει την επιλογη να κανω install ολα τα gb!
Ο φακελος υπαρχει κανονικα με ολα τα gb εκει που ηταν παντα, τι να κανω????
Απο το executable στο φακελο οταν το τρεχω απο εκει τρεχει κανονικα.

Έγινε επεξεργασία από wargasm
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου αφηνε τετοιες επιλογες γιατι το steam δεν εβλεπε καν τα αρχεια.
Πατησα να κανει install και ο θεος βοηθος ειπα.
Τελικα βρηκε τα παλια αρχεια κατα τη διαδικασια του install, τα τσεκαρε ολα, και ολα καλα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.