Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

Τέλεια νέα

<b>Twitter_KunosStefano said: </b><br /><br />Managed to get to the likely source of the curb "anomaly", got a couple of stuff to test but the fever is coming back so that's it 4 today.<br />

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία νέα! Ελπίζω να προλάβει να ενσωματώσει τις αλλαγές πριν πεθάνει από δάγκειο πυρετό εκεί που βρίσκεται.. Τα καλύτερα νέα θα ήταν να γύριζε Ιταλία και να δούλευε full time στο ac.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα ρε γαμώτο και είχα βρει τρόπο να περνάω πάνω από τα kerbs χωρίς πρόβλημα.. χαχα

Καλά μη νομίζεις ότι θα τελειώσουν ποτέ οι δικαιολογίες, απλά θα έχουμε μία λιγότερη :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω το gamepad Speedlink torid κ αγόρασα πριν λίγες μέρες το project cars. Δυστηχώς το gameplay είναι παράδεκτο με pad κ σκεφτόμουν να πάρω το AC μιας κ από ότι διαβάζω τα πάει πολύ καλύτερα Έχει κανένας το ίδιο gamepad με το δικό μου για να μου πει αν παίζει καλά ; Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Assetto Corsa Facebook

Hello AC followers, despite we haven't update the FB page for a while, the development is going on, and several updates have been released: you can check the changelog for more information.

The constant process of improvements involves existing and new features as well as updates on current content: for example the LaFerrari has received updated physics, graphics and now it features also a new sound set.

Although we remain silent, there is a lot of very important work under the hood, that will be unveiled in next few days. In the meantime, we want to thank you for the 50,000 Likes on our FB page, with a little hint of things to come..

post-42672-0-41105100-1431613253_thumb.j

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω το gamepad Speedlink torid κ αγόρασα πριν λίγες μέρες το project cars. Δυστηχώς το gameplay είναι παράδεκτο με pad κ σκεφτόμουν να πάρω το AC μιας κ από ότι διαβάζω τα πάει πολύ καλύτερα Έχει κανένας το ίδιο gamepad με το δικό μου για να μου πει αν παίζει καλά ; Ευχαριστώ πολύ.

 

Το AC είναι για τιμονιέρα, δε θα το ευχαριστηθείς με gamepad, άσε που νομίζω ότι θα είναι και πιο δύσκολο από το Project cars.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό mod track:http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/wip-track-pozna%C5%84-v0-8.18818/

 

 

Για να καταλάβετε πόσο καλό (και είναι ακόμα στην 0.8.) δείτε το παρακάτω:

 

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ferrari Store Milan opened its new Simulator Center

The three floor Ferrari Store in Milan Italy located at Via Berchet opened up a brand new Simulation center. The store features four full motion F1 simulators where customers will be able to experience the thrill of driving a race car on five different race tracks.

 

Ferrari Driver Academy talent Antonio Fuoco guided a group of select journalists and Ferrari enthusiasts through their simulation experience. From what we gathered, the Ferrari Simulators at the stores are powered by a custom version of Kunos Simulazioni’s Assetto Corsa software.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο το skin για το cup του Racedepartment. 1η φορά ασχολούμαι, το ξέρω είναι μια μ@λακία αλλά είναι το δικό μου !!! Άσε που μόνο κ μόνο που έχει την Ελληνική σημαία φτάνει για να μην είναι μ@λακία!

(έχω αγχωθεί λίγο είναι η αλήθεια, ελπίζω να σταθώ με αξιοπρέπεια) :

 

Showroom_ks_bmw_m235i_racing_19_4_2015_1

 

Showroom_ks_bmw_m235i_racing_19_4_2015_1

 

Showroom_ks_bmw_m235i_racing_19_4_2015_1

 

Showroom_ks_bmw_m235i_racing_19_4_2015_1

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Μολις μπηκα σπιτι μετα απο την προσκληση του Αρη για test drive με το rig του.
Δεν εχω λογια.Ενιωθα ενα κενο και αναρωτιομουν τι ηταν.Η ζωνη στο καθισμα.
Η τιμονιερα απιστευτη.Απιστευτα αθορυβη , απιστευτα γρηγορη και γενικα ΟΛΟ το setup του ειναι απιστευτο.Η κατασκευη με τα PVC ΠΟΛΥ γερη.
Εδω ανεβηκε πανω ο Αρης και το καημενο ουτε κιχ.
Χιλια μπραβο για την ιδιοκατασκευη του και ακομα περισσοτερο για την μελετη που χρειαστηκε ωστε να καλυπτει ολων των ειδων οδηγων.Κοντους ψηλους η και αυτους που θελουν να οδηγουν αλα γιαγιαδες με τερμα μπροστα το τιμονι.
Σε ευχαριστουμε Αρη για την προσκληση και την φιλοξενια.
:)

Υ.Γ το φρενο το ηθελα πιο "σκληρο" και με καλυτερη επαναφορα.Αλλα ψιλα γραμματα.
Υ.Γ2 επιστροφη στην πλαστικουρα τωρα..(G25)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.