Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

Kαι εγώ γέροντας είμαι (40 τα καλοκαίρια μου).

Τα φρένα δεν είναι μόνο πρόβλημα στην Ferrari, αλλά και στην Renault 3.5. Δεν γίνεται να σταματά λες και σταματά τρένο. Τα υπόλοιπα που λένε εμένα δεν με πείθουν ούτε με συγκινούν.

Πούλησαν ένα παιχνίδι σαν το απόλυτο δήθεν sim, κάτι που δεν ισχύει για μένα φυσικά. Αλλά είχανε καλό marketing. Το παιχνίδι είναι απλό σε menu, δεν έχει τα περίεργα του rF2 (vMods κ.τ.λ.), έχει και μια καλή μηχανή γραφικών (ο ήχος του δεν είναι καλός) και τέλος. Είδαν και την δύναμη των mods από το rF και δοκίμασαν και τα πακέτα DLC. Κλώτσησε ο κόσμος λίγο, τα σταμάτησαν. Το συνέχισαν στις κονσόλες. Σου λέει θα τα πάρουμε από εκεί.

Μόνο rF2, αν θέλω κάτι σε AC πάω σε R3E.

Και αν τρέξω θα τρέξω για την χαοτική παρέα που είμαστε εδώ μέσα. Δεν θα τρέξω για το AC.

Για μένα το AC δεν λαμβάνεται υπόψη σαν σκληροπυρηνικό sim. Είναι από τα παιχνίδια που είσαι στο σπίτι με την παρέα και λές βάλε AC να κάνουμε κόντρες. Άσε που οδηγιέται και πολύ καλά με gamepad.

Μόνο για την τρελοπαρέα αν τρέξω, για κανέναν άλλον λόγο.

 

edit:

 

Συγνώμη προκαταβολικά αν σε στεναχώρησα...καλό είναι το AC αλλά όχι για μένα.

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

Άσε που οδηγιέται και πολύ καλά με gamepad.

 

Kαλά να σε πάω εγώ κόντρα με gamepad sto RRE  να σου φύγει το καφάσι ,αν δεν πιστεύεις ρώτα τον Vita που τον έτρεχα με γκέιμπαντ στο race 07 και όταν του τόπα ξεράθηκε στα γέλια και μου λεγε ξανά και ξανά δεν το πιστεύω δεν το πιστεύω ,για μένα το γκέιμ παντ είναι πιο εύκολο γιατί οι κινήσεις είναι ελάχιστες και ο εγκέφαλος δουλεύει λιγότερο ούτε πόδια ούτε τίποτα ,βέβαια πρέπει να χεις και τους δικούς μου μεταλλαγμένους αντίχειρες για να το πας έτσι :p :p :D

 

Μόνο για την τρελοπαρέα αν τρέξω, για κανέναν άλλον λόγο.

 

Δεν έχουμε πρόβλημα το ξαναλέω αν και δεν το ξαναείπα, δεχόμαστε να τρέξεις για την τρελοπαρέα και μόνο, άλλωστε κι εγώ γι αυτό έγινα μόνιμος εδώ μέσα.

 

Συγνώμη προκαταβολικά αν σε στεναχώρησα...καλό είναι το AC αλλά όχι για μένα.

 

Η αλήθεια είναι πως είμαι εύθικτος τύπος αλλά μιας και μου ζητάς συγνώμη θα σε συγχωρήσω αλλά να ξέρεις αν το ξανακάνεις μπορεί και να βάλω τα κλάματα. :D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Άσε που οδηγιέται και πολύ καλά με gamepad.

Το οτι ασχοληθηκαν και εκαναν καλη δουλεια σε αυτο τον τομεα, σε αντιθεση με αλλους, δεν ειναι κακο ουτε το κανει λιγοτερο sim.

AC και R3E ειναι τα μονα που εχουν δουλεψει σωστα πανω εκει.

 

Το παιχνίδι είναι απλό σε menu, δεν έχει τα περίεργα του rF2

Ενα αλλο συν για μενα ειναι αυτο. Το μενου.

Απλο, κατανοητο, ευχρηστο και δε του λειπει τιποτα.

Ειπαμε να ειναι sim το παιχνιδι, οχι το μενου. Δεν ειναι αναγκη να γινουμε πυρινικοι φυσικοι για να βγαλουμε ακρη με τις ρυθμισεις ενος παιχνιδιου επειδη ο εκαστοτε developer δεν εκατσε να ασχοληθει με αυτο.

 

Και το ξαναλεω, εχει ακομα αρκετα θεματα το ΑC, ομως, σιγουρα δεν ειναι αυτα που αναφερεις

Έγινε επεξεργασία από wolves
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα τοποθετηθώ με το που πιάσω ξανά την τιμονιέρα.

Με το 1.1.6 έδινα προβάδισμα στην αίσθηση στο rF2.

Είμαι πολύ περίεργος για το 1.2.

Βέβαια με βλέπω να πιάνω κατευθείαν το 1.3 ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kαλά να σε πάω εγώ κόντρα με gamepad sto RRE  να σου φύγει το καφάσι ,αν δεν πιστεύεις ρώτα τον Vita που τον έτρεχα με γκέιμπαντ στο race 07 και όταν του τόπα ξεράθηκε στα γέλια και μου λεγε ξανά και ξανά δεν το πιστεύω δεν το πιστεύω ,για μένα το γκέιμ παντ είναι πιο εύκολο γιατί οι κινήσεις είναι ελάχιστες και ο εγκέφαλος δουλεύει λιγότερο ούτε πόδια ούτε τίποτα ,βέβαια πρέπει να χεις και τους δικούς μου μεταλλαγμένους αντίχειρες για να το πας έτσι  :p  :p  :D

 

Παναγιώτη μην του τα λες αυτά. 

Δεν τον λυπάσαι καθόλου;;;

Θες να κρεμάσει την τιμονιέρα πρόωρα;;

 

 

Έπεσα στην φωλιά των Accέτων και δεν με σώζει τίποτα !!!

 

:D :D :D :D :D

 

Φίλε mad_dog έλα να τρέξεις μαζί μας.

Μην φοβάσαι. 

Θα πείσω τα παιδιά να βάλουν μέχρι 3η (και όχι πατημένη).  :D  :D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Στελλάρα !!!

3η ???

Καλά δεν είχαμε πει 2η ???

 

:D :D :D

 

Αν τρέξεις θα τρέξω και εγώ, αλλά βάλτε κανά GT3...

 

To AC είναι πράγματι καλό sim. Αλλά όπως εχω πει πολλές φορές το rF2 είναι σε άλλο level...δεν μπορεί να γίνει σύγκριση.

 

Η Ζandvoort είναι πολύ καλή πίστα. Καλή δουλειά στο AC.

Έγινε επεξεργασία από mad_dog
Link to comment
Share on other sites

ας μη γίνει και αυτό AC vs rf2

 

Δεν είναι VS, είναι AND.

 

In other news.

 

1.2.4

- Fixed Mercedes SLS GT3 Hard Tyre short name

- Fixed high resolution timer disable notification filling the log

- Improved ABS, cars will now have correct braking distances while braking on a straight line.

- Changed all electronics.ini files with updated frequencies for ABS and TC for all cars.

We advice modders to use RATE_HZ=250 and SLIP_RATIO_LIMIT= from 0.14 to 0.20 for optimum ABS, also use higher frequencies for TC

- Changed brakes.ini for various cars to improve braking.

- Experimental aero ride height values and stalling on Pagani Zonda R, Huayra and Ferrari 599XX to better simulate what happens in extreme curves like Eau Rouge

- Corrected Mercedes Benz 190E DTM steer rod ackerman geometry

- Adjusted Steer ratio on Lotus Exos and Exos S1

- 3D driver preload animation starts earlier on 458 GT2

- Up to 27% more placebo effect

 

Εντάξει, είναι θεός ο Stefano.

 

Για το "Experimental aero ride height values and stalling on Pagani Zonda R, Huayra and Ferrari 599XX to better simulate what happens in extreme curves like Eau Rouge" .

 

Yes, the front splitter and diffuser have additional stall on various ride heights and might make those turns more tricky. This alone doesn't fix everything, as we still need the tyre model load sensitivity improvement, but while we are working on it for the 1.3, we also want to let you try some interesting handling in such situations.

We are not implementing this on the GT2/3 cars are we are aware there are more people using them for leagues and it's better if we do a proper solution later on.

 

lBut you can test it on those "racing hypercars". Try Eau Rouge and nordschleife flugplatz and schwedenkreuz.

 

link

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φίλε mad_dog έλα να τρέξεις μαζί μας.

Μην φοβάσαι. 

Θα πείσω τα παιδιά να βάλουν μέχρι 3η (και όχι πατημένη).  :D  :D

 

Καλησπέρα σε όλους!

 

"Χαμένος" στα ταξίδια μου με την δουλειά, αλλά έαν είναι να τρέξω με το τρελόσκυλο, τα ακυρώνω όλα!!!! :p :p :p

Δεν την χάνω αυτήν την ευκαιρία με ΤΙΠΟΤΑ

Εγώ με 3η και το τρελόσκυλο με ότι γουστάρει!!!

 

Και άσε τα κουλά με τις συγκρίσεις κλπ αποπρασανατολισμούς.....

 

ΥΓ. Στον τερματισμό είπαμε έτσι?  Ice tea της αρεσκείας σου!!!! :D :D :D

Έγινε επεξεργασία από troffeo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή από Αντίπαρο, αναβάθμιση σε Windows 10, update Fanatec drivers για τα νέα παράθυρα και το steam ξεκινάει update στα games συμπεριλαμβανομένου του AC.

Βλέπω zaandvoort οπότε μόλις τελειώνει το update μετά από αρκετό καιρό μπαίνω, ανάμικτα τα συναισθήματα μιας και δεν είναι laser scanned και κατά τη γνώμη μου η έκδοση του RRE είναι αισθητά καλύτερη και βέβαια η έκδοση του iRacing παραμένει η κορυφαία κατά τη γνώμη μου.

Δοκίμασα το Toyota πριν με τραβήξει η οικογένεια να την βγάλω βόλτα, τι λέει η παρέα ποιό είναι το καλύτερο αυτοκίνητο του update για το επόμενο test drive;

Χρόνια πολλά και καλή συνέχεια για όσους έχουν ακόμα διακοπές, για μας τα κεφάλια μέσα από εδώ και πέρα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

H ταχύτητα είναι το τελευταίο από τα προτερήματα αυτού του εξαιρετικού χαρακτήρα.

 

Ήταν πολύ ωραία ( όχι λόγω μέρους όμως , αποφύγετε τα χάλκινα αν βρεθείτε Χανιά ).

 

post-46220-0-82786600-1439666674_thumb.j

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.