Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

Και αν κάνει 1:07:199?

Τώρα για να ξαναπάρει το WR πρέπει να κάνει 1.05.810 :)

 

Και η απόδειξη ότι πολλοί χρησιμοποιούν τον όρο alien καταχρηστικά:

dFfz6nP.jpg

 

Alien δε μπορεί να χαρακτηριστώ εγώ επειδή είμαι πιο γρήγορος από τον οποιοδήποτε χ παίκτη.

Για μένα έχει αξία να δίνεται τέτοιος χαρακτηρισμός μόνο για αυτούς που είναι ανεξήγητα πιο γρήγοροι από κάποιους αποδεδειγμένα ταχύτατους!

Π.χ κάνει ο Gomar έναν ταχύτατο γύρο μετά από 150 προσπάθειες και έρχεται ο άλλος και κατεβάζει το χρόνο σχεδόν 2sec. Ε, αυτός είναι alien (ή cheater :p).

 

Τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ, μπορεί να κάνω και λάθος :D

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Τώρα για να ξαναπάρει το WR πρέπει να κάνει 1.05.810 :)

 

Και η απόδειξη ότι πολλοί χρησιμοποιούν τον όρο alien καταχρηστικά:

dFfz6nP.jpg

 

Alien δε μπορεί να χαρακτηριστώ εγώ επειδή είμαι πιο γρήγορος από τον οποιοδήποτε χ παίκτη.

Για μένα έχει αξία να δίνεται τέτοιος χαρακτηρισμός μόνο για αυτούς που είναι ανεξήγητα πιο γρήγοροι από κάποιους αποδεδειγμένα ταχύτατους!

Π.χ κάνει ο Gomar έναν ταχύτατο γύρο μετά από 150 προσπάθειες και έρχεται ο άλλος και κατεβάζει το χρόνο σχεδόν 2sec. Ε, αυτός είναι alien (ή cheater :p).

 

Τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ, μπορεί να κάνω και λάθος :D

 

lol πόσο δίκιο έχεις!!

Αλλά για να πούμε και του στραβού το δίκιο, όταν ο Gomar (τυχαίο όνομα  :tongueout: ) έχει λιώσει για να κάνει έναν χρόνο και έρχεται ο άλλος και τον κατεβάζει 2 sec, δύο είναι και οι επιλογές του.

'Η να παραδεχτεί ότι είναι άχρηστος, ή να ονομάσει τον άλλο alien!!

 

Αναρωτιέμαι πάντως πόσα πραγματικά alien υπάρχουν που δεν έχουν ασχοληθεί καν με το AC.

 

BTW πως μπορείτε και το οδηγείτε αυτό το πράγμα?

Έκανα 2-3 αργά laps και ήταν κάπως ΟΚ, αλλά όταν ανέβασα ρυθμό και άρχισαν να γραπώνουν τα aero ... παραλίγο να ξεράσω ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την ίδια απορία έχω. Πάντως έχουν κάνει ένα πέρασμα και μεγάλα ονόματα του iracing όπως ο Huttu, αλλά δεν έχω δει χρόνους του τώρα τελευταία..

 

 

Αναρωτιέμαι πάντως πόσα πραγματικά alien υπάρχουν που δεν έχουν ασχοληθεί καν με το AC.

 

BTW πως μπορείτε και το οδηγείτε αυτό το πράγμα?

Έκανα 2-3 αργά laps και ήταν κάπως ΟΚ, αλλά όταν ανέβασα ρυθμό και άρχισαν να γραπώνουν τα aero ... παραλίγο να ξεράσω ...

Αμ το άλλο; Η 98τ σε κάνει να νομίζεις ότι έχεις motion rig μόνο και μόνο από τα τραντάγματα του ffb.

Στα φρένα πριν την τελευταία στροφή στο Brands Hatch υπάρχει ένα μικρό bump. Όταν περνάει η Lotus από εκείνο το σημείο νομίζεις ότι πέφτεις σε κρατήρα :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

toe-in.jpg

 

Στο Car Status προφανώς μετράνε το A-B. Tα νούμερα στα settings του toe δεν ξέρω τι αντιπροσωπεύουν. @Lazy Dog, μάλλον είναι "κλικς" στη ρύθμιση, οπότε δεν μπορείς να το πεις λάθος. Το Fiat έχει 14 θέσεις ρύθμισης, από 0 έως 13.

 

Πάντως για να έχεις απόκλιση, πρέπει να βλέπεις αρνητικές τιμές στο toe του car status. Σύγκλιση με θετικές τιμές.

UKmjjDh.jpg

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν καταλαβατε τι εννοω...

 

Η επεξηγηση ειναι λαθος

Κατάλαβα τι εννοείς.

H επεξήγηση σωστή είναι. Από τη στιγμή που μιλάει για αρνητική, θετική και μηδενική τιμή αναφέρεται όμως στο car status.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι σχεδόν έτοιμη και η corvette C7 απ'ότι είδα σε μια φώτο! :T:

 

Super έτοιμη. Την κόβω για δώρο χριστουγέννων.

 

"The new amazing C7 Stingray 2014 will be added to Assetto Corsa as a free content"

 

774888_10205421338686868_641953980253539

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Παιδιά

Δεν ξέρω εάν είμαι στο σωστό thread, αλλά θέλω να κάνω μια ερώτηση που αφορά το AC και το λειτουργικό...

 

Θέλω λοιπόν να κάνω ένα format (έχει κάνα 2 χρόνια να καθαριστεί με format) και επί τη ευκαιρία με τρώει να εγκαταστήσω τα win 10, πάντα σε 64bit...

Επειδή είμαι και πολύ άσχετος :( , θα έχω πρόβλημα με το AC (τουλάχιστον, γιατί τρέχω και DIRT και RBR)?

Το έχει κανείς? Και εάν ναι είναι όλα ΟΚ?

Μήπως να περιμένω?

 

Να συμπληρώσω μόνο ότι το συγκεκριμένο desktop, το έχω μόνο για παιχνίδι και δεν έχω θέμα για διάφορα άλλα προγράμματα που να μην είναι συμβατά με τα win 10.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.