Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις σας!!!

 

Fanatec έχω και θα ψάξω να βρω πιθανά θέματα αν υπάρχουν...

Πάντως μάλλον το βλέπω να προχωρώ σε αναβάθμιση του λειτουργικού

Link to comment
Share on other sites

^_^
 

1.4.1
- New formula to correctly deal with lateral grip at positive cambers
- Fixed Lotus 72d max rpm indicator
- Fixed Lotus 72d Engine parts missing
- Fixed GTA wrong transparency interaction between windshield and driver visor
- Fixed GTA blurred rims
- Fixed Lamborghini Gallardo aero
- Improved Lamborghini Gallardo and S3 central differential logic
- Fixed wrong rear hard tyres names on Lamborghini Huracan GT3, Mercedes GT GT3, McLaren 650S GT3
- model updates to the Huracan ST interior
- model updates on the Lotus 72D
- model updates to the BMW 235i
- fixed suspension animation on the Lotus 25
- fixed minor 3D bugs on Mercedes AMG GT3
- added interior light indicator on several cars
- added fuel indicators for some cars
- Abarth Racing "stiching" light fixed
- Lotus Evora GTC/GX headlight texture fix
- various LODs issues fixed on several older models
- tweaks to lights
- various fixes in the UI
- fixed several skin-related issues

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα με W10 64x και έχοντας δοκιμάσει το Fanaled για να ανάβουν τα λαμπάκια του rpm στην g27 ούτε εκείνο είχε πρόβλημα!! Πραγματικά αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει κανένας λόγος για να μην έχεις windows 10, για gaming klp pc τουλάχιστον!

Link to comment
Share on other sites

Πιο πάνω έβαλα το sound mod του Fonsecker.

 

Κάντε το εξής τεστ :

 

  • Πριν το mod, παίξτε με την Corvette C7R
  • Βάλτε το mod
  • Πηγαίντε στο ~\common\assettocorsa\system\cfg\audio.ini και βάλτε "MAX_CHANNELS=512"
  • Ξανα παίξτε με την Corvette C7R
  • Αισθανθείτε να σας σηκώνεται η τρίχα και από την πόρωση να κάνετε overshoot όλες τις στροφές!!!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1.4.3

-Fixed locked brakes during pitstops

- Weather colors now use colorCurves.ini HDR_OFF_MULT when PP effects are off to avoid super bright fog/clouds

- Fixed shadowmaps in showroom

- Fixed Lamborghini Gallardo S3 automatic gearbox and clutch

- Revisited p4-5/2011

- Fixed blurred rear rims on Lotus 72D

- Tiny improvent on materials of BMW M3 GT2, BMW Z4 GT3, Ferrari 458 GT2, Ferrari 599XXEVO, Alfa Romeo Mito QV, Alfa Romeo 155 DTM, Corvette C7R, McLaren 650 GT3

- acServerManager : added model shortcut panel

- ksEditor : improved node grid tool

- ksEditor : fixed control focus while moving camera

Link to comment
Share on other sites

Thanks για τις απαντήσεις!

Ήδη πέρασα στα win 10 pro 64bit.

 

Μία ερώτηση ακόμα:

Εγκατέστησα το steam εκ νέου, αυτή την φορά στον C: (πρίν τον είχα σε άλλο δίσκο) αφού αναβαθμίστηκε και ο SSD  :) .

Θα πρέπει να εγκαταστήσω από την αρχή όλα τα παιχνίδια που έχω στο steam? Και εάν ναι, θα πρέπει να περάσω όλα τα αρχεία που έχω κατεβάσει με το χέρι, στην νέα εγκατάσταση?

 

Επίσης καμιά βοήθεια με την Fanatec? (CSW v2) Δηλαδή πως θα κάνω την εγκατάσταση?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να εγκαταστήσω από την αρχή όλα τα παιχνίδια που έχω στο steam? Και εάν ναι, θα πρέπει να περάσω όλα τα αρχεία που έχω κατεβάσει με το χέρι, στην νέα εγκατάσταση?

 

Αν βάλεις τα αρχεία από την παλαιά θέση στη νέα θα τα βρει και απλά θα εγκαταστήσει όταν πας να τρέξεις το εκάστοτε game, τα απαιτούμενα αρχεία, αλλά δεν θα τα κατεβάσει εκ νέου.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, υπάρχει τρόπος να κάνεις copy-paste από τον έναν δίσκο στον άλλον, μετακινώντας κάποια directories, αλλά δε θυμάμαι τη διαδικασία. Με ένα google search θα βρεις τη διαδικασία εύκολα (είμαι στο κρεβάτι με mobile συσκευή). Σε κάθε περίπτωση, κάνε verify integrity τα αρχεία στο τέλος!

Θα πρότεινα να μην αχρηστεύσεις τον ssd για να βάλεις εκεί τα παιχνίδια όπως έκανα εγώ και το μετάνιωσα... Γεμίζει πολύ εύκολα και δεν έχει μεγάλη διαφορά στο loading time... Καλύτερα ο ssd να είναι ο c:\ και να έχει μόνο τα windows και τα βασικά προγράμματα και drivers. Και αρκετό ελεύθερο χώρο (20 % τουλάχιστον)!

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται πολύ ψάξιμο!! Σε μένα τουλάχιστον όταν είχα κατεβάσει το steam μετά από format σε w10 με ρώτησε το ίδιο το steam αν υπάρχουν σε άλλο δίσκο games. Αν δεν σου έβγαλε κάτι τέτοιο ψάξε λίγο στο steam και άλλαξε το default φάκελο που σου αποθηκεύει τα games σε αυτό που τα είχες πριν!! Γενικά και απο προσωπικό ψάξιμο μόνο παιχνίδια με τεράστιο loading screen αξίζει να περάσεις στον ssd. Στο Asseto δεν είδα καμία διαφορά στα loading times, το πολύ 2-5 δευτερόλεπτα!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε update ενός (κατα την γνώμη μου), από τα πιο καλοφτιαγμένα mods, το οποίο απέκτησε κ σπορ έκδοση.

Το μοντέλο είναι άψογο, ο ήχος πολύ καλός και το handing μου φαίνεται εξαιρετικό , χωρίς βέβαια να μπορώ να το αξιολογήσω με το πραγματικό.
Πάντως είναι όπως θα περίμενε κανείς και πραγματικά αξίζει ακόμα και για race στα combo μας.

 

POZy7iw.jpg


 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου στείλει τα συγκεκριμένα οriginal αρχεία; Ξέχασα να κάνω backup... :tomato:

 

assettocorsa\
-------------content\
---------------------texture\
-----------------------------smoke_0.png
-------------system\
--------------------cfg\
------------------------colorCurves.ini
------------------------engine_smoke.ini
------------------------graphics.ini
------------------------tyre_smoke.ini
------------------------tyre_smoke_grass.ini
------------------------weather.ini
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.