Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

Καλά όταν σου έλεγα οτι το AC δεν έχει και φοβερό FFB, με κοιτούσαν όλοι με στραβό μάτι χαχαχα. Καλό είναι, αλλά δεν είναι και τόσο καλό. Απλώς είναι καλά σεταρισμένο χωρίς να το πολυψάξεις. Τώρα με το lut τί πρόβλημα να είχες, Για καλύτερα το βάζεις, χειρότερα δε νομίζω να σου έγινε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω βλεπω οτι σε καθε update ολο και βελτιώνουν την εξωτερική καμερα,δεν την χρησιμοποιήσω αλλα νομιζω οτι δίνουν βάρος σε στοιχεία που επωφελούνται οι κονσόλες ..αυτην την εντύπωση εχω


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα ήθελε δουλειά, αλλά δε ξέρω τί άλλαξαν, δεν μπορώ να οδηγήσω από κει, αυτό είναι το πρόβλημα της εξωτερικής κάμερας, μου δίνει την εντύπωση οτι κουνιέται πολύ το αυτοκίνητο αλλά σίγα... κανένας δεν οδηγεί απ'έξω, η μόνη βοήθεια που μπορεί να δώσει είναι σε κανένα μποτιλιάρισμα τρελό, ή αν έχεις μικρή οθόνη να μπορείς να παίρνεις chicanes χωρίς να μαντεύεις...

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε λίγο το rename στο documents ώστε να γίνει από την αρχή, όσοι έχετε προβλήματα.

 

Εγώ είχα audio clipping, το FFB χάλια, τα αμάξια έπλεεαν στο κέντρο κτλ.

 

Λύθηκαν όλα.  Μάλλον το είχα "σπάσει" με τις μαλακίες που πάω και βάζω όλη την ώρα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Για εξηγήσου!  Rename το dir του για να κατεβάσει defaults?


Όχι, στο documents έχεις έναν φάκελο assettocorsa.
Αν τον ονομάσεις πχ assettocorsa2, το παιχνίδι θα στον φτιάξει από την αρχή.
Φυσικά μετά θέλει ξανά ρυθμίσεις αλλά από ότι φαίνεται καμιά φορά χρειάζεται.

Δεν είπα ότι είναι απαραίτητο.

Αν σε εσένα δουλεύει οκ μη το κάνεις.



Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1.9.1
- Fixed crash with Porsche 918 when tyres are not on the tarmac in 32 bit mode
- Fixed crash with Tyre Tester App
- Fixed inactive ers controller on Porsche 918
- Fixed clicking gear shift on the Porsche 918
- Tweaked backfire volume on the Porsche 917/30
- Slightly tweaked volume curve (speed related) for the new brake squeal sound
- New Session info can be customized in [steamLibrary]\steamapps\common\assettocorsa\system\cfg\session_info.ini
- Personal driver skin can be customized adding "driverskin.ini" into Documents\Assetto Corsa\cfg folder. The script must be similar to the one in "skin.ini" (skins folder of any official car) and can contain more driver models.
- Fixed Ferrari 488 GT3 setup ride height visualization. (physics on front splitter was fine)

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από πλευράς διασκέδασης για μένα:

 

911 Carrera RSR > 918 Spyder > 935 MobyDick > GT4 > 917/30 > 911 carrera S > 718 Cayman S > Panamera

 

Στην 917 χαϊδεύεις το γκάζι και κάνει 720μοίρες στροφή, θέλει πολλή συνήθεια και καλά πετάλ, όχι τις μάπες που έχω εγώ :p

H panamera αδιάφορη στην οδήγηση, και χάλια και ο ήχος. Εντάξει, είπαμε, έχει ηχομόνωση αλλά όχι κι έτσι.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αγοραστηκε το dlc και μενει μονο να προλαβω αυριο να παω να αγορασω gpu...ελπιζω να μην μεινω και δευτερο ΣΚ χωρις καρτα:unsure:

 

Εννοειται οτι κ αυτη τη φορα εγινε clean install(με rename του φακελου στα Documents)

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

@wolves δεν το ειδα πουθενα στη λιστα με τα dlc του παιχνιδιου...

 

edit: στο βγαζει διαθεσιμο μονο αν διαλεξεις και τα 3 dlc ταυτοχρονα για αγορα....δεν το ηξερα

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.