Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Recommended Posts

πριν 2 λεπτά, το μέλος rip_noob έγραψε:

Ήρθε σήμερα, κατώτερη κάμερα του s7 όπως περίμενα αλλά είμαι αρκετά ικανοποιημενος προς το παρών από τη ταχύτητα.
Μου ήρθε με 50 κάτι μπαταρία, του έκανα ένα ota update εγκατάσταση εφαρμογών και ξεκίνησα να το χρησιμοποιώ, έχω 3 ώρες και 50 λεπτά χρήσης με 17% υπόλοιπο. 

 

Το 1+5 είναι; Καλορίζικο :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, rip_noob said:

Ήρθε σήμερα, κατώτερη κάμερα του s7 όπως περίμενα αλλά είμαι αρκετά ικανοποιημενος προς το παρών από τη ταχύτητα.
Μου ήρθε με 50 κάτι μπαταρία, του έκανα ένα ota update εγκατάσταση εφαρμογών και ξεκίνησα να το χρησιμοποιώ, έχω 3 ώρες και 50 λεπτά χρήσης με 17% υπόλοιπο. 3dad607176bbc850a03a7abb7aad9507.jpg

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
 

Μεγειά. Μου αρέσει που το αφεντικό τους έβγαλε ανακοίνωση ότι ακόμη και η συσκευασία ήταν ακριβότερη (δικαιολογώντας την αυξημένη τιμή). Εμένα ίδια μου φαίνεται :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

315 ευρώ σε 10 μέρες από Hong Kong στην πόρτα μου με ΕΛΤΑ ταχυμεταφορές. Τελωνείο πληρώθηκε στην Αγγλία και ήταν χρέωση του μαγαζιού. Πιστεύω άριστα!!!9200b63db08ca7bae5cf5a5217c3dbdf.jpg6bb6864506251cdcc476ca0468f0b180.jpg81271691983eb1de3ece95b708c9eee6.jpgdbd13702382b0824d32ff4b58b04efb9.jpge9d437ae12f94b963ddfc1ab79230ee9.jpgf966c336e53ee7469ee21b70091a61d9.jpg

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα :) Με γεια και καλομιλητα τα κινητά,  @AlexaderK σε τέτοια τιμή χάρισμα έκανες εξαιρετική επιλογή, θα το χαρείς το θηρίο, κάτοχος του silver είμαι, και με το V10 και το G5 μια χαρά κινητά ήταν απροβλημάτιστα :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος euaggelos71 έγραψε:

Καλημέρα στην παρέα :) Με γεια και καλομιλητα τα κινητά,  @AlexaderK σε τέτοια τιμή χάρισμα έκανες εξαιρετική επιλογή, θα το χαρείς το θηρίο, κάτοχος του silver είμαι, και με το V10 και το G5 μια χαρά κινητά ήταν απροβλημάτιστα :)

Είναι το 2ο που μπαίνει σπίτι για την γυναίκα μου. της άρεσε το δικό του και ήθελε και αυτή!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τα μαγαζί αναφέρθηκε; Αν και προσωπικά δεν με ενδιαφέρουν αυτής της κατηγορίας τα κινητά (πιο πιθανό το έχω να κουβαλώ laptop με UPS αν θέλω επεξεργαστική ισχύ μαζί μου), νομίζω όταν βρίσκουμε κάτι σε καλή τιμή, καλό είναι να λέμε και που το βρήκαμε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/27/2017 at 0:25 ΜΜ, το μέλος yanni έγραψε:

Τα μαγαζί αναφέρθηκε; Αν και προσωπικά δεν με ενδιαφέρουν αυτής της κατηγορίας τα κινητά (πιο πιθανό το έχω να κουβαλώ laptop με UPS αν θέλω επεξεργαστική ισχύ μαζί μου), νομίζω όταν βρίσκουμε κάτι σε καλή τιμή, καλό είναι να λέμε και που το βρήκαμε.

http://eglobalcentral.eu/

 

έχει πολλά ενδιαφέροντα κινητά και σε καλές τιμές

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος AlexanderK έγραψε:

http://eglobalcentral.eu/

 

έχει πολλά ενδιαφέροντα κινητά και σε καλές τιμές

Εφοσον λεει .eu  , σε καμια αγορα δεν παιζει να περαστει τελωνειο ετσι ?

Link to comment
Share on other sites

Το μαγαζί είναι Hong Kong. Στέλνει το πακέτο αρχικά Αγγλία. Εκεί πληρώνουν τους φόρους αλλάζει tracking και έρχεται μέσω Βελγίου. Πριν παραγγείλω τους ρώτησα και μου απάντησαν ότι όλα τα έξοδα είναι δικά τους. Έτσι και έγινε

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 22/7/2017 at 6:55 ΜΜ, το μέλος icy20 έγραψε:

GTX ε? Απο εξωτερικο να φανταστω?

Ναι από Amazon.

 

On 23/7/2017 at 11:33 ΠΜ, το μέλος lefteriz έγραψε:

Μεγιές!! από που;

 

όμως η Η115i δεν είναι ο διάδοχος της Η110i gtx ;

Ουσιαστικά ναι, αλλά πρακτικά δεν έχουν καμιά διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη φορά το πείραμα τους GearBest φαίνεται να αποτυγχάνει, σε αντίθεση με το παρελθόν και τις Adata.

 

Αγοράστηκαν λοιπόν μία ψύκτρα Segotep T4 LED (13€ με κουπόνι) και μια Teclast MAXSUN MS-A86FX (29€ σε προσφορά) από το GearBest καθώς και ένας AMD APU A6-Series A6-5400K (στα 20€) από το eBay.

 

20170511142447_44262.jpg1448585506946-P-3433769.jpgs-l500.jpg

 

Η ψύκτρα είχε προβληματικό σύστημα στήριξης για AMD, τα τέσσερα ποδαράκια είχαν λάθος μήκος με αποτέλεσμα να μην μπορεί να δέσει σωστά πάνω στο socket, οπότε αναγκάστηκα να φτιάξω την δική μου βάση στερέωσης, η οποία με μικρή μετατροπή θα μπορεί να τοποθετηθεί μελλοντικά και σε AM4(τέσσερις επιπλέον τρύπες είναι, δυο σε κάθε πλευρά). Με το νέο σύστημα δένει μια χαρά πάνω στον επεξεργαστή και οι επιδόσεις της είναι στα επίπεδα της 9500 της Zalman που έχω, αλλά με σαφέστατα χαμηλότερο επίπεδο θορύβου.

Spoiler

Στην παρακάτω φωτογραφία οι χειρόβιδες έπρεπε να φτάνουν μέχρι την μητρική, όχι να αφήνουν κενό. Οπότε τελικά πήγαμε στην λύση κατασκευής δύο μεταλλικών πλακών - μία σε κάθε μεριά της βάσης της ψύκτρας, όπως φαίνεται στην δεύτερη φωτογραφία.

Segotep problem.jpg Segotep fix.jpg

 

Με την μητρική και τον επεξεργαστή τα πράγματα είναι πιο πολύπλοκα μιας και δεν ξέρω τώρα ποιος φταίει. Οπότε θα χρειαστεί να προμηθευτώ επεξεργαστή και μητρική FM2+ για να διαπιστώσω ποιο από τα δύο έχει θέμα. Κατά 99% πάντως είναι η μητρική. Η μητρική κλειδώνει το ρεύμα στα .992V και τον πολλαπλασιαστή στο 14. Βάζει και την ενσωματωμένη κάρτα γραφικών στα 300MHz περίπου που είναι η χαμηλή συχνότητα λειτουργίας για idle και καλώς ήλθατε στο 2004 από άποψης επιδόσεων. Η κάρτα γραφικών εντός των Windows μπορεί να ανέβει στα φυσιολογικά της μέσω του AMD Overdrive, αλλά με τον επεξεργαστή δεν υπάρχει λύση. Επίσης η μητρική αναφέρει θερμοκρασίες των 2-3 βαθμών, καμιά φορά και αρνητικές, οπότε είναι φανερό ότι είναι προβληματική.

 

Spoiler

Maxsun problem.jpg

 

 

Από το @GearBest.com δεν είχα καλό support αυτή τη φορά στο θέμα της ψύκτρας. Αλλά λύση βρήκα μόνος μου έστω. Ελπίζω αν επιβεβαιώσω ότι η μητρική είναι προβληματική να έχω καλό support εκεί, διότι μητρικές δεν ξέρω να διορθώνω.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.