Jump to content



Αγορα καρτας γραφικων


Ioanna

Recommended Posts

Ιωάννα σου έστειλα pm.

Να σε ρωτήσω.. Έχεις περάσει τελευταίο BIOS στην μητρική σου?? Με τι ψύξη είναι ο FX σου??

EDIT: Το AIDA δείχνει θερμοκρασία κάθε πυρήνα ξεχωριστά αλλά και του επεξεργαστή σαν σύνολο!

Το πρόγραμμα δεν παίζει να έχει θέμα..δεν ξέρω τι γίνεται βέβαια με τους sensors της mobo σου και αν φοράς τελευταίο BIOS.

Φοραω το τελευταιο stable BIOS της μητρικης μου, οπως παντα! :)

Ψυκτρα επεξεργαστη εχω την Hyper 212 Plus

Λοιπον, νομιζω οτι τωρα δουλευει σωστα! Τα εβαλα διπλα-διπλα, σωστα μου φαινονται. Με θερμοκρασια δωματιου τωρα στους 23,4C εχουμε:

http://i48.tinypic.com/2ebwhaa.png

Παντως θα ηθελα ενα αξιοπιστο gadget να βλεπω μονιμα στο desktop καποιες βασικες θερμοκρασιες και διαφορα λιγα αλλα! Εσεις ποιο προτεινετε? Το AIDA ή το HWiNFO64?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply
Φοραω το τελευταιο stable BIOS της μητρικης μου, οπως παντα! :)

Λοιπον, νομιζω οτι τωρα δουλευει σωστα! Τα εβαλα διπλα-διπλα, σωστα μου φαινονται. Με θερμοκρασια δωματιου τωρα στους 23,4C εχουμε:

http://i48.tinypic.com/2ebwhaa.png

Παντως θα ηθελα ενα αξιοπιστο gadget να βλεπω μονιμα στο desktop καποιες βασικες θερμοκρασιες και διαφορα λιγα αλλα! Εσεις ποιο προτεινετε? Το AIDA ή το HWiNFO64?

προσωπικα με εχει καλυψει το hwinfo σε ολα του και συμβαδιζει και με θερμοκρασιες μεσα απο το βιος της asus μου!!

και με τη τεραστια ευκολια στο να βλεπω καταναλωσεις και θερμοκρασιες μεσα στα games-bench σε real time !!

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα με εχει καλυψει το hwinfo σε ολα του και συμβαδιζει και με θερμοκρασιες μεσα απο το βιος της asus μου!!

και με τη τεραστια ευκολια στο να βλεπω καταναλωσεις και θερμοκρασιες μεσα στα games-bench σε real time !!

Okay cool και μενα αυτο μ' αρεσει! Αλλα εχει 1534 ενδειξεις ρε γαμωτο! Πες αμα θες ποιες να κρατησω??

Εγω θελω βασικα να βλεπω θερμοκρασια επεξεργαστη, καρτα γραφικων, δισκων και case ΑΝ γινεται, στροφες ανεμιστηρων και ram. Αυτα αρκουν ε?

thanx!

Link to comment
Share on other sites

Okay cool και μενα αυτο μ' αρεσει! Αλλα εχει 1534 ενδειξεις ρε γαμωτο! Πες αμα θες ποιες να κρατησω??

Εγω θελω βασικα να βλεπω θερμοκρασια επεξεργαστη, καρτα γραφικων, δισκων και case ΑΝ γινεται, στροφες ανεμιστηρων και ram. Αυτα αρκουν ε?

thanx!

προσωπικα εχω ρυθμισει να βλεπω μονο τα εξης βασικα

να μεινει και λιγο παιχνιδι να βλεπουμε στην οθονη!!

απο το hwinfo εχω τα εξης! για το συστημα!

memory usage>>>cpu-total usage

core clock 1 πυρηνας μου αρκει >>> θερμοκρασια cpu

και απο το msi afterburner για την καρτα γραφικων εχω βαλει τα εξης!

gpu clock>>gpu memory

gpu usage>>θερμοκρασιες gpu>>FPS

επισης να τονισω οτι φαινονται σαν μια στηλη ομορφα και σημαζεμενα

επισης μεσα απο το msi ab μπορεις να τα βαλεις να φαινονται αριστερα -πανω- δεξια τα πας οπου θες εσυ!!

και να τους δωσεις μεσα απο μια παλετα χρωματων σε τι χρωμα να φαινεται η στηλη πχ κοκκινο !!

και να μεγαλωσεις το μεγεθος των γραμματων της στηλης αν σου φαινεται το βασικο μεγεθος μικρο!!

απο κει και περα μπορεις να περασεις μεσα στο πακετο ρυθμισεων οτι σου κανει κεφι !!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, γεια σας και παλι!

Λοιπον το Prime 95 δεν το ετρεξα ακομα (λογω του οτι περιμενω καινουργιους ανεμιστηρες και μαλλον θα παει κατα τα μεσα της επομενης εβδομαδας) ΑΛΛΑ... εγκατεστησα το TOMB RAIDER 2013! Ετρεξα και το Benchmark του και απο διπλα το HWiNFO64 Sensor Status και το ποσταρω για να μου πειτε παρακαλω ΠΟΛΥ πως τα βλεπετε τα πραγματα!! Ειναι ΟΚ η καρτα γραφικων μου?...? Τα settings ηταν στο Ultimate!

Οφειλω παντως να πω οτι τωρα...την ακουσα!! Ακουστηκε η καρτουλα και βγαζει αρκετουτσικο θορυβο! Παντως επειδη ετρεξα το παιχνιδι αλλα και το benchmark του 2-3 φορες οφειλω να πω οτι πανω απο 65C δεν ανεβηκε! Με θερμοκρασια δωματιου 22,3 C. Αυτο εμενα μου φαινεται πολυ καλο διοτι η πρωην μου (GTX260), ουτε καν σε idle δεν ηταν 65. Ηταν λιγο παραπανω, αλλα δεν ανεβηκε και ποτε πανω απο 70-75C.

Τελος παντων, παρακαλω δειτε το screenshot και πεστε μου αν ολα ειναι OK και αν η GTX660Ti OC μου ανταποκρινεται οπως πρεπει.

Και μια (κουφη) ερωτηση για οσους εχουν το Tomb Raider 2013.

Ρε παιδια!! ΠΩΣ θα κανω το παιχνιδι να ξεκιναει στο κυριως monitor μου?! Στο default monitor μου?! Εχω 2 monitor, okay?

Την πρωτη-πρωτη φορα που το ετρεξα ξεκινησε κανονικα στο default monitor! Αυτο που αναγνωριζεται ως "Main Display" απο τα Windows.

Μετα προσπαθησα να το ξεκινησω στην TV μου, η οποια ειναι συνδεδεμενη με καλωδιο HDMI (1.3a) με την καρτα γραφικων, αλλα σταθηκε αδυνατο οτι και αν επελεξα στο μενου Options, πριν αρχισει το παιχνιδι! Ετσι απενεργοποιησα το Fullscreen, ξεκινησα σε windowed mode και εσυρα το παραθυρο στην TV, κανοντας το εκει fullscreen (με Alt-Enter). Ολα ενταξει με αυτον τον τροπο και φαινεται και υπεροχα στην τηλεοραση μου!!

Οταν ομως εκλεισα την τηλεοραση και γυρισα στο γραφειο μου, με τα 2 monitors, ξεκιναω το παιχνιδι και μου ανοιγει ΠΑΝΤΑ στο 2ο monitor και οχι στο main! Και πρεπει παλι να κανω μια απο τα ιδια! :(

Να ξεκινησω σε windowed mode, να μεταφερω το παραθυρο με το παιχνιδι, να ορισω το σωστο resolution (διοτι διαφερουν!) και τελος με Alt-Enter να περασω σε FullScreen! Τι παιζεται?!

Ειναι bug του παιχνιδιου ή εγω κανω κατι λαθος?!

Παντως, ΔΕΝ επιλεγει το σωστο monitor απο τα Options (πριν αρχισει το παιχνιδι)!

Σε εμενα δε, αν δεν απενεργοποιησω το Exclusive FullScreen δεν τρεχει καθολου! Αλλα αυτο το καταλαβαινω διοτι δεν εχω 3D εγω.

Okay, αν ξερετε κατι, πεστε! Αλλιως no worries, θα σερνω παραθυρα, lmao!

Thanks!! :D

update: το προβλημα "λυνεται" αν ορισω την TV μου ως main display. Μετα ανοιγει απευθειας εκει. Και παλι ομως, δεν θα επρεπε να ξεκιναει οπου οριζει ο χρηστης απο τα options στην αρχη?!

http://i33.tinypic.com/15g57h0.gif

Link to comment
Share on other sites

Οι θερμοκρασια της καρτας μια χαρα ειναι, και εγω 2 monitor εχω +TV και μου κανει το ιδιο οχι μονο στο tomb raider αλλα παντου ακομα και σε ταινιες. Δεν ξερω αν υπαρχει κανενα fix και εγω παραθυρα σερνω αλλα δεν μπορω να πω οτι με ενοχλει ιδιαιτερα.. :upside:

Link to comment
Share on other sites

Οι θερμοκρασια της καρτας μια χαρα ειναι, και εγω 2 monitor εχω +TV και μου κανει το ιδιο οχι μονο στο tomb raider αλλα παντου ακομα και σε ταινιες. Δεν ξερω αν υπαρχει κανενα fix και εγω παραθυρα σερνω αλλα δεν μπορω να πω οτι με ενοχλει ιδιαιτερα.. :upside:

Ελα βρε φιλε, να σε ρωτησω κατι μιας και μαλλον εχεις παρομοιο setup με το δικο μου?

Εσυ ηχο απο την τηλεοραση σου ακους? Δηλαδη οταν παιζεις μια ταινια απο το PC σου και την βλεπεις στην τηλεοραση σου, ακους ηχο απο τα ηχεια της τηλεορασης?

Θα ξευτιλιστω τωρα αλλα θα το πω! LOL...

Απο το 2011 (!) που εχω την τηλεοραση μου (TX-P46G30E Plasma TV 46''), ΠΟΤΕ δεν καταφερα να ακουσω ηχο απο τα ηχεια της, ενοσω αναπαραγω ταινια απο το PC! Παντα απο τα ακουστικα μου ακουω! Μεχρι πριν λιγες μερες ειχα την GTX260 μου συνδεδεμενη με ενα καλωδιο HDMI 1.3b με την τηλεοραση. ΔΕΝ μετεφερε ηχο! Η GTX260 εδινε ενα καλωδιακι που επρεπε να το συνδεσεις στην μητρικη για να δωσει λεει (η καρτα γραφικων) ηχο στην τηλεοραση. ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΨΕ! :(

Τωρα που αλλαξα καρτα γραφικων και εχω την 660TiOC των 300 ευρω, αλλα και καρτα ηχου!!, ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΗΧΟ (απο το PC στην TV)! Τωρα παραγγειλα ενα καινουργιο καλωδιο HDMI 1.4! AN δεν δουλεψει και παλι θα το παρει ο διαβολος!

ΔΕΝ μπορω να καταλαβω τι συμβαινει! Εχεις καμμια ιδεα? Εσυ εχεις ηχο στα ηχεια της τηλεορασης οταν παιζεις ταινιες απο το computer σου?

Τελος, ευχαριστω! :)

Το benchmark πως σου φαινεται?

Οχι οτι με νοιαζει, απλα θελω να δω τι πιανει η καρτα μου

ps: θεσε αν θελεις την TV σου ως main display! Ξερεις, απο desktop -- right click -- screen resolution. Μετα νομιζω τα παιχνιδια θα ανοιγουν κατευθειαν fullscreen στην TV! Και οταν την κλεινεις απο το κουμπι θα γινεται main display το monitor σου. Εμενα ετσι το εκανε!

Link to comment
Share on other sites

Ναι πανω κατω παρομοιο setup εχουμε, :p Εγω εχω την TV πανω σε ενα Sony επιπλο που εχει 5.1 ηχεια και ακουω απο εκει αλλα καθε φορα που τη συνδεω πρεπει να τα αλλαξω απο το sounds λογικα και για την TV σου το ιδιο θα πρεπει να κανεις. Πας κατω δεξια στο taskbar που εχει ενα ηχειο και κανεις δεξι click >> sounds>>> playback και εκει λογικα θα βλεπεις την TV σου αν την εχεις με HDMI οποτε καντην προσωρινα "set default" και μετα οταν τελειωσεις την ταινια το ξαναβαζεις στα ακουστικα. Αν δεν πιασει αυτο δεν ξερω τι μπορει να ειναι..

Καποιο αυτοματοποιημενο τροπο να τα κανω ολα αυτα δεν εχω βρει και εγω ακομα αλλα δεν το εχω ψαξει και πολυ.. :p Δεν θελω να την κανω main γιατι την αποσυνδεω οταν δεν βλεπω ταινιες και σκεφτομαι μηπως εχω κανενα θεμα αν θελω να μπω στο bios μπορει να αργει λογο του οτι ψαχνει την main που δεν υπαρχει. Μπορει να το δοκιμασω ομως και να μην εχει θεμα, thnx anyway.. :)

Το benchmark σου καλο μου φαινεται αν και δεν εχω nvidia ουτε το εχω κανει αλλα ξερω οτι καπως κολλανε στο tressFX οι nvidia οποτε νομιζω καλα εισαι, ας σου πουν και αυτοι που εχουν 660Ti καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι πανω κατω παρομοιο setup εχουμε, :p Εγω εχω την TV πανω σε ενα Sony επιπλο που εχει 5.1 ηχεια και ακουω απο εκει αλλα καθε φορα που τη συνδεω πρεπει να τα αλλαξω απο το sounds λογικα και για την TV σου το ιδιο θα πρεπει να κανεις. Πας κατω δεξια στο taskbar που εχει ενα ηχειο και κανεις δεξι click >> sounds>>> playback και εκει λογικα θα βλεπεις την TV σου αν την εχεις με HDMI οποτε καντην προσωρινα "set default" και μετα οταν τελειωσεις την ταινια το ξαναβαζεις στα ακουστικα. Αν δεν πιασει αυτο δεν ξερω τι μπορει να ειναι..

Καποιο αυτοματοποιημενο τροπο να τα κανω ολα αυτα δεν εχω βρει και εγω ακομα αλλα δεν το εχω ψαξει και πολυ.. :p Δεν θελω να την κανω main γιατι την αποσυνδεω οταν δεν βλεπω ταινιες και σκεφτομαι μηπως εχω κανενα θεμα αν θελω να μπω στο bios μπορει να αργει λογο του οτι ψαχνει την main που δεν υπαρχει. Μπορει να το δοκιμασω ομως και να μην εχει θεμα, thnx anyway.. :)

Το benchmark σου καλο μου φαινεται αν και δεν εχω nvidia ουτε το εχω κανει αλλα ξερω οτι καπως κολλανε στο tressFX οι nvidia οποτε νομιζω καλα εισαι, ας σου πουν και αυτοι που εχουν 660Ti καλυτερα.

Panasonic εχεις και συ? :)

Μπααα... που τετοια τυχη φιλε? Μακαρι να ηταν κατι τοσο απλο! Θα το ειχα βρει!

Οριστε εμενα το Sounds μου:

http://i36.tinypic.com/eipeld.png

(φαινονται ολες οι συσκευες)

Η TV συνδεεται με το PC μεσω καλωδιου HDMI 1.3a (soon to be 1.4). Απο την HDMI 2 (ACR) θυρα της τηλεορασης στην HDMI εισοδο της καρτας γραφικων. Τελευταιοι drivers φυσικα, κλπ κλπ

Μαλλον ειναι θεμα καλωδιου αν και δεν θα επρεπε...

Τεσπα. Εγω θα το βρω!

Παρεπιπτοντως, ελυσα και ΟΛΑ τα pops της Essence μου απενεργοποιωντας τα sounds στα Windows (και κανοντας καποιες αλλες ρυθμισεις) και τωρα η καρτα δουλευει ε-ξαι-ρε-τι-κα και απο latency ειμαι fully OK!!

Link to comment
Share on other sites

Θα επρεπε να εχεις την TV εκει και να το αλλαζεις για να παιξει απο τα ηχεια της.. Στους Drivers της καρτας γραφικων περασες και για sound ετσι? το HD audio η οπως λεγεται της nVidia.. Δεν εκανες κανενα custom install μονο τον driver? Λογικα θα επρεπε να φαινονται και της Realtek οπως εμενα εδω

image.jpg

Και εγω ετσι τη συνδεω ακριβως και την βρισκει στο sounds και απλα πρεπει να την κανω default. Θεμα drivers το βλεπω περισσοτερο, το καλωδιο και η εκδοση του hdmi δεν παιζουν κανενα ρολο, δεν θα επαιζε ουτε η εικονα αν ηταν χαλασμενο (ετσι νομιζω τουλαχιστον) Δοκιμασε και αλλα hdmi slots μηπως εχεις τυχη αν και πρωτα δες τους drivers σου.

Link to comment
Share on other sites

Θα επρεπε να εχεις την TV εκει και να το αλλαζεις για να παιξει απο τα ηχεια της.. Στους Drivers της καρτας γραφικων περασες και για sound ετσι? το HD audio η οπως λεγεται της nVidia.. Δεν εκανες κανενα custom install μονο τον driver? Λογικα θα επρεπε να φαινονται και της Realtek οπως εμενα εδω

image.jpg

Και εγω ετσι τη συνδεω ακριβως και την βρισκει στο sounds και απλα πρεπει να την κανω default. Θεμα drivers το βλεπω περισσοτερο, το καλωδιο και η εκδοση του hdmi δεν παιζουν κανενα ρολο, δεν θα επαιζε ουτε η εικονα αν ηταν χαλασμενο (ετσι νομιζω τουλαχιστον) Δοκιμασε και αλλα hdmi slots μηπως εχεις τυχη αν και πρωτα δες τους drivers σου.

1. Οχι, δεν εκανα custom install στον driver της καρτας γραφικων. Οπως παντα, κανω full install, και τωρα εχω τον 314.22. Μηπως ξερεις πως ελεγχω αν εχει εγκατασταθει το HD Audio (που λες) στο συστημα μου? Εγω παντως κανονικη εγκατασταση εκανα. Απλα, ειχα κατεβασει τον driver μια ωρα πριν το πληρες format που εκανα, και το εβαλα, για να μην τον ψαχνουν τα Windows.

2. Η Realtek, δηλαδη η on-board καρτα ηχου μου, δεν φαινεται πουθενα διοτι πριν καν εγκαταστησω την ASUS Xonar Essence ST, και πριν τη νεα εγκατασταση του λειτουργικου, την απενεργοποιησα απο το BIOS. Οπως συστηνει η Asus δηλαδη.

3. Μου δειχνεις σε παρακαλω ποιο ακριβως device απο αυτα που φαινοται στο screenshot σου αντιπροσωπευει την TV σου? Δηλαδη, ποιο ειναι αυτο που ενεργοποιεις εσυ και ακους απο την τηλεοραση σου?

Να θυμασαι βεβαια οτι εγω ειμαι : PC --------HDMI cable--------> TV

Ουτε Home Theater, ουτε τιποτα τετοια.

- θα δοκιμασω ολα τα slots της τηλεορασης με το νεο μου καλωδιο :)

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννα δες το δικο μου παρακατω, το συνδεσα για δοκιμη κατευθειαν στην TV με HDMI οπως εσυ ακριβως και την βλεπει κανονικα. Οπως και το προγραμμα της AMD το αντιστοιχο nVidia θα τη βλεπει επισης ετσι. Μπορει να ειναι και το καλωδιο οπως λες απλα νομιζω οτι ειναι θεμα drivers και συγκεκριμενα της Realtek, ισως τους θελει η καρτα για να περασει ηχο τι να πω. Μπορεις να κανεις μια δοκιμη να τους ξαναβαλεις κανονικα(και της GPU θα χρειαστεις ισως να περασεις ξανα) και να δεις.. :)

dasdasdas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ah, μαλιστα...

Εσυ φιλε μου εχεις διαφορετικο συστημα απο το δικο μου... Εγω ποτε δεν εχω δει την TV μου στο Sound panel των Windows... Μεχρι πριν λιγες μερες ειχα την Soundblaster X-Fi + την on-board καρτα ηχου, ταυτοχρονα και δουλευαν! Μαζι με την GTX260 καρτα γραφικων. Η τηλεοραση μου ομως ποτε δεν εμφανιστηκε στο sound panel στα Win, οπως φαινεται σε σενα...

Μαλλον ειναι θεμα καλωδιου... Δυστυχως, το καινουργιο καλωδιο δεν ηρθε ακομη, οποτε απο βδομαδα θα μπορω να ξερω αν ειναι απο 'κει.

Το θεμα παντως θα ξεκινησω να το ψαχνω επισταμενα απο σημερα και θα το λυσω οπωσδηποτε, ΑΝ λυνεται! Εχω πληρωσει αρκετα χρηματα και ειναι απαραδεκτο να μην μπορω να επιτυχω αυτο το απλο πραγμα: να ακουω απο τα ηχεια της τηλεορασης μου!

Τελος, παραθετω και ενα screenshot, μηπως μπορει καποιος με nVidia να προτεινει κατι :)

2z7h507.png

Ευχαριστω! :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει να κανει το συστημα, πριν λιγο καιρο nVidia ειχα και την εβλεπε κανονικα.. Βαλε τους drivers της onboard οπως ηταν και απο το Bios γιατι θελεις το audio processor της GPU για να δουλεψει με hdmi, εσενα δεν σου το βγαζει καν που σημαινει οτι βλεπει μονο την Xonar.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε asdf1234 ευχαριστω ΠΟΛΥ!! :)

Δουλευει κανονικοτατα τελικα!! Και απο το 2011 που αγορασα την τηλεοραση μου ειναι η πρωτη φορα που ακουω ηχο απο αυτην!! Πολυ βολικο οταν βλεπεις ταινια με αλλα ατομα! Ευχαριστω!! Και μαλιστα δεν χρειαζεται να σεταρω τιποτα διοτι οταν ανοιγει η TV απο το κουμπι της τιθεται αυτοματα ως default playback device, ενω οταν κλεινει απο το κουμπι της, τιθεται αυτοματα η asus xonar ως default!! Τελεια!!

Ελπιζω μονο να μην μου δημιουργησει κανενα conflict η On-board με την Asus..

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ενα θετικο βημα οτι ειδε την TV παντως.. :p Για να δεις αν φταιει το καλωδιο βγαλε τα ακουστικα και ασε μονο το HDMI set as default στην TV οπως ειναι τωρα και κανε και restart το PC. Αν παιξει ετσι κατι προβλημα στη συνδεσμολογια η στο καλωδιο ειναι.

Δηλαδη ασε μονο TV>>>>HDMI>>>>PC Βγαλε τα RCA κτλπ δηλαδη και κρατα μονο αυτα σαν default device να δεις αν παιζει. Δοκιμασε να αντιστρεψεις και το HDMI η να το βαλεις σε αλλο port.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ενα θετικο βημα οτι ειδε την TV παντως.. :p Για να δεις αν φταιει το καλωδιο βγαλε τα ακουστικα και ασε μονο το HDMI set as default στην TV οπως ειναι τωρα και κανε και restart το PC. Αν παιξει ετσι κατι προβλημα στη συνδεσμολογια η στο καλωδιο ειναι.

Δηλαδη ασε μονο TV>>>>HDMI>>>>PC Βγαλε τα RCA κτλπ δηλαδη και κρατα μονο αυτα σαν default device να δεις αν παιζει. Δοκιμασε να αντιστρεψεις και το HDMI η να το βαλεις σε αλλο port.

No worries mate, δουλευει!! Εκανα και edit το παραπανω μυνημα!

Απλα σαν ξανθια που ειμαι, ειχα ξεχασει να αλλαξω το output στον foobar2000 προηγουμενως και επαιζε ακομη το ASIO. Δουλευει ομως κανονικοτατα με MPC-HC!!

Thaaaaankss!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.