Jump to content



2 Ερωτήματα...


LuNaTiC

Recommended Posts

Επειδή είναι και τα δύο διαφορετικής κατηγορίας το βάζω εδώ πέρα ... ελπίζω να μη χαθεί :p

1) Παρατηρώ τελευταία μια αύξηση στις θερμοκρασίες του επεξεργαστή μου (2600k 1.4@4.6ghz)

Η ψήκτρα μου είναι η Corsair H100

Για να χωρέσει στο Antec 1200 έκανα μεγάλες ghetto πατέντες και το να το ξηλώσω να το καθαρίσω θα είναι ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΒΑΣΑΝΟ....

Ακόμα και το να ξεβιδώσω τους ανεμιστήρες για καθαρισμό ή ενδεχόμενη αλλαγή πρέπει να είναι δύσκολο...

Αξίζει να αλλάξω θερμό - αγώγιμη πάστα ? Δε θυμάμαι ακριβώς πόσο καιρό το έχω πάνω στον επεξεργαστή κάτι μεταξύ 1,5 - 2 χρόνια το πολύ ...

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ???

2) Σκέφτομαι για αγορά μιας 7950 ... είναι pci 3.0 σωστά? Το mobo μου δεν υποστηρίζει 3.0 ... με αυτό τι παίζει? Υπάρχει πρόβλημα? Θα έχει μειωμένη απόδοση or something ?

Αυτά !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου, έχουμε ίδιο επεξεργαστή, ίδια ψυχτρα ,ίδιο overclock και ίδιο ρεύμα στα 4.6-1.4v. Την ψυχτρα την έχω σχεδόν 1 χρόνο , με παστουλα την artic silver 5. Μπορείς να ανεβάσεις μια φωτο με τις θερμοκρασίες που φτάνει ; τρέξε ένα prime 95 κάνα 15-20 λεπτό και ανέβασε φωτο .

Τώρα για την κάρτα μια χαρά θα την υποστηρίζει το σύστημα, και γω είμαι με pcie 2 με την GTX 670 δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο προβλημα δυσλειτουργίας κλπ

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι στο σπίτι για να το κάνω επιτόπου αλλά φαντάζομαι θα φτάνει από 69 ο πιο κρύος έως 75-76 ο πιο ζεστός... το δωμάτιο μου είναι αρκετά ζεστό επίσης...

Εσύ που φτάνεις?

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σε στοκ είμαι και μάλιστα δεν έχω βάλει εξτρα πάστα μόνο ότι είχε πάνω...

Μια πιο μεγάλη εικόνα παρακαλώ ?

Το απόγευμα που θα είμαι στο pc, κάνω οτι μπορώ από το κινητό τώρα :/

Link to comment
Share on other sites

Για να χωρέσει στο Antec 1200 έκανα μεγάλες ghetto πατέντες και το να το ξηλώσω να το καθαρίσω θα είναι ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΒΑΣΑΝΟ....

Ακόμα και το να ξεβιδώσω τους ανεμιστήρες για καθαρισμό ή ενδεχόμενη αλλαγή πρέπει να είναι δύσκολο...

ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ???

Δεν είναι θέμα πάστας. Ίσως να χρειάζεται καθάρισμα το ψυγείο γιατί θα έχει πιάσει "αράχνες" μετά από 2 χρόνια.

Πόσο εφικτή είναι η λύση να πας το tower σε ένα βενζινάδικο και να φυσήξεις με αέρα το ψυγείο (χωρίς να κάνεις ζημιά σε mobo και λοιπά υποσυστήματα); Υπάρχει πρόσβαση;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.