Jump to content



Recommended Posts

Φυσικα υπαρχει και η λεγομενη "kompinia" στο bench ;)

Οποιος την "βρει" θα αναφερει το "νεο" standard στον τροπο που θα αναφερουμε τα αποτελεσματα ;)

kompinia.jpg

Το παραπανω αποτελεσμα ειναι FAKE και την απαντηση στην ουσια την εχει δωσει ο [MENTION=10015]csaris[/MENTION] σε λιγα post πιο πισω ;)

Έγινε επεξεργασία από stratos1978
Link to comment
Share on other sites

Το παραπανω αποτελεσμα ειναι FAKE και την απαντηση στην ουσια την εχει δωσει ο [MENTION=10015]csaris[/MENTION] σε λιγα post πιο πισω ;)

Aν κρυβεις και το διαγραμμα 100% επιτυχια!:hehe::fun:

Link to comment
Share on other sites

Να δώσω και εγώ το νουμεράκι μου..

3770Κ στα 4.2 απλά πραγματάκια

7970 με το Ghz.Bios 1050/1500..

IFGwWCf.png

Αλλά πως το έκανα το Run?

ALA SEBASTIAN!

cQtHQCq.jpg

3 Monitor πάνω στην καρτάρα..

Τα 2 να παίζουν 1080P.. και είναι η δικιά μου η κάρτα η άλλες δεν τα κάνουν αυτά..

και έχω συνδεδeμένη και την TV η οποία δείχνει.. τα Boobs της Loredanas Chivu..

uadXU5A.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχετε τόσο χαμηλά minimum FPS ρε παιδιά.

Περίμενα κι εγω να δω τα κουτσά 9fps, 10fps, 11fps που έκανε και το bench του 2033, αλλά τελικά αυτό δεν τα κάνει.

Με την 680 κάτω από 24fps minimum δεν έχει βγάλει σε κανένα run, ενώ με τον τιτάνα κάτω από 30fps minimum επίσης δεν έχει παίξει.

Με 3770K @ 4GHz όλα τα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Οχι .....δεν ειναι αυτο..... το bench ετρεξε tesselation OFF ;)

To ξερω ρε Στρατο... αλλα μπορεις να το δεις και απο το διαγραμμα σε καποια σημεια δεν κανει βουτες!:D

Link to comment
Share on other sites

To ξερω ρε Στρατο... αλλα μπορεις να το δεις και απο το διαγραμμα σε καποια σημεια δεν κανει βουτες!:D

ΧΑΧΑ μα το ιδιο ειχε και σε λιγα post πιο πισω.....680 με 680 +25 % διαφορα....χαχαχα ;)

Link to comment
Share on other sites

Eνα run με τις καρτες στα 24/7 ρολογια τους, σε 1080P και τα settings στα τεζα τους.

metrolastlightc.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Παρατηρηση 1η: Δεν ξερω αν κανουν "φουστιες" με τα Bench οι εταιρειες, για να μας κανουν να αναβαθμιζουμε συνεχως, αλλα τα νουμερα που βλεπω στo bench ουδεμια σχεση εχει με αυτο που βλεπω ingame...

Ιn game (οσο προλαβα να παιξω τουλαχιστον) το παιχνιδι τρεχει για πλακα 60fps καρφωτα σε αυτες τις ρυθμισεις, ρολαρει πολυ πολυ καλυτερα(παραπανω fps) απο οτι το bench.

Παρατηρηση 2η: Με sli enable δεν εχω καρφωτα 99% gpu usage στις καρτες στο bench...

Δεν ξερω αν αυτο θα στρωσει με νεο driver, η αν τρωω μπουκαλακι απο τον cpu μου ακομη και στα ρολογια που τον δουλευω.

Θα το τσεκαρω εκτενεστερα.

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχετε τόσο χαμηλά minimum FPS ρε παιδιά.

Περίμενα κι εγω να δω τα κουτσά 9fps, 10fps, 11fps που έκανε και το bench του 2033, αλλά τελικά αυτό δεν τα κάνει.

γιατι οι κοκκινες εχουν ενα θεμα με το tesselation...ειναι haters:p

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσαν να αποδωθούν στον επεξεργαστή τα πολύ χαμηλά minimum αλλά το φαινόμενο παρατηρείται και σε >=i5 και μάλιστα κλοκαρισμένους οπότε δύσκολα να είναι αυτό. Μάλλον είναι "bug" του παιχνιδιού που θα λυθεί με update ή με driver ή και με τα δύο. Tα ίδια επαναλήφθηκαν και στο hitman absolution και στο tom raider. Και στα δύο διορθώθηκε το θέμα στην πορεία.

Link to comment
Share on other sites

Το benchmark ειναι της πλακας, το παιχνιδι παιζει αρκετα καλα.

2χ680 τωρα και 59fps avg στα 1080ρ απλα τραγικο...

Bρε Χρηστο το τραγικο δεν ειναι τα 59 fps average, αυτο παει και ερχεται...

Το τραγικοτερο ειναι τα 23 Fps Minimum που βγαζει το bench το οποιο ειναι εκτος τοπου και χρονου, ουτε κατα διανοια δεν εχω δει μεχρι στιγμης 23 fps in game:P

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειμαστε πηραμε και την 690 GTX και αναμενουμε!

Full Nvidia βλεπω για ΑΤΙ θα θελει 3-4 καρτες και βαλε για να παιξει!

Ο Ορεστης με κληρονομικο χαρισμα περιμενει με χαρα να βγει το παιχνιδι.

Metro_Last_light.jpg

Capture.jpg

Περιμένουμε official whql driver για καλο SLI support, +10 fps θα επρεπε να ειναι το 690 gtx!

Το παιχνιδι βγαινει αλλα ο Ορεστης παλι περιμενει οδηγο για την καρτουλα του.

Ορεστη μεχρι να βγει οδηγος παιξε το The Last Refuge ... παει τεζα με την καρτουλα σου.

metroseb.jpg

Υ.Γ. Ρεεεεε μου λειπεις πολυ ρεεεεε .... ψηνεσαι για καφε σημερα ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Σε λυπαμαι ρε καημένε που επιμένεις εκει με την ΑΤΙ :p!

Metro_2033.jpg

bf3.jpg

batman.jpg

Dirt_III.jpg

Πολυ γλέντι ρε παιδι μου!

Μεινε εκει με το stuttering, το tearing και ολα τα κουλα.... αντίο ζωη!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Σε λυπαμαι ρε καημένε που επιμένεις εκει με την ΑΤΙ :p!

Πολυ γλέντι ρε παιδι μου!

Μεινε εκει με το stuttering, το tearing και ολα τα κουλα.... αντίο ζωη!

Με τι nickname ποσταρεις εδω https://forums.geforce.com/default/topic/544064/pc-games/weird-stuttering-in-metro-last-light/1 :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Eνα run με τις καρτες στα 24/7 ρολογια τους, σε 1080P και τα settings στα τεζα τους.

metrolastlightc.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Παρατηρηση 1η: Δεν ξερω αν κανουν "φουστιες" με τα Bench οι εταιρειες, για να μας κανουν να αναβαθμιζουμε συνεχως, αλλα τα νουμερα που βλεπω στo bench ουδεμια σχεση εχει με αυτο που βλεπω ingame...

Ιn game (οσο προλαβα να παιξω τουλαχιστον) το παιχνιδι τρεχει για πλακα 60fps καρφωτα σε αυτες τις ρυθμισεις, ρολαρει πολυ πολυ καλυτερα(παραπανω fps) απο οτι το bench.

Παρατηρηση 2η: Με sli enable δεν εχω καρφωτα 99% gpu usage στις καρτες στο bench...

Δεν ξερω αν αυτο θα στρωσει με νεο driver, η αν τρωω μπουκαλακι απο τον cpu μου ακομη και στα ρολογια που τον δουλευω.

Θα το τσεκαρω εκτενεστερα.

Mε την μια καρτα και στα ιδια ρολογια με το προηγουμενο run με το sli.

metro1m.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Φαινεται οτι το scalling στο sli δεν ειναι και τοσο καλο.

Χρειαζονται νεοι drivers για το συγκεκριμενο, ειδικα για το sli.

Και ακομη ενα run με την μια καρτα με περισσοτερο OC αλλα μικρο κερδος στο framerate.

metro2vc.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.