Jump to content



Recommended Posts

Kappaalphataualphagammarhoalphaphi3AE0-1_zpsbc9f85f0.png

παρακαλουντε οι συμετεχωντες να μην παιζουν/πειραζουν τις ρυθμισεις του bench:p

Aντε και ενα με λιιιγο παραπανω Oc να πιασω το σκορ σου αφου αποφασισες επιτελους να κλοκαρεις:D

metroz.jpg

Uploaded with ImageShack.us

[MENTION=28627]kyr[/MENTION] εχει λιγο ακομη γκαζακι η Top για να πιασει το 40αρι average η να το ποσταρω εγω πρωτος?:p

Link to comment
Share on other sites

Metro_Last_light.jpg

Capture.jpg

Περιμένουμε official whql driver για καλο SLI support, +10 fps θα επρεπε να ειναι το 690 gtx!

Μην ντρέπεσαι...:p πόσταρε ΟΛΕΣ τις εικόνες από το guru3d.. (ξέχασα δεν βολεύει τώρα εε...? ειδικά αυτό το "πώς το λένε.. αα.. percentile κάτι")

Στην επόμενη σελίδα, από εκεί που βρήκες τις πιο πάνω φωτό, έχει και αυτές...

Pe46H31.png

zelELFd.png

Πούλα.. πώς αντέχεις με τέτοια "απόδοση"? και πάρε Τατιάνα..:jester:

OnTopic

2500K@4200

660Ti 310.90 (o τελευταιος bf3 artifact free..) stock (145w tdp)

RKz45tL.jpg

660Ti 320.14 stock (145w tdp)

ChsbEDa.jpg

660ti 320.14 1241/3483 (195w tdp)

ZNFF26z.jpg

Throttling δεν το απέφυγα...

[MENTION=324]billpeppas[/MENTION]

παίζει να είσαι ο μόνος εδώ μέσα με αυτά τα μινιμουμ που λες πάντως... ;)

τα δικά μου <2fps πάντως.. έγιναν με όλο το παιχνίδι στον πιο κάτω "δίσκο".. (και με το Μέτρο 2033 πάλι τα ίδια θυμάμαι... - disk agnostic)

stnmTNF.png

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=324]billpeppas[/MENTION]

παίζει να είσαι ο μόνος εδώ μέσα με αυτά τα μινιμουμ που λες πάντως... ;)

τα δικά μου <2fps πάντως.. έγιναν με όλο το παιχνίδι στον πιο κάτω "δίσκο".. (και με το Μέτρο 2033 πάλι τα ίδια θυμάμαι... - disk agnostic)

Δεν ξερω για billpeppas αλλα ο [MENTION=9802]takis-pa[/MENTION] εχει υποδειγματικο γραφημα

Εδω η καρτα στα ρολογια της απλης 680 για τον [MENTION=981]stratos1978[/MENTION] να δει τις διαφορές, που λογικα λογω πλατφορμας πρεπει να βγαλεις παραπανω.

capture1ls.jpg

και θα πω οτι ο Τακης ειναι με X58 .... τυχαιο δε νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=324]billpeppas[/MENTION]

παίζει να είσαι ο μόνος εδώ μέσα με αυτά τα μινιμουμ που λες πάντως... ;)

τα δικά μου <2fps πάντως.. έγιναν με όλο το παιχνίδι στον πιο κάτω "δίσκο".. (και με το Μέτρο 2033 πάλι τα ίδια θυμάμαι... - disk agnostic)

Και εγω παραξενεύτηκα γιατί με το 2033 μαμιότανε συνέχεια και κατέληξα να χρησιμοποιώ και fraps για να βγαίνει σωστά η δουλειά.

Όμως στα γρήγορα τεστ μου ( έκανα γύρω στα 30 run ) με την Titan & την 680 ( δύο διαφορετικά PC, παρόμοιο hardware όμως ) δεν έφαγα κανένα low minimum run.

Θα βάλω video το απόγευμα όταν γυρίσω από την βόλτα να δείτε.

Link to comment
Share on other sites

Yeap.

metropatch21160.jpg

Μια clock per clock ( εντάξει, όχι ακριβώς clock per clock, η GTX 680 έχει 3MHz advantage καθώς πάει στα 1163MHz αλλά έχει μεγάλο disadvantage στο mem bandwidth ) σύγκριση με την 680 - 7970

Αν τελειώσω με τα mods και δεν αποβιώσει εις τον κύριον πρωτού βγω για ποτάκι θα κάνω το ίδιο και με την Titan μετά.

680-7970-cpcrmrfp.png

Link to comment
Share on other sites

Μια clock per clock ( εντάξει, όχι ακριβώς clock per clock, η GTX 680 έχει 3MHz advantage καθώς πάει στα 1163MHz αλλά έχει μεγάλο disadvantage στο mem bandwidth ) σύγκριση με την 680 - 7970

Αν τελειώσω με τα mods και δεν αποβιώσει εις τον κύριον πρωτού βγω για ποτάκι θα κάνω το ίδιο και με την Titan μετά.

680-7970-cpcrmrfp.png

Αν και δεν εχει ιδιαιτερο νοημα η συγκριση 7970-680 clock per clock μια και οι 680 κλοκαρουν σε υψηλοτερα ρολογια κατα μ.ο.

Για να καταλαβω στο παραπανω run το real boost clock της καρτας ειναι 1163mhz και εβγαλες 38fps average?

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν εχει ιδιαιτερο νοημα η συγκριση 7970-680 clock per clock μια και οι 680 κλοκαρουν σε υψηλοτερα ρολογια κατα μ.ο.

Για να καταλαβω στο παραπανω run το real boost clock της καρτας ειναι 1163mhz και εβγαλες 38fps average?

Η κάρτα σταθερά ( ακούνητη, ούτε βήμα πάνω, ούτε βήμα κάτω, στα 1163MHz )

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα σταθερά ( ακούνητη, ούτε βήμα πάνω, ούτε βήμα κάτω, στα 1163MHz )

Στα ρολογια που αναφερεις (1163core/1852 memory) πηρα 36,5 frame στο συστημα μου.

Απο καπου χανω 1,5 Frame:P

Επισης το σχεδιαγραμμα απο το bench σου ειναι "πολυ καθαρο"!

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Papatsonakο δεν με ενδιαφερει το διαγραμμα του stut γιατι εχω Vsync καρδια μου!

Άλλoι το τρωνε ατόφιο το bulldozo stutt :p σε eyefinity με cf. Eιπαμε ουζακι να φτιαξεις κεφαλι και μετα gaming power by ATI :p !

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε ειχα δει απο κοντα επαιζε να ησουν και ο 3rr0r007. :D

seb1o.jpg

https://forums.geforce.com/default/topic/544064/pc-games/weird-stuttering-in-metro-last-light/post/3809755/#3809755

Κοιτα τα ματια του μετα απο metro με SLI. :hehe:

Καλημερα Vsyncακια MouseLagακια.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε ειχα δει απο κοντα επαιζε να ησουν και ο 3rr0r007. :D

seb1o.jpg

https://forums.geforce.com/default/topic/544064/pc-games/weird-stuttering-in-metro-last-light/post/3809755/#3809755

Κοιτα τα ματια του μετα απο metro με SLI. :hehe:

Καλημερα Vsyncακια MouseLagακια.

Λοιπον ακου μικρε τυμπανιστή....αυτο που λενε οι τυποι και που πάσχει το παιχνιδι ειναι κατα τα διαστήματα ενα τσικι τσικι.

Αλλο το απο engine micro stuttering και αλλο το ατοφιο bulldozo stuttering σε καθε frame της ΑΤΙ.

Παντως για να το παλευεις ακομα με ΑΤΙ μαλλον η Μερκελ σε σαπισε ασχημα.... αλλιως θα ειχες πεταξει για Nvidia!

.....ή εχεις μπλεξει με κανενα μωρο και στα τρωει! :p

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ακου μικρε τυμπανιστή....αυτο που λενε οι τυποι και που πάσχει το παιχνιδι ειναι κατα τα διαστήματα ενα τσικι τσικι.

Αλλο το απο engine micro stuttering και αλλο το ατοφιο bulldozo stuttering σε καθε frame της ΑΤΙ.

Να για αυτο σε διαβαζω .....

Οταν εχουμε stuttering στην πρασινη φταιει το game engine.

Οταν εχουμε stuttering στην κοκκινη φταιει το hardware.

. & - μωρο μου ειναι @αυλαααααααα.:happy2:

Έγινε επεξεργασία από zpaf
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.