Jump to content



Ξενύχτια και καταστροφή....


dfragos

Recommended Posts

Μια ερώτηση ρε γα@#... πόσοι είναι αυτοί που κοιμούνται μιάμιση ώρα την νύχτα(σπάνια) και κανά 3ωρο το μεσημέρι;

Νιώθω ότι είμαι ο μόνος που κάνει τέτοιες βλακείες( και μάλλον καλά νιώθω)... lol

Η υπέρτατη καταστροφή, ούτε το στομάχι μου δεν ξέρει πότε να πει ότι πρέπει να γεμίσει....

Πέφτεις στο άκυρο το κρεβάτι :turn: και δεν λέει να έρθει ο ύπνος, μόνο χαζομάρες σκέφτεσαι, φιλοσοφείς όλη σου την ζωή και οι ώρες περνούν. Με αυτά που σκέφτεσαι τέτοιες στιγμές σου έρχεται να πηδήξεις από την ταράτσα.... Το απόλυτο burn in(ή out :sick: ).

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 185
  • Created
  • Last Reply

Αυτά είναι μερικά από τα επακόλουθα της φοιτητικής ζωής. Είμαστε και στην ίδια σχολή ( αλλά σε άλλη πόλη) και σε καταλαβαίνω παραπάνω από ότι φαντάζεσαι μιας και τα πέρασα και γω αυτά.

Συνήθως τέτοιες συνήθειες είναι παροδικές. Όταν θα στρωθείς στην μελέτη για να τελειώσεις την ριμάδα θα αλλάξεις ρυθμούς αναγκαστικά:coax:

Link to comment
Share on other sites

Ασε τα σαπια μεγαλε. Στην ταρατσα πηγαινεις για να φτιαξεις την κεραια του Wireless...κατεστραμενε.....

Κι εγω σε τετοια φαση ειμαι.....(και λογω δουλειας βεβαια, αυτες οι βαρδιες με εχουν καταστρεψει)...αλλα ΚΛΑΪΝ....ουτως ή αλλως ...το 1/3 της ζωης σου θα κοιμασαι....

Χθες κοιμηθηκα στις 3 και σημερα εγερτηριο στις 6.30 για να παω στην δουλεια....(μαζι με τον Τζιμακο για να δουμε την ανατολη του ηλιου)

Υ.Γ. Περιμενω να δω τι θα πει ο Chroma για την δικη του κατασταση

Υ.Γ.2: Οταν ξυπνησει.....

Link to comment
Share on other sites

’λλο ένα νυχτοπούλι εδώ.

Ύπνο στις 3- 3:30, έγερση στις 7 για δουλειά και κανα 2ωρο το μεσημέρι για fill up (και όχι πάντα αφου συχνά πυκνά προκύπτει αγγαρεία)

Μάλλον θα βρεθούμε πολλοί τέτοιοι, αφου το βράδυ λόγω ησυχίας στο σπίτι (είτε απο τη σύζυγο που έχει ξεραθεί νωρίτερα, είτε απο γονείς) μπορούμε να επιδιδόμαστε με μεγαλύτερη προσήλωση στο αγαπημένο μας βίτσιο...

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια και εδω! Υπνος συνηθως 4-8 και λιγο το μεσημερακι η απογευματακι (1-2ωρες)! Και το σ/κ συμπληρωνω οτι λειπει! :p

Α ρε τι τραβαμε και εμεις τα εργαζομενα φοιτητακια...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από RootX

Ύπνος, 2-7 ή 3-7:30.....

Θα έρθει κάποια στιγμή η ώρα που θα ρίξουμε άπειρους ύπνους, :devil:

εχτες απο τις 11.30 εως το πρωι 8.30, για μενα ηταν οι περισοτερες ωρες που κοιμηθηκα τους τελευταιους 4-5 μηνες:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Χεχε, κάποια στιγμή συνηθίζει ο οργανισμός(κακώς βέβαια)...

Παλαιότερα, με 5 ώρες ύπνο ήμουν σαν κοτόπουλο την επομένη και γυρνώντας σπίτι έπρεπε να κοιμηθώ τουλάχιστον 10ωρο για να συνέλθω.

Πλέον, οι 5 ώρες είναι ok και δεν μπορώ να κοιμηθώ πάνω από 8ωρο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από YDinopoulos

Και εγω τα ιδια σκ@τα. Κοιμαμαι στις 2-3 το βράδυ. ξυπναω στισ 8:30....Καποτε ηθελα 8+ ωρες για να ειμαι ΟΚ

Μαλλον ο στρατός το άλλαξε αυτο.....

TRUE!!!! εγερση, πρωινη εγερση..:help: :-O :yawn:

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως όταν πέσω στο κρεβάτι κοιμάμαι.

το πρόβλημα είναι με τις σκέψεις για τη σχολή,

ειδικά σε περιόδους μαύρες όπως η τωρινή,

που έχω κοιμηθεί 1 το βράδυ και ξυπνήσει 4 το πρωί

χωρίς κάποιο ιδιαίτερο λόγο.....

πικρα:sick:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.