Jump to content



Nvidia Geforce GTX 770


Recommended Posts

  • Replies 362
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Παιδιά ορίστε και μερικά αποτελέσματα από 3DMark Pro, 3DMark Vantage & Unigine Valley Benchmark 1.0 για αρχή...

2psm25x.jpg

solbu1.jpg

6fwndx.jpg

Τα αποτελεσματα ακρως αναμενομενα, καρμπον με μια gtx680 στα ιδια ρολογια.

Στο 3dmark 13 βγαλαμε ακριβως το ιδιο graphic score που δεν παιζει τον παραμικρο ρολο ο cpu, στα αλλα αν εισαι με στοκ τον cpu ισως απο εκει να παιρνω λιγο καλυτερα score.

y0wm.jpg

Uploaded with ImageShack.us

nwui.jpg

Uploaded with ImageShack.us

vpu.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Aυτο που εχει ενδιαφερον κατ'εμε, ειναι αν η GTX770 παρουσιαζει βελτιωση στο OC και μπορει να πιασει υψηλοτερα ρολογια συγκριση με μια GTX680, η αν ειναι ακριβως στα ιδια και εκει και ουσιαστικα μιλαμε απλα για μια 680 με διαφορετικο ονομα!

Εdit: Tωρα προσεξα οτι ειμαστε και με διαφορετικο driver, οποτε ισως παιζει και αυτο καποιο ρολο στις διαφορες που εχουμε σε valley και vantage!

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

@9000+rpm Ναι φίλε μου cpu - gpu είναι stock ακόμα, δεν έχω προλάβει να ανεβάσω τίποτα (δεν ξέρω και αν θα το κάνω βασικά)

Ορίστε και μερικά ακόμα αποτελέσματα από Heaven Benchmark 4.0, Metro Last Light & Tomb Raider Survival Edition

Heaven Benchmark 4.0

2mot945.jpg

Metro Last Light

2up486d.jpg

351zwav.jpg

Tomb Raider Survival Edition

30t3zas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όταν τρέχεις κάποιο benchmark να έχεις ανοιχτό το gpu-z και στη δεύτερη καρτέλα στο core clock επέλεξε να δείχνει το max.

Εκεί θα δούμε και πόσο max πάει το καρτόνι σε full load μαζί με boost.

Link to comment
Share on other sites

Όταν τρέχεις κάποιο benchmark να έχεις ανοιχτό το gpu-z και στη δεύτερη καρτέλα στο core clock επέλεξε να δείχνει το max.

Εκεί θα δούμε και πόσο max πάει το καρτόνι σε full load μαζί με boost.

Στα επόμενα θα το κάνω κι εγώ έτσι για να φαίνεται. Λίγο BF3 που έπαιξα χτες είδα στο precision max gpu usage 79%. Μπουκαλάκι ή είναι η ιδεά μου;

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα να περιμένω τα 70€(+40€ απο άλλον) που μου χρωστάει ένας γνωστός μου και την έκανα την παραγγελία !

Gigabyte GTX 770 Windforce OC 3GB -> 373.37 €

Δεν έκανα SLI GTX 760 που έλεγα λόγω της κατανάλωσης ( φοιτητής σε 2 μήνες, ΔΕΗ, έξοδα ) και του κόστους , θα μου έβγαινε σχεδόν 440€ περίπου 65€ πάνω ( βάλε και τα sleeve )

Τώρα μου φτάνουν και για sleeve και για κάρτα ( και είμαστε και με χρήματα στην άκρη για SSD ). Βάλε και τα τρεχάματα για να στέλνω τα χρήματα σε φίλο που χει paypal + 1,5 εβδομάδα να έρθουν τρέχα γύρευε ....

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

Στεγνά η καλύτερη επιλογή κάρτας σήμερα για 200-400 budgets και με τεράστια μελλοντική επέκταση. Παίρνεις μια τώρα, έχεις την τρίτη καλύτερη κάρτα στον κόσμο, και αν τη βαρεθείς, πετάς πάνω άλλη μία και παίρνεις +80% απόδοση. Μ'αρέσει ιδιαίτερα και η τιμή της (ενώ δεν είναι τσάμπα) μιας και με άνω των 500-600, νιώθεις ότι πήρες κανένα κειμήλιο που πρέπει να το προσέχεις σαν τα μάτια σου. Κάτι μου λέει ότι αν ο επεξεργαστής γίνεται πολύ φθηνότερος απ'τη GPU κάτι δε πάει καλά :rofl:. Άντε να πάει +20/30% για να λέμε ότι καλύφθηκε το extra cost της κάρτας του.

Link to comment
Share on other sites

Να μαντέψω ; ΕVGA GTX 770 SC ACX μία ή 2 ? μεγιά ότι και αν είναι :) πάμε απο εβδομάδα έρχεται και η δικιά μου, Δευτέρα ή Τρίτη το αργότερο ( Gigabyte GTX 770 Windforce OC ):jump:

[MENTION=981]stratos1978[/MENTION] μαζευόμαστε όλοι σιγά σιγά οι 770άκιδες :D

off topic:

5:34μμ έφυγε παραγγελία και ένας Corsair AF 120mm quiet -> ξεφορτώνομαι τα "παιδικά" κόκκινα φάνς του pc :p προσπαθώντας να το κάνω πιο αθόρυβο και πιο όμορφο

5429951_sa.jpg;canvasHeight=500;canvasWidth=500

Σειρά τώρα έχουν άσπρα sleeve ( μακάρι κάπου να βρω άσπρα-μαύρα - διχρωμία )

αύριο πρέπει να πέσει φασίνα ! καθαρισμός απο σκόνες :p

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

Αρε..... πανε 4 τα "παγωτα" απο την ΕΒΓΑ.....χαχαχαχα

Κανα καλυτερο score δεν εχω δει ακομα απο 770 για να "σκοτωσω" την 680 μου......Why? Ηδη εχετε γινει πολλοι πλεον με 770!

Έγινε επεξεργασία από stratos1978
Link to comment
Share on other sites

Αρε..... πανε 4 τα "παγωτα" απο την ΕΒΓΑ.....χαχαχαχα

Κανα καλυτερο score δεν εχω δει ακομα απο 770 για να "σκοτωσω" την 680 μου......Why? Ηδη εχετε γινει πολλοι πλεον με 770!

Εννοείται ότι από 6xx δεν κάνεις αναβάθμιση..μην λέμε τα ίδια πράγματα!

Εμείς που είχαμε 69xx και 5xx όμως,άνετα :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.