Jump to content



AMD FX 9590 Η πρώτη cpu στα 5Ghz


SkaL-

Recommended Posts

  • Replies 170
  • Created
  • Last Reply
βασικα δεν εχω καταλαβει σε πιεσ κατηγοριεσ αγοραστων απευθυνεται το συγκεκριμενο τσιπακι.. παντοσ ο γερο fenom 965 που εχω μια χαρα τη κανει την δουλεια του μεχρι τωρα.. :jump:

Τον ίδιο έχω και γω και είναι σκυλί και δουλεύει άψογα με αεροψυξη στα 3.8 με νερο θα φτάνει και τα 4

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται πως έχουμε ξεφύγει λίγο.Διάβασα μέχρι την 6 σελίδα ως τώρα και θα διαβάσω και τις υπόλοιπες αλλά έχουμε επικεντρωθεί σε top καταστάσεις και έχουμε χάσει την ουσία.Η ουσία είναι ο μέσος χρήστης και τι μπορεί να κάνει.Ο μέσος χρήστης δεν θέλει φρου φρου και αρώματα θέλει να κάνει την δουλειά του να παίζει παιχνίδια σε νορμαλ καταστάσεις και αν και εφόσον μπορεί και κάτι καλύτερο.Οι εταιρίες κοιτάνε το μέσο χρήστη και βγάζουν και 1-2 κορυφαία προιόντα για το όνομα τους και τίποτα άλλο.Μην πέφτουμε στην παγίδα τι και ποιός είναι καλύτερος.Παίρνει ο καθένας ότι μπορεί και γουστάρει για να κάνει το κέφι του και την δουλειά του.

Link to comment
Share on other sites

Έχω έναν amd 1090t στα 4GHz, τον έχω περίπου 4χρόνια, και σκέφτομαι ότι είναι καιρός να αναβαθμίσω σε FX8350 φαντάζομαι δεν αξίζει ο FX 9590, αφού είναι ένας overclocked 8350 σωστά?

Η διαφορά αξίζει? Η να περιμένω και άλλο?

Γιατί εάν είναι να κερδίσω ένα 5-15% σε απόδοση μόνο δεν μου πέφτει λόγος.

Link to comment
Share on other sites

Έχω έναν amd 1090t στα 4GHz, τον έχω περίπου 4χρόνια, και σκέφτομαι ότι είναι καιρός να αναβαθμίσω σε FX8350 φαντάζομαι δεν αξίζει ο FX 9590, αφού είναι ένας overclocked 8350 σωστά?

Η διαφορά αξίζει? Η να περιμένω και άλλο?

Γιατί εάν είναι να κερδίσω ένα 5-15% σε απόδοση μόνο δεν μου πέφτει λόγος.

Από 1600Τ (X6 OC/ 4-4,2Ghz) πήγα σε 8350 OC 4,8-4,9Ghz! Υπάρχει αρκετή διαφορά, αλλά εξαρτάται με το τι κάνεις στο σύστημά σου.

Link to comment
Share on other sites

Έχω έναν amd 1090t στα 4GHz, τον έχω περίπου 4χρόνια, και σκέφτομαι ότι είναι καιρός να αναβαθμίσω σε FX8350 φαντάζομαι δεν αξίζει ο FX 9590, αφού είναι ένας overclocked 8350 σωστά?

Η διαφορά αξίζει? Η να περιμένω και άλλο?

Γιατί εάν είναι να κερδίσω ένα 5-15% σε απόδοση μόνο δεν μου πέφτει λόγος.

Η motherboard σου είναι am3+ ? αν ναι ίσως αξίζει αφού πρώτα έχεις πουλήσει τον 1090Τ, αν είναι να αλλάζεις και motherboard είναι καλό να περιμένεις λίγο ακόμα, νομίζω πως στις 6 του μήνα θα ξέρουμε αν θα βγούν νέοι fx ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Η μητρική μου είναι η Gigabyte 990FXA UD3, και ψύξη έχω την H100.

Απλά το θέμα είναι εάν αξίζει να δώσω τον 1090t και να πάρω τον 8350.

Η χρήση που κάνω είναι Internet.. Και λίγο gaming.. Δεν χρησιμοποιώ βαριά προγράμματα συχνά. Αλλά θέλω να του κάνω ένα upgrade, θεωρώ πως έχω μείνει πίσω.

Εάν αναμένεται στις 6 κιόλας τότε φυσικά θα περιμένω..

Link to comment
Share on other sites

Η μητρική μου είναι η Gigabyte 990FXA UD3, και ψύξη έχω την H100.

Απλά το θέμα είναι εάν αξίζει να δώσω τον 1090t και να πάρω τον 8350.

Η χρήση που κάνω είναι Internet.. Και λίγο gaming.. Δεν χρησιμοποιώ βαριά προγράμματα συχνά. Αλλά θέλω να του κάνω ένα upgrade, θεωρώ πως έχω μείνει πίσω.

Εάν αναμένεται στις 6 κιόλας τότε φυσικά θα περιμένω..

για τη χρηση που τον θελεισ δεν θα δεισ διαφορα.. παρε ενα ssd αν δεν εχεισ..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.