Jump to content



OffTopic Archive


DJD

Recommended Posts

Αν κάποιος αισθάνεται καλά με το να πουλά πράγματα που του χάρισε κάποιος γιατί πίστευε ότι βρισκόταν σε ανάγκη, ή τα παίρνει για να τα πάρει είναι άξιος της μοίρας του.

Ο καθένας πιστεύω ότι δηλώνει ενδιαφέρον για κάτι επειδή το χρειάζεται (ή πιστεύει ότι μπορεί να κάνει κάτι ξανά λειτουργικό) οπότε πιστεύω είναι καλό να μην κρίνουμε κανέναν. Χαλάμε άδικα το νήμα αυτό.

Φιλικά προς όλους.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3,8k
  • Created
  • Last Reply
επίθεση

...ε δεν είναι λίγο υπερβολικό αυτό; 'Ενα "μου κακοφαίνεται" έγραψε...

Κι όμως κάποιοι έχουν celeron. Εγώ δεν έχω και γι αυτό δεν παίρνω σειρά σε αντίστοιχες καταστάσεις. Ακριβώς για να αφήσω αυτούς που πραγματικά έχουν ανάγκη και όχι αυτούς που κοιτάνε να γλυτώσουν και τα 25ευρώ ενός μεταχειρισμένου tv tuner. Λυπάμαι αν θίχτηκες αλλά συνεχίζει να μου κακοφαίνεται.

...βασικά να θέσω κάτι για προβληματισμό; Πες πως ενδιαφέρθηκε για το tuner κάποιος άλλος, ακόμη πιο "πιασμένος", που απλά έχει....φροντίσει να μην έχει σύνθεση πισού στην υπογραφή του....

Κανενός τις δυνατότητες δεν γνωρίζουμε στην ουσία, και μπορεί κάλλιστα να έχουν ζητήσει/λάβει, διάφοροι "ήδη έχοντες" ("μαλλί"...), τα ΑΠΕΙΡΑ, χρόνια τώρα...

Θέλω να πω, δεν είναι ολίγον αδίκον να "γκρινιάξει" κανείς στον συγκεκριμένο (και δη δημοσίως), επειδή έτυχε να μην έχει φροντίσει να δώσει...."δικαίωμα υπογραφής";

(....άσε που δεν ξέρουμε σε τί σόι κατάσταση είναι οικονομικά, ΤΩΡΑ που μιλάμε και δεν νομίζω να έχει και υποχρέωση να μας πει αν τυχόν δεν είναι και τόσο ρόδινα...)

Προσωπικά νομίζω ότι απλώς πρέπει "οι ζητήσεις να...επαφίενται στον...οικονομικό πατριωτισμό των μελών" και να μένει εκεί το πράγμα...

*...ουπς, έγραφα και το άφησα για ώρα πριν το ποστάρω, και τώρα που πόσταρα βλέπω...."προσφορά δωρεάν διακοπών"...

Αν το είχα δει, δεν θα πόσταρα.

Link to comment
Share on other sites

6. Απαγορεύεται το παρεμπόριο/αισχροκέρδεια.

2ο Χερι κινητο,χρησιμοποιημενο 100ευρω σχεδον πανω απο το καινουργιο?

Μαζί μεταφορικα ή χωρίς; Εκτός αν παίζει μαγαζι στην γωνία που το παίρνεις. Το κινητό κόστισε 325€ μέχρι Γερμανία και πλήρωσα 35 ευρώ courier. Το screen protector κάνει 10€. Σύνολο 370€ αν ξέρεις μαθηματικά.

Ούτε αισχροκερδω ούτε κάνω παρεμποριο. Ζητάω όσα έδωσα. Αν σου φαίνεται ακριβό έχει πιο φθηνά αλλού.

Παρακαλω οι mods αν θελουν αποδειξεις για τα ανωτερω να επικοινωνήσουν με pm και να καθαριστει η αγγελια.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=14120]narta[/MENTION] σε παρακαλώ προώθησέ μου σε πμ τις αποδείξεις με εμφανή τα ποσά και τις ημ/νίες αγοράς.

Οι υπόλοιποι παρακαλώ να αποφεύγετε τις αντιπαραθέσεις. Αν αισθάνεστε ότι οποιαδήποτε αγγελία παραβαίνει κάποιον κανόνα, πατήστε "αναφορά μηνύματος" και παραθέσατε όποια πληροφορία θεωρείτε χρήσιμη, για να το ελέγξουμε.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=14120]narta[/MENTION] σε παρακαλώ προώθησέ μου σε πμ τις αποδείξεις με εμφανή τα ποσά και τις ημ/νίες αγοράς.

Οι υπόλοιποι παρακαλώ να αποφεύγετε τις αντιπαραθέσεις. Αν αισθάνεστε ότι οποιαδήποτε αγγελία παραβαίνει κάποιον κανόνα, πατήστε "αναφορά μηνύματος" και παραθέσατε όποια πληροφορία θεωρείτε χρήσιμη, για να το ελέγξουμε.

done

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ κιολας,αλλα ας το εφερνε μονος ο φιλος να εβλεπε τη γλυκα,ελεος μερικοι.:dots:

καλοπουλητο,φοβερο τηλεφωνο(εμενα μου φανηκε μεγαλο και δε το κρατησα)

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει απλά συναρπαστικό. Το cyber punk είναι εδώ :dirol:

https://ip.bitcointalk.org/?u=http%3A%2F%2Fi.imgur.com%2FLph9FAX.jpg&t=544&c=G7iJMtgM9bc5XQ

Hacker σπάσανε τον email λογαριασμό του Satoshi Nakamoto.

http://www.bitcoin-gr.org/?p=450

Τελευταία νέα που περιπλέκουν ακόμα περισσότερο την ταυτότητα του Satoshi είναι ότι μένει στο Michigan και αυτό το ανακάλυψαν από μια παραγγελία που είχε κάνει μέσω του email του για ένα fpga miner!?! Γιατί ο Satoshi να είχε παραγγείλει με το email του που και καλά χρησιμοποιούσε ένα fpga miner και να το είχε στείλει στο σπίτι του? Το πράμα έχει πολύ ζουμί ακόμα :)

Link to comment
Share on other sites

Oλα καλά με την corsair και όλοι ευχαριστημένοι, τι έχετε να πείτε για το :offtopic2:Amazon ;

Γνωρίζει κάποιος την διαδικασία;

Χρειάζεται η αρχική απόδειξη ή μόνο με τον κωδικό του προϊόντος βγαίνει άκρη;

Αν το ''αγαθό'' αλλάξει χέρια (πωληθεί) τι γίνεται σε περίπτωση αντικατάστασης;:offtopic2:

Link to comment
Share on other sites

Πως και τοσο λιγο εγγυηση? 2 χρονια δινουν παντου στην Ευρωπη νομιζω.

Η sony-hellas ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΔΙΝΕ 2 χρονια.

Και νομιζω πως παντου τα ps4 1 χρονο εγγυηση εχουν και οχι δυο.

Παντα 1 χρονο εδινε και δινει αν δεν με πιστευεις παρε την τηλεφωνο και ρωτα την.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να χαλάσω την αγγελία αλλά ο φίλος έχει δίκιο. Πολύ καλά λέτε ότι όλα τα πράγματα στην ΕΕ πρέπει να έχουν 2 χρόνια εγγύηση αλλά τα PS3,PS4,XBOX ONE, iPhone,iPad όλα 1 Χρόνο εγγύηση δίνουν ΔΥΣΤΥΧΩΣ.

Το γιατί δεν το ξέρω.

Ίσως αν είναι κάποιος νομικός να μας βοηθούσε.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ απλα γιατι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑ ;) ...ειναι ενας αγραφος τυπικος κανονας ολων των εταιριων.. οταν βγει νομοθεσια που να πρεπει στην Ελλαδα να ισχυει η 2 χρονια εγγυηση τοτε θα γινει ;) ...(και εγω απ την εταιρια που δουλευω το εμαθα) σορρυ για off topic

Link to comment
Share on other sites

Θέλουμε δε θέλουμε πλέον πάμε όλοι οφ τοπικ, ας αναλάβουν οι καθαρίστριες :hehe:

Νομίζω πως υπάρχει η νομοθεσία, με κάθε επιφύλαξη αν δεν πρόκειτε για κάτι άλλο, είναι ο νόμος 3043/2002 και 'μιλάει' για δύο χρόνια στο άρθρο 554.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.