Jump to content



OffTopic Archive


DJD

Recommended Posts

  • Replies 3,8k
  • Created
  • Last Reply
ενταξει, δε λεει να ξεκινησει φαγωμαρα με τον τυπο... Δεν αξιζει αλλωστε, απλα ας μεινει στη μιζερια του και στις μιζερες "αποψεις" του.

Ειπε ο γαιδαρος τον πετεινο κεφαλα κατι ατομακια σαν και εσενα καταστρεψανε τον τοπο πραγματι ουτε εσυ αξιζεις τον κοπο εισαι σαπιος μεχρι το κοκκαλο. Αντε τωρα να αγορασεις το επομενο 10000 Ευρω hardware και να το παρουσιασεις περηφανος μεσα απο την γυαλα σου. Καθαρε και φτωχουλη μου νεοελληναρα εσυ....Αντε γεια σου καημενε

Link to comment
Share on other sites

Προς τους δύο πάνω κύριους. Επειδή είναι Αύγουστος και οι ζέστες έχουν βαρέσει κόκκινο θα κάνω ένα άλλο είδος moderation.

Σας δίνω 10 λεπτά να σβήσετε μόνοι σας τα μηνύματα με τα όμορφα λόγια τα οποία προφανώς και ξέρετε ποια είναι. Σε 10 λεπτά θα τα σβήσω εγώ.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

sorry αλλα δεν κρατιεμαι , βλεπω το τοπικ απο την αρχη του μεχρι τωρα και η παρεμβαση της [MENTION=20975]karmen1983[/MENTION] μου φερνει σε κατι τετοιο

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=fdwC4vhc594]Chuck Norris stops a chainsaw bare handed - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Επί της ουσίας όμως αυτά που αναφέρεις και τα διακοποδάνεια μας έχουν φέρει εδώ που είμαστε σήμερα και προφανώς εννοώ τις υπερβολές και τον υπέρμετρο καταναλωτισμό που βγάζει ματι. Οι ίδιοι άνθρωποι που αναφέρεις όταν πλέον δεν έχουν άλλη δυνατότητα να καταναλώσουν θα πέσουν στην μελαγχολία και με την ιδια ευκολια θα ξεκινήσουν τα prozac.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=7238]NikMark[/MENTION] περιμένω εξηγήσεις εντός της μέρας απο εσένα για να ακούσω και τις δύο απόψεις.

Αν δεν πάρω εξηγήσεις θα απαγορευτεί η πρόσβασή σου στις αγγελίες.

Ευχαριστώ

Καλά χαλάρωσε λιγο, το μέλος δεν είναι καινούργιο και μπορεί να του έτυχε κάτι ή να είναι διακοπές και να μην έχει πρόσβαση, έχει και 5 μηνών έγκυο γυναίκα. 10 ώρες διορία ακούγεται πολύ αυταρχικό. coolout.:computer:

Link to comment
Share on other sites

Καλά χαλάρωσε λιγο, το μέλος δεν είναι καινούργιο και μπορεί να του έτυχε κάτι ή να είναι διακοπές και να μην έχει πρόσβαση, έχει και 5 μηνών έγκυο γυναίκα. 10 ώρες διορία ακούγεται πολύ αυταρχικό. coolout.:computer:
ότι είσαι εσύ για την karmen προφανώς.

Ακου να σου πω πως έχει το πράμα.

Βάζει μια αγγελία στις 14/8. Εχει ξαναμπεί στις 17-08-14 11:59 χωρίς καμία ενημέρωση στην αγγελία.

Γίνεται το συμβάν όπου είναι εξαφανισμένος και σηκώνει επιλεκτικά τα τηλέφωνα και λες απο εμένα να ηρεμήσω και να μην είμαι αυταρχική;

Μήπως έχετε ξεφύγει μερικοί εδω μέσα; Θέλετε κανόνες ή θέλετε ξέφραγο αμπέλι;

Και στο κάτω κάτω sorry που δε ρώτησα τη μαγική μου σφαίρα για να δω αν είναι ή όχι παντρεμένος με έγκυο ή μη γυναίκα.

Απο εμένα δε θα πάρεις κάρτα για σύσταση προς admin ακριβώς για τα μάτια του κόσμου και για να μη με ξαναπεις αυταρχική. Υπο άλλες συνθήκες ίσως να σκεφτόμουν και παραπάνω τιμωρία.

Μη το τραβήξεις άλλο όμως. Απο ότι βλέπεις δε χρειάζομαι κανένα δικηγόρο, ούτε εδώ ούτε πουθενά.

Ο λόγος που σου απάντησα αναλυτικά είναι γιατί "η γυναίκα του Καίσαρα δεν αρκεί να είναι τίμια, πρέπει και να φαίνεται". Ελπίζω να έπιασες τη παρομοίωση και να σταματήσει εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Ακου να σου πω πως έχει το πράμα.

Βάζει μια αγγελία στις 14/8. Εχει ξαναμπεί στις 17-08-14 11:59 χωρίς καμία ενημέρωση στην αγγελία.

Γίνεται το συμβάν όπου είναι εξαφανισμένος και σηκώνει επιλεκτικά τα τηλέφωνα και λες απο εμένα να ηρεμήσω και να μην είμαι αυταρχική;

Μήπως έχετε ξεφύγει μερικοί εδω μέσα; Θέλετε κανόνες ή θέλετε ξέφραγο αμπέλι;

Και στο κάτω κάτω sorry που δε ρώτησα τη μαγική μου σφαίρα για να δω αν είναι ή όχι παντρεμένος με έγκυο ή μη γυναίκα.

Απο εμένα δε θα πάρεις κάρτα για σύσταση προς admin ακριβώς για τα μάτια του κόσμου και για να μη με ξαναπεις αυταρχική. Υπο άλλες συνθήκες ίσως να σκεφτόμουν και παραπάνω τιμωρία.

Μη το τραβήξεις άλλο όμως. Απο ότι βλέπεις δε χρειάζομαι κανένα δικηγόρο, ούτε εδώ ούτε πουθενά.

Ο λόγος που σου απάντησα αναλυτικά είναι γιατί "η γυναίκα του Καίσαρα δεν αρκεί να είναι τίμια, πρέπει και να φαίνεται". Ελπίζω να έπιασες τη παρομοίωση και να σταματήσει εδώ.

άκου πως έχει το πράμα

Το παιδί βάζει μια αγγελία και εχει να μπει όπως λες απο τις 17, 3 μέρες. Εμφανίζεται σήμερα ένα ποστ απο χρήστη που λέει οτι είναι αναξιόπιστος και του δίνεις διορία 10 ώρες λες και ο καθένας μας είναι όλη μέρα στο site ή αν του τύχει κανένα πρόβλημα να έχει την αγγελία στο νου του, ή έχει συνέχεια το τηλ για να παίρνει notification ολη την ώρα.

Όπως σωστά είπες πιο πάνω πρέπει να ακούσεις και τις δύο πλευρές, αλλά σαν admin και ενώ μπήκες να δεις το προφιλ του χρήστη δεν είδες άλλες αγγελίες που έχει βάλει, όπου το παιδί αναφέρει οτι σε προγενέστερη αγγελία είχε θέμα με τη γυναίκα του και άργησε να ενημερώσει,εγώ σαν απλός user το είδα εσύ σαν admin πρεπει να δεις to palladium σου. anyway η ένσταση μου είναι στην ολιγόωρη διορία, θα μπορούσατε να του δώσετε τουλάχιστο ένα 24ωρο η 48ώρες.

Επιπλέον το ότι είχες και εσύ συμμετοχή στην αγγελία(post 8) δεν σε κάνει και τόσο αμερόληπτη ε? τι λες? γυναίκα του Καίσαρα?

Link to comment
Share on other sites

Εισαι απο αυτους, ο μονος μεχρι τωρα νομιζω -πλην της Αγαπης, σημερα- που εχουν εκφραστει ετσι για το PC μου. Καθαρα απο περιεργεια και μονο, πες μου εσυ μια συνθεση σε AMD που θα μου εδινε παρομοια αποδοση. Λαβε σοβαρα υποψιν σου ομως το εξης:

- Εγω ΔΕΝ ηρθα μια "ωραια μερα" με 1200-1400€ και να πω: βοηθηστε με, παιδια, να στησω εναν πυργο.

Το δικο μου συστημα "στηθηκε" απο παλια. Σιγα-σιγα άλλαζα τα parts. Δεν πηγα να δωσω μονομιας καποιο μεγαλο ποσο. ΑΝ ερχομουν εξ' αρχης με τα χρηματα που εχω δαπανησει συνολικα, ζηταγα γνωμες = θα μου προτειναν Intel, και μετα εγω πηγαινα και αγοραζα αυτα που εχω...ε, τοτε... θα τα αξιζα οσα λες!

Αν θυμάμαι καλά, ήμουν αυτός που σου πρότεινε τον 8350. Κι αυτό γιατί είχες ήδη μητρική για ΑΜ3. Που να φανταστώ ότι μετά θα αλλάξεις και μητρική θα πάρεις και Η110 και και ... Αν ήξερα ότι υπήρχε τέτοιο μπάτζετ και τέτοια διάθεση αλλαγών προφανώς δεν θα πρότεινα προσωπικά κάτι από αυτά. Επίσης η φράση "θα άξιζα όσα λες" υποννοεί ότι σε κατηγόρησα. Εγώ δεν είπα ότι είναι κακό το μηχάνημα γενικά. Είπα ότι είναι κακό σε συνάρτηση με το ποσό που δαπανήθηκε. Aν θες και την προσωπική μου γνώμη, ποτέ δεν κατάλαβα καν τον λόγο που κυκλοφορούν μητρικές άνω των 100 ευρώ σε amd πλατφόρμα. Η λογική να πάρεις amd είναι να γλυτώσεις λεφτά. Αν είναι να δώσεις 150 για μητρική και 100 για ψύξη και και... τότε κάτι πήγε στραβά. Και κάτι που ίσως το πάρεις στραβά αλλά δυστυχώς έτσι είναι: Εσύ επενδύεις, ξαναεπενδύεις και δείχνεις ότι σε ενδιαφέρουν οι επιδόσεις και τα benchmarks. Πώς σε ενδιαφέρουν οι επιδόσεις ή τα benches όταν βρίσκεσαι πίσω κι από cpu 4ετιας σ αυτά; Πας και παίρνεις μνήμες υψίσυχνες, πανάκριβες κτλ. Ξέρεις ότι τις χαντακώνει ο controller σου; Το ανέφερε κανείς; Άρα και δω κάτι πάει στραβά.

Τέλος για την ειρωνία στο τέλος ότι λέμε μερικοί ότι όλα ιδια είναι κτλ. Προσωπικά βλέπεις στην υπογραφή μου να έχω κάποιον celeron? Θεωρείς δλδ ότι αυτή η ισοπέδωση πηγάζει από ζήλεια ή από ασχετοσύνη ή από κάτι παρεμφερες; Αν όχι, σκέψου γιατί λέγονται αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.