Jump to content



OffTopic Archive


DJD

Recommended Posts

  • Replies 3,8k
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από MADKiller7

σε ολους τους αλλους προσευχεσε να τυχεις καλο κομματι για να ανεβει 1-1,5γιγα για να μην σου τη λενε οι default ΑMD.

εδω ψαχνουμε μονταρισμενα bios και κλπ μονο και μονο για παραπανω ρυθμισεις,μην τα αλλαζουμε και λεμε εχεις ενα multi αντε δυο............οι λιγες ρυθμισεις ειναι ντροπη για εναν o/cer

Έλεος εσύ είσαι χειρότερος και απο μένα....είπαμε μήν ανησυχείς, δεν θέλει να σου βγάλει σκάρτο το εργαλείο σου.

Hipro5 τελικα θα κανεις ενα παρομοιο ερθρο για τους intel cpu,οχι για μενα,απλα να υπαρχει και αυτο ωστε να ξερει ο καθενας την πλατφορμα του,δεν ζηταω κατι κακο εεεεε???????

Να πούμε τί, η πλατφόρμα 865, 875 υπάρχει εδώ και 2 χρόνια, είναι χιλιοδοκιμασμένη και έχουν βγεί 100 Bios Updates για να διορθώσουν όποια Bugs υπήρχαν (π.χ Divider 5:4 στην Abit).

775 έχει με 925ΧΕ, 925 και 915 έχει πολύ λίγος κόσμος οπότε δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι τέτοιο. Έκανες και εσύ και δε σου απάντησε κανένας...είναι αδύνατον σε 2 χρονών πλατφόρμα να έχουν μείνει προβλήματα.

τα πιο πολλα ειναι θεμα συνδιασμου ρυθμισεων για να πετυχεις αυτο που ζητας,και οχι bugs

Ναι σύμφωνοι, τα υπόλοιπα είναι θέμα BUG.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chris2004 [Σήμερα, στις 17:17]

είναι αδύνατον σε 2 χρονών πλατφόρμα να έχουν μείνει προβλήματα.

Δηλαδη με την ιδια λογικη αποδεχεσαι οτι ουτε οι ΧΡ εχουν πλεον προβλημα? miracolo!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spresv [Σήμερα, στις 17:55]

Δηλαδη με την ιδια λογικη αποδεχεσαι οτι ουτε οι ΧΡ εχουν πλεον προβλημα? miracolo!

Βρεθηκε ενας που παιρνει στα σοβαρα τα λεγομενα του!! Δευτερο miracolo στο καπακι!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από spresv

Δηλαδη με την ιδια λογικη αποδεχεσαι οτι ουτε οι ΧΡ εχουν πλεον προβλημα? miracolo!

Δεν είναι θέμα λογικής, είναι θέμα Προσδοκιών, μια πλατφόρμα μέσα σε 1 χρόνο το πολύ πρέπει να έχει εξαλείψει τα προβλήματά της. Αν οι AXP έχουν ακόμα προβλήματα είναι απλά απαράδεκτο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chris2004

Chris2004: Έλεος εσύ είσαι χειρότερος και απο μένα....είπαμε μήν ανησυχείς, δεν θέλει να σου βγάλει σκάρτο το εργαλείο σου.

<=ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΠΟΥ ΚΟΛΛΑΕΙ.ανεφερα καπου το PC μου και δεν το καταλαβα????????

Chris2004: Να πούμε τί, η πλατφόρμα 865, 875 υπάρχει εδώ και 2 χρόνια, είναι χιλιοδοκιμασμένη και έχουν βγεί 100 Bios Updates για να διορθώσουν όποια Bugs υπήρχαν (π.χ Divider 5:4 στην Abit).

775 έχει με 925ΧΕ, 925 και 915 έχει πολύ λίγος κόσμος οπότε δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι τέτοιο. Έκανες και εσύ και δε σου απάντησε κανένας...είναι αδύνατον σε 2 χρονών πλατφόρμα να έχουν μείνει προβλήματα.

<=ΔΕΝ θα απαντησω οπως θα ηθελα για να μην φαω παρατηρηση,αλλα πες μου,ειπαμε τπτ για τσιπσετ εδω?για Α64 προβληματα ειπε ο Hipro5,το αντιστοιχο σε ιντελ θα επρεπε να γινει στους prescott.δεν μου λες τα 31 bugs του πυρηνα Prescott (περιεργως εχει εξαφανιστει η λιστα απο το νετ) που ειχε αναφερει η ιδια η ιντελ διωρθονονται με bios update,και εγω που νομιζα οτι ηταν σχεδιαστικο προβλημα της cpu.και φιλε μου δεν παιζει ρολο ο χρονος που υπαρχει η πλατφορμα,αντιθετως οσο πιο πολυ καιρο υπαρχει τοσο πιο πολυ εχει ψαχτει το θεμα για το προβληματα της,αν βρηκαν ΠΧ.0 bugs με το που βγηκε το προιον,σε 2 χρονια αν υπηρχαν και αλλα,θα τα ειχαν βρει.(γι αυτο τον λογω υπαρχει και το beta stage στα προγαμματα)

Chris2004: Ναι σύμφωνοι, τα υπόλοιπα είναι θέμα BUG

<=δλδ αν απο λαθος ρυθμισεις σου,δημιουργεις προβλημα αυτο ειναι bug?

EΛΕΟΣ Chris2004,ΕΛΕΟΣ,μην βιαβαζω @!$#%#@^$

YΓ.πλατφορμα θεωρουμε το chipset και κατασκευαστες μητρικων συμφωνα με τα λεγομενα του Chris2004 <<==LOL και εγω που νομιζα οτι αυτο καθοριζοταν απο την τεχνολογια του επεξεργαστη (η δημιουργια πλατφορμας).

:jump::jump::jump::tomato::tomato: :devil: :devil: :devil: :banging: :confused:

Link to comment
Share on other sites

MADkiller....άντε αγόρι μου να μορφωθείς λίγο, όταν λέμε πλατφόρμα εννούμε

Socket - Chipset. Δέν ενοούμε την CPU. Η έννοια της πλατφόρμας είναι μια βάση η οποία χρειάζεται να δουλέψει ένα σύστημα.

Τα Bugs του AMD είναι τα Bugs του εκάστοτε Nforce ή VIA Chipset και ΟΧΙ του ίδιου του επεξεργαστή.

Όσο για τα BUGS, αν κανένα 3/5 Multi δε δουλεύουν είναι BUG, άν κανένας διαιρέτης δε δουλεύει(όπως στο NF2) είναι BUG. Οπότε όσο σωστές ρυθμίσεις και να κάνεις αν ΜΙΑ απο τις επιλογές έχει BUG δε θα δουλέψει τίποτα.

Σού είπα και πρίν, εσύ άνοιξες θέμα για τα Bugs της Intel....και δε σου απάντησε κανείς...οπότε τι συγχύζεσαι.

Λοιπόν θα σου δώσω δύο συμβουλές....πρίν ποστάρεις καλό είναι να ξέρεις τους τεχνικούς όρους.

Δεύτερον μάθε ελληνικά, έτσι και να μή ξέρεις τους τεχνικούς όρους μπορεί να καταλάβεις απο τη σημασία τους.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Chosen [Σήμερα, στις 18:39]

Ποιός έχει σειρά να κάνει split; chroma;

Γιατι εσενα σε ποναει το χερι σου? Θολωσες? Μηπως χαλασε το modem σου παλι :p :P

Link to comment
Share on other sites

ola ta psonia edo mesa ebalan oles tis malakies gia an tous bgalei atheous kai satanistes !Sobareytite ligo !

[EDIT]

και αυτή ήταν η πρώτη και τελυταία σου ευκαιρία man. ΚΑΙ greeklish ΚΑΙ "ψώνια" ΚΑΙ "********";

Η επόμενη θα είναι δύο εβδομάδες "ξεκούρασης" από το φόρουμ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχική απάντηση από nikos

ρε παιδιά,

πως επιβιώνουν τέτοια "μαγαζά" , δεν μπορώ να καταλάβω. Μια τρύπα είναι, πανάκριβο , απότι γράφεται εδώ στο φόρουμ είναι , από RMA χάλια, και όμως ακόμη δεν έχει κλείσει . ’ρα , κάποιος ψωνίζει από εκεί . Είναι και μαγαζί , για ψαγμένους υποτίθεται , ποιοί είναι λοιπόν , αυτοί μαμ....κες οι ψαγμένοι που σκάνε τα ωραία τα λεφτά τους εκεί?

κοιτα...αν ενωεις ψαχμενους τα ατομα που ασχολουνται με τι ανεμιστηρα να βαλει στο κουτι, τι χρωμα, ποσες τρυπες θα εχει το κουτι, τι ειδους ψυκτρα, αν θα βαλει υδροψυκση γιατι θα του προσφερει 200Mhz παραπανω, που ασχολουνται με το αν κανει κρυο η ζεστη στο δωματιο για να δουλευει καλα το πισι και με πολλαααα αλλα τετοια

τοτε σε πληροφωρω οτι υπαρχουν πολλοι "ψαχμενοι " γυρω μας.

εγω εχω συναντισει ατομο που ξοδεψε 1000 ευρω για ψυξη στο πισι του!! ελεος!! (ηταν και φιλος μου. του πηγα μια ρουσλανα να γ..σει μπας και ερ8ει στα ισια του γιατι απο την πολυ μ..κια ειχε ρεψει)

τεσπα. αυτα ειναι τα "ψαχμενα" ατομα που ψαχνεις και που τροφοδοτουν με λεφτα τα μαγαζακια αυτα και υπαρχουν πολλοι τετοιοι.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.