Jump to content



Star Wars : Battlefront (reboot)


GruntGR

Recommended Posts

Επαιξα με τους 355.60-win10-64bit-international-whql και ολα κομπλε! Δεν ξερω για τους τελευταιους beta. Δοκιμασε και αυτους που σου ανεφερα και δες.

 

Τσεκαρε και την VRAM σου. Με high/auto ρυθμισεις εφευγε πανω απο 2GB.

Οι τελευταίοι beta έχουν πρόβλημα στο bad company 2 ( το πόσταρα και στο ανάλογο τόπικ )

 

Μόλις τελειώσει η beta επιστροφή στους 355.60 ( αυτούς είχα πριν ) 

 

EDIT:

 

Με τα ακόλουθα settings πάει μια χαρά : ( max 1.48 VRAM περίπου )

 

post-59374-0-34700900-1444347414.jpg

 

post-59374-0-07039400-1444347424.jpg

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα με τους τελευταιους drivers το παιχνιδι. Με την 970G1 μου. Στα high settings το παιχνιδι ετρεχε σα νερακι. Παρα πολυ ομαλα και ομορφα. Με ultra settings παρατηρησα ενα stuttering αλλα παρα μα παρα πολυ μικρο. 100% playable ηταν και παλι απλα τη smoothιλα που ειχε στα high, δεν την διατηρησε στα ultra. Τελευταια ομως γενικοτερα εχω ενα θεματακι στο pc και παρατηρω ενα παραπανησιο stuttering σε οτιδηποτε και αν τρεχω, ακομα και σε παιχνιδια που επαιζα πιο παλια εντελως απροβληματιστα. Επομενως ισως αυτο που παρατηρησα στα ultra ισως και να μην υπαρχει καν η να εξαφανιστει οταν δω τι φταιει κι εχω αυτη τη γενικοτερη συμπεριφορα. Οσον αφορα τους drivers τωρα, αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι στο συστημα μου συμπεριφερονται μακραν καλυτερα απο τους τουλαχιστον 6-7 προηγουμενους.

Και μιας και ειμαστε στο τοπικ του παιχνιδιου... Εμενα μου αρεσε αρκετα. Πολυ διασκεδαστικο οσο προλαβα να το δω βεβαια. Αλλα κι εμενα με ανησυχει για το ποσο θα καταφερει να κρατησει τον κοσμο. Ισως αν εχουμε ξεκλειδωμενα ολα οσα υπαρχουν στο παιχνιδι να ειναι πιο ενδιαφερον αλλα αυτο που επαιξα σημερα δεν νομιζω να με κρατουσε να ασχοληθω-καω πολλες ωρες μ αυτο.. Το 60αρι για αρχη δεν το δινω, θα περιμενω εντυπωσεις απο αλλους και καποια μειωση τιμης..

Link to comment
Share on other sites

Guys μήπως παρατηρήσατε κι εσείς λίγο stuttering με nvidia ?

( high auto ρυθμίσεις  )

GTX 770 2GB - τελευταίοι beta 

i7 2600K stock

win 7

 

Επαιξα με τους 355.60-win10-64bit-international-whql και ολα κομπλε! Δεν ξερω για τους τελευταιους beta. Δοκιμασε και αυτους που σου ανεφερα και δες.

 

Τσεκαρε και την VRAM σου. Με high/auto ρυθμισεις εφευγε πανω απο 2GB.

Κι εγώ με τους 358.50, δεν είχα κανένα θέμα. Βέβαια κι εγώ με Win.10.x64, οπότε με τα 7 δεν ξέρω τι παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με τους 358.50, δεν είχα κανένα θέμα. Βέβαια κι εγώ με Win.10.x64, οπότε με τα 7 δεν ξέρω τι παίζει.

Wizard μπορείς να δοκιμάσεις αν στο bad company 2 παιζει οκ ; ( ειχα μεγάλο πρόβλημα με τους συγκεκριμένους - το ανέφερα στο θεμα nvidia drivers)

Link to comment
Share on other sites

Wizard μπορείς να δοκιμάσεις αν στο bad company 2 παιζει οκ ; ( ειχα μεγάλο πρόβλημα με τους συγκεκριμένους - το ανέφερα στο θεμα nvidia drivers)

Φυσικά, αλλά θα κάνεις λίγο υπομονή :)

Μετακομίζω σήμερα και internet θα έχω στο νέο σπίτι την Τετάρτη.

Link to comment
Share on other sites

εμενα μαρεσει παντως, ειδικα οταν βγαζω το renderaheadlimit "1" γινεται παναλαφρο, γουσταρω που γραφει ο καθε τρομπας δημοσιογραφικος ενα review αφου εχει πρωτα παιξει 1μιση ωρα :p


http://www.pcworld.com/article/2990073/software-games/star-wars-battlefront-beta-impressions-better-than-the-prequel-films.html

Έγινε επεξεργασία από GruntGR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αφού κατάφερα να λύσω ένα θέμα με το βλακο-Star Wars Battlefront που δεν έτρεχε σε κανένα σύστημα μου (ήθελε εγκατάσταση του Origin από πάνω από το παλιό), έκανα μερικά βίντεο benchmarks με το γνωστό μου format (για όσους έχετε γνωριστεί με αυτό :p ).

Single player benchmark στο survival του Tatooine. Ευκολότερο να το Benchmarkήσεις αν και το παιχνίδι είναι πολύ δυναμίκο για να κάνεις ακριβώς τα ίδια πράγματα. Πάντως έχει αρκετά σταθερό framerate γενικότερα, στα περισσότερα σημεία της συγκεκριμένης πίστας.

Λοιπόν, παραθέτω τα videos, γραμμένα με εξωτερικό εγγραφέα όπως πάντα, στα 60fps. Προσοχή, πικάντικες wallpapers.


-92fps

- 62fps

~33fps

Μερικά σημεία μέτριου ενδιαφέροντος

-Αν και χρησιμοποίησα ίδιες ρυθμίσεις για 970 και 7950, η πρώτη έδειξε 2,5GBs vram usage ενώ η δεύτερη 1.9GBs. Αυτό είναι σύνηθες και γίνεται συχνά. Μάλιστα έχω δει διαφορές από 10% (Battlefield Hardline) έως και 100% Ashes of the Singularity.

- Διάβασα κάπου ότι σε συστήματα με μόνο (?) 8GB RAM, το παιχνίδι είναι λιγότερο ομαλό. Δεν παρατήρησα κάτι περίεργο στο σύστημα με την 7950, που έχει 8GB αντί για 16 που έχει το σύστημα με την 970.

- Για άλλη μια φορά, η ταπεινή 5850 με εκπλήσσει ευχάριστα. Κατάφερε να τρέξει το high preset με πάνω από 30fps με το ποταπό 1GB video ram της. Η πλάκα είναι ότι πάλεψε και το Ultra αλλά κράσαρε.

  Έγινε επεξεργασία από psolord
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.