Jump to content



AMD R9 2x0Χ Καθ'οδόν !!


Recommended Posts

Ένας λόγος που σκεφτόμουν να πάρω μία κάρτα σειράς 7xxx τώρα πριν έρθουν οι R ήταν αυτός. Ευτυχώς βγήκα από το δίλημμα και θα περιμένω :)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω στα νούμερα που είχαν διαρρεύσει και δείχνανε την 290Χ να χτυπάει 90άρες, ο ανεμιστήρας ήταν χαμηλά. Οπότε στο quiet mode μπορεί να μην γκαζώνει(no turbo) και να κρατάει και χαμηλά τις στροφές του ανεμιστήρα.

Αυτό ένα αισιόδοξο σενάριο όπου αφήνει περιθώρια για καλύτερες επιδόσεις, αλλά με περισσότερο θόρυβο προφανώς(who cares για το τελευταίο).

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω στα νούμερα που είχαν διαρρεύσει και δείχνανε την 290Χ να χτυπάει 90άρες, ο ανεμιστήρας ήταν χαμηλά. Οπότε στο quiet mode μπορεί να μην γκαζώνει(no turbo) και να κρατάει και χαμηλά τις στροφές του ανεμιστήρα.

Αυτό ένα αισιόδοξο σενάριο όπου αφήνει περιθώρια για καλύτερες επιδόσεις, αλλά με περισσότερο θόρυβο προφανώς(who cares για το τελευταίο).

Μακαρι να είναι αυτό που λες ... Όταν παίζω BF3 , έτσι κι αλλιώς θόρυβο έχω από το game ....

Αρα για κλόκια και ησυχία πάμε σε aftermarket ή custom ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζει να πονάει ο Seb ....:rofl:

Λαικισμοί απο κοκκινοβαμμένα site. Αμα σηκώσει ρολόγια ο ΤΙΤΑΝΑΣ θα μας πάρει και θα μας σηκώσει...

*Παίζει να καίει και DFI.. τόσο πολύ...

Link to comment
Share on other sites

10% πανω στο TR και 20% πανω στο Bioshock οσο αιματοβαμμενα να ειναι τα games δε τα λες και λιγο.Δηλαδη και στα αλλα Crysis 3 ,Bf3 ,κλπ πανω θα ειναι απλα οριακα.Σκεψου ομως ολα αυτα με κατω απο 1000mhz clock και με αρχικο driver.Η θερμοκρασια βεβαια ειναι ενα σοβαρο θεμα αμα δε ριχνουν τουλαχιστον ενα 15αρι ο C σε load oι aftermarket θα υπαρχει προβλημα στο oclock με αερα.

Εγω μια χαρα την βρισκω εφοσων το mantle δωσει τοσο boost οσο αναμενεται 20-40%

Έγινε επεξεργασία από Helly
Link to comment
Share on other sites

20-40% boost από το Mantle δίχως να ρίξεις την ποιότητα απεικόνισης/εφφέ, δεν παίζει ;) ( ειδικά το 40 είναι πιο optimistic και από ισολογισμό που πήρε ο Στουρνάρας στα Ζωνιανά... )

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.