Jump to content



Cookie Clicker


acct

Recommended Posts

  • Replies 239
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

O πιο αποτελεσματικός τρόπος για να μαζέψεις πολλά cookies είναι να κάνεις συνέχεια click στα golden cookies και να έχεις στην τράπεζα το λιγότερο (cps * 7 *1200 * 10) cookies.

Με αυτό τον τρόπο αν σου τύχει πρώτα frenzy (x7 production for 154 s) και μετά lucky θα πάρεις (cps * 7 * 1200) cookies

πχ εμένα αν μου τύχει frenzy->lucky μου δίνει 892.745.318.655.120 cookies

NhcEwr5.jpg

Έγινε επεξεργασία από EraserheadX
Link to comment
Share on other sites

τα heavenly chips μόνο με reset; δεν έχω κάνει ακόμα...

Ναι. Καλό είναι να κάνεις γιατί μετά θα είναι πιο εύκολο να ανεβάσεις cps. Πρόσεξε μόνο MHN κάνεις wipe save και χάσεις τα achievements.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έκανες τόσα πολλά farms, factories και mines; Καλύτερα θα ήταν να έκανες 140 portals (για κάθε 20 οι grandmas παίρνουν + 1 cps).

Το δοκίμασα χθες. Η διαφορά από τα 159 στα 160 portals είναι αμελητέα, παρότι έχω ήδη 200 γιαγιάδες. Μετά από ένα σημείο, τα cps καθορίζονται σε συντριπτικό βαθμό από τον αριθμό των upgrades και όχι από τους συντελεστές. Μάλλον προσμετρώνται αθροιστικά στο αρχικό cps κι όχι πολλαπλασιαστικά.

Πχ, ακόμη και τα καινούρια +25% δε μου έκαναν σχεδόν καμία διαφορά. Περίπου + 1 δις cps ήταν το καθένα, όταν έχω συνολικό γύρω στο 450-500 δις.

Αντίθετα, τσίμπησα 2 golden cookies back-to-back και από μόνα τους ήταν 10 τετράκις εκατομμύρια, με clicking μόνο για 26".

Κατά τα άλλα, το factory dungeon που είδα στη βήτα είνα ψιλομάπα. Το πήγα 6ο επίπεδο και πήρα 2 επιτεύγματα, ενώ ανακάλυψα και 2 νέα κρυφά επιτεύγματα. Προσωπικά νομίζω ότι το έχουμε εξαντλήσει. :)

Link to comment
Share on other sites

To sextillion fingers το έκανες; 450-500 δις cps χωρίς cookies? Πόσα chips έχεις; Για πέτα ένα screenshot να δούμε build :p

Βραδάκι θα θυμηθώ να μπω να ξαναδώ, γιατί πλέον τρέχει unattended στο μηχανάκι που θα πάρει SteamOS. ;)

Νομίζω ακούκητο είναι το ~478Ε9. Λες να κάνω λάθος; :unsure:

Πάντως είχα κάνει πολλά reset και είχα μαζέψει heavenly chips πριν το νερφάκι. Σίγουρα κάποιες εκατοντάδες. Τώρα νομίζω δίνουν diminishing returns. Κάθε επόμενο ρησέτ δίνει λιγότερα chips για τον ίδιο αριθμό cookies baked.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Από το λίγο που το είδα, δε φαίνεται να είναι ζόρικες οι αναβαθμίσεις για τα heavenly chips. Άσε που νομίζω ότι σε κάποια πράγματα έχουν πέσει σημαντικά οι τιμές. Ξανασχολήθηκε κανείς με το dungeon;

Link to comment
Share on other sites

Από ό,τι βλέπω η επίδραση των heavenly chips πρέπει να έχει περιοριστεί, ακόμη κι όταν είναι στο 100%. Πάντως, με τις αλλαγές έχω 129/127 upgrades, 95/95 achievements και έχω χάσει όλα τα speed-baking (shadow).

Δε με βλέπω πάντως να ξανακάνω reset, μάλλον δεν αξίζει τον κόπο πια. A, golden cookies βγαίνουν σαν τρελά. Αν κάθεσαι να το κοιτάς είναι ασύλληπτος ο ρυθμός που μπορείς να πετύχεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.