Jump to content



Cookie Clicker


acct

Recommended Posts

  • Replies 239
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Το έβαλα γιατί ξανάρχισα το παλιό από την αρχή. Στο καινούριο δε το χρησιμοποιώ, γιατί σέρνεται και πέφτει ο ρυθμός παραγωγής. Το mousekeys τί είναι;

Windows accessibility feature. Κάνεις κλικ με το 5 του numeric keypad στο πληκτρολόγιο, αντί με το ποντίκι. Γλυτώνεις τον καρπιαίο σωλήνα σου και το κουμπί του ποντικιού.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ, μας κατάλαβαν:

Cookie manufacturer completely forgoes common sense, lets OCD drive building decisions
:D

Παρεμπιπτόντως, παρατήρησα ότι όταν ισχύει το χ7 από τα χρυσά μπισκότα, επηρεάζει και τα clicks. Θυμάμαι τα παλιά τα χρόνια που σκιζόμασταν να φτιάξουμε ένα μπισκότο, και τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα, 175 μύρια per click. Εγώ βγάζω ~1 τρις με κάθε frenzy. Μου φαίνεται ότι βγαίνουν και συχνότερα τα golden cookies. Παρεμπιπτόντως, μόλις τέλειωσα το πρώτο grandmapocalypse, αλλά δεν είμαι σίγουρος τι γίνεται με τα επιτεύγματα.

Το είχα αφήσει στα 77/72 αν θυμάμαι καλά, αλλά τώρα είμαι 80/81. Είτε άρχισαν να μετράνε και τα κρυφά στο άθροισμα είτε προστέθηκαν αρκετά ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το έλεγξα και βλέπω το εξής: τα κρυφά επιτεύγματα δεν υπολογίζονται για το γάλα, ούτε αθροίζονται προκαταβολικά στο σύνολο. Όμως, αν τα έχεις πετύχει, υπολογίζονται κανονικά στο άθροισμα.

Οπότε, αντίθετα από ό,τι λέει και το wiki, συμπεραίνω ότι πρέπει να είναι πλέον 74 φανερά επιτεύγματα (296% γάλα) και 82 σύνολο, εκτός αν μου έχει ξεφύγει κάποιο.

Άρα, η τελική κατάσταση που στοχεύει κανείς είναι 82/82. Νομίζω θα το πετύχω μέχρι το απόγευμα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κλίκαρα ένα μπισκότο που εμφανίστηκε (άλλο χρώμα από τα χρυσά) και έχασα 284 δις!! Προσοχή!

EDIT: Έπαθα Grandmapocalypse

ΜΗ ΠΑΡΕΤΕ ΤΟ Upgrade "One mind", αυτό το ενεργοποιεί!

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
Link to comment
Share on other sites

μας τρολάρει το game! κλίκαρα και γω μπισκότο σκούρο πορτοκαλί και μου ριξε την παραγωγή στο μισό! :fie:

ΕΠΕΣΕ Ο ΣΕΡΒΕΡ!!!!!!! :cry:

Έγινε επεξεργασία από Superior_Mind
Link to comment
Share on other sites

Όταν είστε σε grandmapocalypse, εφόσον έχετε αγοράσει όλα τα upgrades από το Research Lab γίνεται διαθέσιμο το Elder Pledge, που εξουδετερώνει την επίδραση των γιαγιάδων. Κοστίζει 64, 512, 4096, ...

Τα 2 επιτεύγματα που σχετίζονται με το Elder Pledge είναι να εξουδετερώσεις 1/5 grandmapocalypse. Μόλις έκανα κι αυτά είμαι στα 82/82, όπως είχα υπολογίσει. Μετά από αυτό κράτησα ένα σωσμένο και έκανα πάλι reset.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω όλα τα upgrades από το research lab και έψαχνα να βρω τι άλλο μπορώ να κάνω για να σταματήσω τα red και να επανέλθουν τα gold.

Κάτι βρήκα, αλλά βρήκα και άλλα που δεν έπρεπε, έτσι απέκτησα 2 τετράκις cookies σε λίγα δευτερόλεπτα, αγόρασα cursors και time machines και έχω και ρέστα.

Νομίζω μέχρι εδώ ήταν για μένα αυτό το παιχνίδι.

Επιτέλους, να κάνω και τίποτε άλλο στη ζωή μου, να δω καμιά ταινία, να κάνω καμιά δουλειά, να συγυρίσω το δωμάτιο...

Θα περιμένω να πάρω όλα upgrades από το research lab και τέρμα.

Over and OUT!

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
Link to comment
Share on other sites

Μην πουλήσεις τίποτα.

Πάρτο χαλαρά, γιατί έχει πολύ δρόμο ακόμα...

Θέλεις να ανεβάσεις τις time machines και ανάλογα με τα upgrades αρχίζουν να γίνονται συμφέροντες οι cursors και πολύ αργότερα οι γιαγιάδες.

Στόχος για όλα τα achievements είναι 200 cursors (πολλά λεφτά!) και όσο περισσότερες γιαγιάδες μπορείς μετά που θα πάρεις όλα τα upgrades τους.

Link to comment
Share on other sites

Όταν είστε σε grandmapocalypse, εφόσον έχετε αγοράσει όλα τα upgrades από το Research Lab γίνεται διαθέσιμο το Elder Pledge, που εξουδετερώνει την επίδραση των γιαγιάδων. Κοστίζει 64, 512, 4096, ...

Τα 2 επιτεύγματα που σχετίζονται με το Elder Pledge είναι να εξουδετερώσεις 1/5 grandmapocalypse. Μόλις έκανα κι αυτά είμαι στα 82/82, όπως είχα υπολογίσει. Μετά από αυτό κράτησα ένα σωσμένο και έκανα πάλι reset.

Την πάτησα και εγώ και γέμισε το backround σατανικές γριές.

Once the Grandmapocalypse occurs, it can be temporarily stopped by buying the Elder Pledge.

Another way to prevent the grandmas is to buy the Elder Covenant

Άρα το Elder covenant χρειάζεται για να σταματήσει μια και καλή και όχι το Elder Pledge??

Αυτό το "να εξουδετερώσεις 1/5 grandmapocalypse δε το πιασα" :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Την πάτησα και εγώ και γέμισε το backround σατανικές γριές.

Once the Grandmapocalypse occurs, it can be temporarily stopped by buying the Elder Pledge.

Another way to prevent the grandmas is to buy the Elder Covenant

Άρα το Elder covenant χρειάζεται για να σταματήσει μια και καλή και όχι το Elder Pledge??

Αυτό το "να εξουδετερώσεις 1/5 grandmapocalypse δε το πιασα" :unsure:

Υπάρχουν 2 επιτεύγματα που σχετίζονται με το Elder Pledge:

Elder Nap: Appease the grandmatriarchs at least once.

Elder Slumber: Appease the grandmatriarchs at least 5 times.

Δεν ξέρω αν γίνονται με το Elder Covenant, αλλά από ό,τι είδα ούτως ή άλλως σου κόβει το 20% της παραγωγής. Οπότε, αν έχεις κι άλλα να κάνεις, ίσως δεν αξίζει τον κόπο.

Link to comment
Share on other sites

Για να μη μου το ζητάτε με PM

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%3D%3D%21END%21

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.