Jump to content



Cookie Clicker


acct

Recommended Posts

  • Replies 239
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς τι είναι τα τελευταία 2 achievements; Στο σημείο που είναι δεν μπορώ να δω το pop up text.

1. Have one of each building

2. Golden cookie

Κατά τ' άλλα: Hello boys, I'm back!

"From scratch: Reset your game with 1 trillion cookies"

Ξεκινάω από την αρχή, γιατί μόλις το φόρτωσα και αγόρασα τα καινούρια upgrades είχα 370 BILLION cookies per second και είχε πάψει να είναι ενδιαφέρον.

Achievements unlocked 66/72. (Το κλείνω και) πάω για ύπνο και τα λέμε από αύριο.

Edit: Δεν άντεξα... Αλλά τώρα πάω πιο ήσυχος για (4 ώρες) ύπνο. FYI το 1 achievement είναι "κακό". Μου είχε μείνει μόνο αυτό και σκέφτηκα να μην το κάνω, αλλά το 71/72 με χάλαγε.

cookieclicker-done-9053.jpg

Έγινε επεξεργασία από acct
Link to comment
Share on other sites

Θα παρατηρήσετε ότι στην έκδοση 1.028 έχει 3 achievements να κάνετε reset το παιχνίδι με 1 mil/bil/trillion cookies. Στην 1.029 τα έχει κόψει - οπότε μην κάνετε reset σαν κάποιους άλλους :).

Σωστά. Το λέει κιόλας ότι τα έχει καταργήσει τα συγκεκριμένα.

Link to comment
Share on other sites

Εύολα είναι τα golden cookies.

το 1ο unlock γίνεται στα 7 (μέσα σε μια μέρα)

το 2ο unlock γίνεται στα 27 (μέσα σε μια μέρα).

Αρχικά, βγαίνουν κάθε 10 λεπτά, μετά άμα κάνεις το 1ο unlock βγαλινουν πιο συχνά.

iio0.jpg

Link to comment
Share on other sites

54/54, 319ΜCpS. κάνω reset..:neo:.

:computer:

Καλά που είχα κρατήσει το save. Θα το κάνω άλλη στιγμή για να πάρω τα 3 ατσίβμεντ που παίρνεις απ το reset.:dance3:

Έγινε επεξεργασία από soulclaimer
Link to comment
Share on other sites

Έχω κρατήσει ένα καλό σωσμένο και όποτε προσθέσει κάτι το πιάνω από κει. Το έβαλα λίγο τώρα και βλέπω το εξής:

Όσα achievements αφαιρέθηκαν στην 1.3 είναι ακόμη επιτεύξιμα, απλά δε δίνουν παραπάνω γάλα και μετράνε πάνω από τα 71. Για την ώρα είμαι 77/71, αλλά δεν ξέρω αν μου διαφεύγει κανένα.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4676]tragikos[/MENTION]

Παίρνεις 2% γάλα για κάθε επίτευγμα. Μετά μπορείς να αγοράσεις αναβαθμίσεις που αυξάνουν εκθετικά την παραγωγή σου, ανάλογα με το γάλα. Το μέγιστο που μπορείς να έχεις αυτή τη στιγμή είναι 142%. Τα επιπλέον επιτεύγματα δεν υπολογίζονται.

[MENTION=23]DJD[/MENTION]

Κλικ θέλει προαιρετικά στην αρχή. Μετά μπορείς να το συντηρήσεις άνετα στον αυτόματο. Στην πραγματικότητα είναι min-max exercise. Μπορείς να το παίξεις διαισθητικά ή μπορείς να φτιάξεις ωραιότατους πίνακες με το κόστος και το όφελος κάθε αναβάθμισης και να το παίξεις μαθηματικά. Μπορείς να το κάνεις ακόμη και ανταγωνιστικά για να πετύχεις τα περισσότερα κουλουράκια / το μεγαλύτερο ρυθμό παραγωγής / τα περισσότερα κτίρια ή ότι άλλο θες. Προσωπικά το βρήκα ευχάριστο. :p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.