Jump to content



Cookie Clicker


acct

Recommended Posts

Σχετικά με τα golden cookies:

The Golden Cookie is an object that shows up on the screen in a random position during normal gameplay. It remains on the screen for 13 seconds, slowly fading into nothing. If it is clicked before fading away entirely, it will randomly grant the player one of two outcomes (with 50% chance of either being chosen):

  • Double cookie production ("frenzy") for 1 minute; or,

  • An instant boost of cookies equal to 10% of the current cookies plus 13, or 30 minutes worth of cookies plus 13, whichever is less.

Εμένα μου τυχαίνουν frenzy με σημαντικά μεγαλύτερη συχνότητα πάντως. σε καμία περίπτωση δεν είναι 50-50. Και είναι εκνευριστικό γιατί μου δίνουν τα λιγότερα cookies...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 239
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Όπως λέει ο αποπάνω, ακριβώς!

Cookies in bank : 7,252,453,873,566

Cookies baked (all time) : 58,748,707,687,267

Buildings owned : 995

Cookies per second : 329,087,428.4

Cookies per click : 26,740

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου τυχαίνουν frenzy με σημαντικά μεγαλύτερη συχνότητα πάντως. σε καμία περίπτωση δεν είναι 50-50. Και είναι εκνευριστικό γιατί μου δίνουν τα λιγότερα cookies...

Εμένα πριν το τελευταίο update μου καθόταν frenzy, τώρα μου έχουν κάτσει περισσότερα από τα άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Άντε χ@σου! :p:P:P

Εσύ πόσα έχεις;;;

Το @ δεν είναι άλφα...

EDIT: Τα τελευταία 10 golden cookies ήταν 2x.....shit.... Δεν πήρα πάαρα πολλά μπισκότα...

Έγινε επεξεργασία από PetrosD
Link to comment
Share on other sites

εννοείται όλα κλειστά τα φλασάκια κλπ...

Για προφανείς λόγους το παιχνίδι παίζει από το κατεβαστήρι... που είναι 24/7...

εκτός από αυτό, για ενεργειακούς λόγους, όταν δεν είστε στον υπολογιστή να κάνετε minimize το παράθυρο...το load του cpu πέφτει πολύ, σε αδύναμα pc όπως το δικό μου..

κατά τα άλλα 71 time machines και συνεχίζουμε!

Link to comment
Share on other sites

Το είχα παρατηρήσει κι εγώ, οπότε για να είμαι σίγουρος έκανα μερικές δοκιμές.

Όταν είναι minimized ελαττώνεται ο πραγματικός ρυθμός παραγωγής κουλουρακίων. Με 3 μετρήσεις ενός λεπτού, ο μ.ο. ήταν περίπου 10% μικρότερος σε σχέση με το παράθυρο ανοιχτό και in focus. Και στις 2 περιπτώσεις particles off, no clicking και ~200 billion cps.

Δεν μπήκα στον κόπο να κοιτάξω άλλες εναλλακτικές ή να ξαναμετρήσω πιο πρόσφατα, που υποτίθεται ότι έχουν γίνει βελτιώσεις, αλλά έχουν μικρύνει και τα νούμερα. Καλού-κακού μετρήστε το αν σας ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.