Jump to content



Rampage IV Black Edition: The Ultimate LGA2011 Motherboard


ss42ss

Recommended Posts

Ενδιαφέρον ακούγεται/φαίνεται για να δούμε και τα reviews όταν βγούνε....

LINK

SPECS:

  • Ivy Bridge-E optimized design
  • The only ROG with an all-black color-scheme.
  • SupremeFX Formula [2013] with WIMA and ELNA capacitors, OpAmp headphone amplifier and 120dB SNR.
  • Sonic Radar software
  • Extreme Engine DIGI+ III (VRM design)
  • 802.11ac Wi-Fi
  • 12 SATA [8 SATA 6Gbps]
  • 8 USB 3.0
  • USB BIOS Flashback
  • 2013 UEFI updates, including Secure Erase, Last Modified Log, Quick Note and ROG Pulse

Rampage-IV-Black-Edition-1-723x1000.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν τα usb 3.0 και τα sata 6g ειναι native (που δεν υπαρχει περιπτωση)να ζητησουνν 300-400 ευρω. Αλλιως για hardware που κυκλοφορησε πριν 3 χρονια (ποσο ειναι δεν θυμαμαι) να δωσω 300-400 το θεωρω πολυ τραλαλαλαλα. Οποιος θελει αναβαθμιση σε black edition έχω αερογραφο και μπολικο χρωμα μαυρο, θα σας κανω και καλη τιμη.

Link to comment
Share on other sites

λογικά 380ε-480ε θα παίξει θα δούμε όταν βγει στην αγορά...

380,00 ευρώ είναι η φθηνότερη τιμή στο skroutz για την Rampage IV Extreme.

Asus Rampage IV Extreme | Skroutz.gr

Τα περισσότερα μαγαζιά την έχουν γύρω στα 400,00 ευρώ.

Βέβαια κανένας δέν την έχει σε απόθεμα.

Οπότε λογικά η Black Edition που θα πουληθεί με ένα ελαφρύ premium , θα έρθει πιθανόν στα 420-430.

Αλλά , άς δούμε πρώτα τα επίσημα specs της Black Edition ... και αποφασίζουμε :)

Link to comment
Share on other sites

Για τους αριθμολατρεις:

ASUS ROG Rampage IV Black Edition Breaks Five Overclocking World Records

Αν και ειναι πολυ ωραια μητρικη, μου φερνει σαν ξαναζεσταμενο φαγητο. Αν κανω καποια αλλαγη, κλεινω περισσοτερο προς στην Dark :)

Aς βγαλει μια Rampage V Extreme, μια και καλη να μας βγαλει απο διλημμα... :p

Link to comment
Share on other sites

Αν τα usb 3.0 και τα sata 6g ειναι native (που δεν υπαρχει περιπτωση)να ζητησουνν 300-400 ευρω. Αλλιως για hardware που κυκλοφορησε πριν 3 χρονια (ποσο ειναι δεν θυμαμαι) να δωσω 300-400 το θεωρω πολυ τραλαλαλαλα. Οποιος θελει αναβαθμιση σε black edition έχω αερογραφο και μπολικο χρωμα μαυρο, θα σας κανω και καλη τιμη.

Κι όμως ο τομ λογκαν στο review για τους ivy extreme είπε, αν άκουσα καλά γτ ήμουν σε απόσταση, ότι usb3 sata3 και pcie3 είναι native πλέον. Τώρα δεν ξέρω αν λέει ψέματα η intel.

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως ο τομ λογκαν στο review για τους ivy extreme είπε, αν άκουσα καλά γτ ήμουν σε απόσταση, ότι usb3 sata3 και pcie3 είναι native πλέον. Τώρα δεν ξέρω αν λέει ψέματα η intel.

Το evga x79 dark που κυκλοφόρησε πριν κανα δυο εβδομάδες δεν έχει native και δεν το πολυ-γράφουν στα specs. Revision του x79 chipset δεν έχει ανακοινωθεί απο οτι ξέρω. οπότε λίγο δύσκολο να δώσαν μόνο στην asus chipset με native sata και usb.

Link to comment
Share on other sites

Το evga x79 dark που κυκλοφόρησε πριν κανα δυο εβδομάδες δεν έχει native και δεν το πολυ-γράφουν στα specs. Revision του x79 chipset δεν έχει ανακοινωθεί απο οτι ξέρω. οπότε λίγο δύσκολο να δώσαν μόνο στην asus chipset με native sata και usb.

Who knows...????

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ROG - RAMPAGE IV BLACK EDITION

τελικά η μητρική κυκλοφόρισε και επίσημα μετά από πολύ καιρό στην τιμή των 499,99$(367.54€ περίπου) στην Ελλάδα δεν φαίωεται να έχει κυκλοφορήσει ακόμα...

SPecs.... ROG - RAMPAGE IV BLACK EDITION

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.