Jump to content



Suppliiiiiess..!!! Thread εκπληξη ..μονο για λιγους.


Recommended Posts

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply
Κάτι τέτοιο σου κάνει; Πρέπει να φαίνονται τουλάχιστον τριακόσιες πενήντα χιλιάδες σπίτια, με 10MP και 200mm.

Κάνε κλικ πάνω της για να ανοίξει σε νέο TAB και μετά ξανά κλικ πάνω της (στο νέο TAB) για να γίνει μεγάλη.

000_6773.jpg

το πισω μερος προς τον οριζοντα ειναι εκτος εστιασης.δε νομιζω οτι χρειαζετε ιδιαιτερο ματι για να το δει κανεις...
Link to comment
Share on other sites

το πισω μερος προς τον οριζοντα ειναι εκτος εστιασης.δε νομιζω οτι χρειαζετε ιδιαιτερο ματι για να το δει κανεις...

Χρειάζεται ιδιαίτερο μυαλό όμως για να λέει τη θολούρα της ατμόσφαιρας, "εκτός εστίασης"...

Link to comment
Share on other sites

το πισω μερος προς τον οριζοντα ειναι εκτος εστιασης.δε νομιζω οτι χρειαζετε ιδιαιτερο ματι για να το δει κανεις...

α ρε χαραμιζεται η 7D που εχεις...

Σε λαθος χερια πεσαν.

ντροπη που ασχολεισαι με ενα τοσο ωραιο χομπυ και ΑΡΝΕΙΣΑΙ να καταλαβεις τα βασικα και τα τεχνικα.

Αληθεια , μιας και γνωριζεις...καμμια φωτογραφια θα δουμε δικια σου ; η με samples απο αλλους θα την βγαλουμε ;

Link to comment
Share on other sites

α ρε χαραμιζεται η 7D που εχεις...

Σε λαθος χερια πεσαν.

ντροπη που ασχολεισαι με ενα τοσο ωραιο χομπυ και ΑΡΝΕΙΣΑΙ να καταλαβεις τα βασικα και τα τεχνικα.

Αληθεια , μιας και γνωριζεις...καμμια φωτογραφια θα δουμε δικια σου ; η με samples απο αλλους θα την βγαλουμε ;

ως τωρα ειμουν πολυ ευγενικος αλλα τωρα δε νομιζω να συγκρατηθω. μηπως ζηλευεις? ειπα οτι ειναι εκτος εστιασης η φωτογραφια και εσυ μου απαντας με αλλανταλον γιατι απλα δεν εχεις τιποτα να απαντησεις σε αυτο που λεω γιατι απλα ξερεις οτι εχω δικιο.οπιος πιστευει οτι χαραμιρεζετε η μηχανη που εχω ας παρει δικια του.
Link to comment
Share on other sites

ως τωρα ειμουν πολυ ευγενικος αλλα τωρα δε νομιζω να συγκρατηθω. μηπως ζηλευεις? ειπα οτι ειναι εκτος εστιασης η φωτογραφια και εσυ μου απαντας με αλλανταλον γιατι απλα δεν εχεις τιποτα να απαντησεις σε αυτο που λεω γιατι απλα ξερεις οτι εχω δικιο.οπιος πιστευει οτι χαραμιρεζετε η μηχανη που εχω ας παρει δικια του.

ουτε ο τσακ νορις δε μπορει να σου απαντησει εσενα..

Link to comment
Share on other sites

ουτε ο τσακ νορις δε μπορει να σου απαντησει εσενα..
φυσικα οταν εχεις δικιο τι να σου πουν? και τελευταια σκεφτομαι να παρω και ενα φακο f/2.8 αλλα δε ξερω αν θα τα καταφερω... αν τα καταφερω παντως θα σε ενημερωσω σιγουρα :devil:

Επισης εγω οτι φωτογραφια και να ανεβασω εισαι τοσο προκατειλημενος εναντιον μου που ουτε το next φωτογραφικο θαυμα δε θα μπορεσει να σε καλυψει με το που θα σου πω οτι την εβγαλα εγω θα φρικαρεις αμεσως.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι εκτός εστίασης. Απλά, έχεις σκεφτεί ότι τα 15-20 χιλιόμετρα της ατμόσφαιρας που είναι ενδιάμεσα στο φακό και στα μακρινά σπίτια ΙΣΩΣ και να θολώνουν την εικόνα;;;

Link to comment
Share on other sites

φυσικα οταν εχεις δικιο τι να σου πουν? και τελευταια σκεφτομαι να παρω και ενα φακο f/2.8 αλλα δε ξερω αν θα τα καταφερω... αν τα καταφερω παντως θα σε ενημερωσω σιγουρα :devil:

Επισης εγω οτι φωτογραφια και να ανεβασω εισαι τοσο προκατειλημενος εναντιον μου που ουτε το next φωτογραφικο θαυμα δε θα μπορεσει να σε καλυψει με το που θα σου πω οτι την εβγαλα εγω θα φρικαρεις αμεσως.

δεν χρειαζομαι να καλυφτω με κατι.

Απλως εχεις μπει σε ενα φορουμ , το οποιο μαλλον ΔΕΝ γνωριζεις πως λειτουργει.

Μπαινεις λοιπον και μας το παιζεις ξερολας , χωρις να γνωριζεις τι εστι βερικοκο (οσον αφορα το φορουμ- γνωσεις , τροποι , κανονες κλπ)

Οπως βλεπεις ασχολουμαστε τοσα ατομα 2 μερες γιατι εχουμε ολη τη καλη θεληση και προσπαθουμε με αποδειξεις που ΖΗΤΑΣ να σου αποδειξουμε που εισαι λαθος.

σου λεμε τοσα ατομα οτι εισαι λαθος και στενομυαλος αλλα δε ριχνεις νερο στο κρασι σου να αναρωτηθεις "ΜΗΠΩΣ εχω αδικο ;δε μπορει να μου το λενε τοσα ατομα."

Σε εχουν παρει στο δουλεμα οι περισσοτεροι και συνεχιζεις τον χαβα σου.

Και επειδη λοιπον ειμεθα καλοι ανθρωποι επαε , αυτο που σου ζηταμε ειναι να ξερουμε με ποιον μιλαμε..Να φερθεις λιγο ανθρωπινα και οχι εγωιστικα.Να συνεισφερεις ρε παιδι μου κατι στο φορουμ.Ειτε με φωτος , ειτε με γνωσεις ειτε με οτι αλλο μπορεις.

Αλλα οταν ομως βλεπεις πως απο το πρωτο ποστ αρχιζουν τα κορακια και σε τρωνε , σημαινει οτι κατι κανεις λαθος και πρεπει να αλλαξεις ροτα.

Γιαυτο λοιπον ΕΔΩ ειμαστε..απλωχερα να μοιραστουμε τις γνωσεις μας και να βοηθησει ο ενας τον αλλον.

Αντε λοιπον..

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζομαι να καλυφτω με κατι.

Απλως εχεις μπει σε ενα φορουμ , το οποιο μαλλον ΔΕΝ γνωριζεις πως λειτουργει.

Μπαινεις λοιπον και μας το παιζεις ξερολας , χωρις να γνωριζεις τι εστι βερικοκο (οσον αφορα το φορουμ- γνωσεις , τροποι , κανονες κλπ)

Οπως βλεπεις ασχολουμαστε τοσα ατομα 2 μερες γιατι εχουμε ολη τη καλη θεληση και προσπαθουμε με αποδειξεις που ΖΗΤΑΣ να σου αποδειξουμε που εισαι λαθος.

σου λεμε τοσα ατομα οτι εισαι λαθος και στενομυαλος αλλα δε ριχνεις νερο στο κρασι σου να αναρωτηθεις "ΜΗΠΩΣ εχω αδικο ;δε μπορει να μου το λενε τοσα ατομα."

Σε εχουν παρει στο δουλεμα οι περισσοτεροι και συνεχιζεις τον χαβα σου.

Και επειδη λοιπον ειμεθα καλοι ανθρωποι επαε , αυτο που σου ζηταμε ειναι να ξερουμε με ποιον μιλαμε..Να φερθεις λιγο ανθρωπινα και οχι εγωιστικα.Να συνεισφερεις ρε παιδι μου κατι στο φορουμ.Ειτε με φωτος , ειτε με γνωσεις ειτε με οτι αλλο μπορεις.

Αλλα οταν ομως βλεπεις πως απο το πρωτο ποστ αρχιζουν τα κορακια και σε τρωνε , σημαινει οτι κατι κανεις λαθος και πρεπει να αλλαξεις ροτα.

Γιαυτο λοιπον ΕΔΩ ειμαστε..απλωχερα να μοιραστουμε τις γνωσεις μας και να βοηθησει ο ενας τον αλλον.

Αντε λοιπον..

απο τη πρωτη στιγμη ειπα οτι καλυτερο μακρυνο πλανο απο αυτο δε γινετε... και επιδη ειπα αυτο ολοι επαθαν αμοκ λες και ειδαν τον σατανα με τα κερατα... ανεξαρτητα αν συμπαθεις καπιον η οχι οταν εχει δικιο πρεπει να το παραδεχτεις εγω πχ παραδεχτηκα οτι ξεχασα οτι το φβ κοβει σε ποιοτητα απο της φωτογραφιας αρα το προβλημα δε το προκαλεσα εγω οι αλλοι δε θελουν να καταλαβουν οτι παρουσιασα το καλυτερο μακρυνο πλανο που μπορει να προσφερει η σημερινη τεχνολογια και επιδη το ειπα αυτο εγινε πανικος... εκτος τις προσβλητικες εκφρασεις που ακουσα ενω εγω δεν αναφερθηκα προσβλητικα για κανενα.
Link to comment
Share on other sites

Eσυ εχεις ορεξη για να τσακωθεις μαζι μου εγω ομως δεν εχω...

Πολυ ωραια lol απο τη στιγμη που η φωτογραφια αυτη βγηκε τελεια ευκαιρια να τη κανεις και καδρο για να λυθει το θεμα.

Νομιζω οτι οι φωτογραφιες μηλισαν απο μονες τους και απο αυτο φαινετε πιος εχει δικιο και πιος οχι.. ειναι απλο νομιζω

Καλη συνεχεια lol...

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφικές συζητήσεις (περί εξοπλισμού, όχι περί φωτογραφίας) έχουν τρομερή πλάκα σε τεχνολογικά forums!

Keep it up και μην ξεχνάτε, το pixel peeping τυφλώνει! :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.