Jump to content



Αντιμετώπιση Virus, Spyware, Adware, Dialers, Trojans κλπ [Ver 2.2]


Recommended Posts

Το combofix εαν δεν ξερεις να το δουλευεις, μπορει να σου κανει ανω κατω το μητρωο, και κατα συνεπεια ολοκληρο τον υπολογιστη και μετα να χρειαστεις επαναφορα για να διορθωσεις την ζημια.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Για κοιτα εδω

κόπηκαν τα παράθυρα που ανοίγαν και σταμάτησαν σχεδόν όλες οι διαφημίσεις. Ωστόσο δεν κόπηκαν όλες. Σε ενα φόρουμ ασχετο που μπαινω, πάνε να ανοίξουν οι διαφημίσεις αλλά κόβονται και γράφει "ads not by this site", αλλά

εξακολουθούν κάποιες λέξεις του κειμένου να είναι πράσινες και υπογραμμισμένες και με το που περάσω τον κέρσορα απο εκει, ανοιγει ενα μικρο pop up με παπαριες (γινόταν και πριν αυτο)

Link to comment
Share on other sites

κόπηκαν τα παράθυρα που ανοίγαν και σταμάτησαν σχεδόν όλες οι διαφημίσεις. Ωστόσο δεν κόπηκαν όλες. Σε ενα φόρουμ ασχετο που μπαινω, πάνε να ανοίξουν οι διαφημίσεις αλλά κόβονται και γράφει "ads not by this site", αλλά

εξακολουθούν κάποιες λέξεις του κειμένου να είναι πράσινες και υπογραμμισμένες και με το που περάσω τον κέρσορα απο εκει, ανοιγει ενα μικρο pop up με παπαριες (γινόταν και πριν αυτο)

Για δωσε μου link του συγκεκριμενου, μηπως εχεις κολλησει κατι αλλο, γι'αυτο στο κανει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Για δωσε μου link του συγκεκριμενου, μηπως εχεις κολλησει κατι αλλο, γι'αυτο στο κανει αυτο?

δεν το κάνει μόνο σε ενα φορουμ! ακόμα και εδώ μου το κάνει. ΠΧ στο σχόλιο σου που γράφεις:

"Eγω που τον εχω εγκατεστημενο στο firefox και στον i.e δεν εχω κανενα προβλημα, εχω ξεχασει πως ειναι οι διαφημισεις."

το firefox ειναι πρασινο και υπογραμμισμενο και με το παω το ποντικι εκει βγαζει ενα παραθυρακι "κερδισατε ipad" κλπ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Παιδιά help!! έχω κολλήσει τον ιό kelihos και μου κατεβάζει συνέχεια ιούς (αν και και αυτός κατέβηκε από άλλον ιό). Τώρα από που τον κόλλησα ούτε εγώ ξέρω, παρ' όλο που έχω δυο antivirus να τρέχουνε από πίσω (essentials και το malware). Στην αρχή είχα κολλήσει τον lssas και τον svchost μαζί αλλά θεωρητικά είχα καταφέρει να τους σβήσω, αλλά φαίνεται άφησαν ίχνη και δεν φεύγουν με τίποτα. Φαίνεται ότι ξεκινάνε από τον φάκελο temp των windows, αλλά όταν πάω εκεί δεν τους βρίσκω. Τι να κάνω? help. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τα πιο πολλά τα βρήκε και τα έσβησε αλλά ο lssas και ο svchost είναι ακόμα εκεί τα γ...να, μετά από κάθε επανεκκίνηση, δεν φεύγουν με τπτ. Τελικά μου φαίνεται ότι μόνο το φορμάτ θα μου μείνει στο τέλος γιατί αυτή είναι η αιτία του κακού, είναι πολύ ύπουλα και απ' ότι φαίνεται κατεβάζουν και ιούς συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.