Jump to content



Windows 8.1 Thread


vic

Recommended Posts

  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply
και να υπάρχουν, πόση διαφορά λες να υπάρχει στην πραγματικοτητα ; :)

Σε 3D τα 7 είναι καλύτερα αλλά.. λένε ότι τα 8.1 είναι πιο Smooth GamePlay με λιγότερα έως 5 FPS σε RealLiFeGaming, στα νούμερα είναι πιο χειρότερα.. Θα περιμένω λίγο ακόμα βασικά, Αλλά δεν ξέρω άμα γενικά αξίζει όλο το Interface από 7 σε 8.1

Link to comment
Share on other sites

διαβασα στο reddit οτι καποιοι εχουν προβλημα με mouse lag σε μερικα παιχνιδια (deus ex / stalker / metro κ.α)

εχει παρατηρησει κανεις κατι? Σιγα σιγα βγαινουν και αλλα προβληματα στην επιφανεια...και ηθελα να τα βαλω.

Μαλλον θα περιμενω 3-4 μηνες ακομα να φτιαξουν τα πραγματα!

Στο Battlefield 3 & 4 που υποστηρίζουν raw input, δεν είχαν θέμα. Μήπως έχουν κάποια τέτοια ρύθμιση αυτά;

Όπως στο είπα. Όσα δεν έχουν RAW Input:

Windows 8.1 May Cause Mouse Lag in Some Games

Link to comment
Share on other sites

Πωωωω, μόλις το έζησα στο hitman aboslution! Ανυπόφορο! Ο κέρσορας ήταν laggy και ήταν λες και είχα βάλει την sensitivity στο 0.1 Να σημειώσω πως χρησιμοποιώ το MarckC Acceleration Fix για τα 8.1

αυτο το fix ειναι απο το 2010 και δουλευει για τα 8.1?

η στο blog του Mark ειναι λαθος οι ημερομηνιες? :suicide:

Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιώ πολλά χρόνια και όπως έβγαιναν νέα windows το παρατηρούσα να αναβαθμίζεται με νέα αρχεία να προστίθενται στο πακέτο. Οπότε λογικά το fix έγινε πρώτη φορά ποστ το 2010 και από τότε συνεχώς αναβαθμίζεται απλά δεν φαίνεται κάπου η ημερομηνία edit του ποστ. Στο πρόβλημα των 8.1 με το Mouse lag δε βοηθάει πάντως! Το μόνο που κάνει είναι να εξασφαλίζει πως ακόμη και αν κάποιο game ενεργοποιήσει το "enhance pointer precision" των Windows δεν θα εισαχθεί acceleration.

Link to comment
Share on other sites

Δύο απορίες και απο εμένα μιας και ακόμη τα μαθαίνω τα 8άρια.

1. Ως γνωστον μετά την αναβάθμιση σε 8.1 ανοίγωντας το σύστημα ζητάει πάντα τον κωδικο του συνδεδεμένου στο windows live λογαριασμού. Υπάρχιε τρόπος να το παρακάμψουμε αυτό ;

2.Αφού εγκαταστήσω μια εφαρμογή από το store μπορώ να της κάνω shortcut στο desktop με κάποιο τρόπο ;

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν συνδέθηκα με live account. αλλά κάνοντας

->run-> control userpasswords2 -> untick users must enter user name and password to use this computer

σταμάτησε να μου ζητάει pass. πρόσεξε πριν κάνεις untick να έχεις στην απο κάτω λίστα επιλεγμένο το user που θες

Link to comment
Share on other sites

2.Αφού εγκαταστήσω μια εφαρμογή από το store μπορώ να της κάνω shortcut στο desktop με κάποιο τρόπο ;

Aπό μαμά δεν ξέρω αν γίνεται..

Μπορείς όμως με ένα πρόγραμμα!Google oblytile!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση να μην βλεπω καθολου την φατσα του στορε και ολα αυτα τα

κουτακια ??:hehe: π.χ οταν ανοιγει το πισι τσουπ κατευθειαν στην επιφανεια και οτι αλλο κανω

να μην χρειαζεται να πεταγεται το interface/store κ.λ.π!!

τα 8.1 ειναι πιο light απο τα 7 σε σχεση ραμ?

Link to comment
Share on other sites

Στο λαφτορ, ολα μπηκαν κανονικα και μεχρι στιγμης *φτου φτου* δουλευουν οπως πριν.

Δεν ειδα καμμια βελτιωση, αλλα οκ, word/excel/κλπ δουλευω οποτε δεν περιμενα να γινει κατι.

Στο desktop εχω 7 και εκει θα μεινω :p

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση να μην βλεπω καθολου την φατσα του στορε και ολα αυτα τα

κουτακια ??:hehe: π.χ οταν ανοιγει το πισι τσουπ κατευθειαν στην επιφανεια και οτι αλλο κανω

να μην χρειαζεται να πεταγεται το interface/store κ.λ.π!!

τα 8.1 ειναι πιο light απο τα 7 σε σχεση ραμ?

How to boot to desktop mode in Windows 8.1 | PCWorld

step recording --> https://drive.google.com/file/d/0B0q5OHLoX9tMTXUxN2Q4a3RYN0E/edit?usp=sharing

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.