Jump to content



Windows 8.1 Thread


vic

Recommended Posts

Μπορώ να κάνω δίκτυο μεταξύ XP και 8.1 ώστε να μπορώ να επεξεργαστώ έγγραφα και να τα αποθηκεύσω; Ο 1ος H/Y με XP κάνει ping και βλέπει κανονικά τον 2ο H/Y με 8.1 αλλά δεν γίνεται το αντίθετο. Υπάρχει θέμα συμβατότητας; Αν κάποιος ξέρει, ας μου πει τα βήματα γιατί είμαι άσχετος στα 8.1!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Σε windows 8.1 rt δεν μπορώ με τίποτα να κατεβάσω torrents. Έχω δοκιμάσει τουλάχιστον 4 διαφορετικά προγράμματα και παρόλα αυτά οποιοδήποτε αρχείο μένει πάντα κολλημένο στο 0%. Υποψιάζομαι πλέον ότι μπορεί να είναι κάποια ρύθμιση από το λειτουργικό.

Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει;

Sent from my Galaxy Note using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε windows 8.1 rt δεν μπορώ με τίποτα να κατεβάσω torrents. Έχω δοκιμάσει τουλάχιστον 4 διαφορετικά προγράμματα και παρόλα αυτά οποιοδήποτε αρχείο μένει πάντα κολλημένο στο 0%. Υποψιάζομαι πλέον ότι μπορεί να είναι κάποια ρύθμιση από το λειτουργικό.

Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει;

Πριν λίγες ημέρες έπαθα το ίδιο με τα 7. Τελικά αποδείχθηκε κάποιο θέμα με τους trackers γιατί δοκίμασα 3 διαφορετικούς κι έκανε το ίδιο και σε εμένα και σε ένα φίλο που τη ζήτησα να δοκιμάσει. Το βρήκαμε από 4ο κι έπαιξε.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες ημέρες έπαθα το ίδιο με τα 7. Τελικά αποδείχθηκε κάποιο θέμα με τους trackers γιατί δοκίμασα 3 διαφορετικούς κι έκανε το ίδιο και σε εμένα και σε ένα φίλο που τη ζήτησα να δοκιμάσει. Το βρήκαμε από 4ο κι έπαιξε.

Κι όμως, το ίδιο τορρεντ από τον ιδιο τρακερ το κατέβασα χωρίς κανένα πρόβλημα στο desktop όπως πάντα :hmm:

edit: Aπό που στο καλό απενεργοποιείται το firewall για να δω αν φταίει αυτό όπως λέει ο φίλος παραπάνω ;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα.

Αν και έχω admin rights στον λογαριασμό μου,

Κάποια αρχεία, όταν τα κάνω delete η move, με ρωταει αν εχω administrative rights,

και δίνει την επιλογή yes / no, για να εκτελέσει.

Υπάρχει λύση να μην πεταει αυτήν την επιλογή?

:rubik::rubik:

Link to comment
Share on other sites

Να κάνεις νέο θέμα. Εδώ είναι για γενικές παρατηρήσεις επι του λειτουργικού και όχι τεχνική υποστήριξη.

Οκ,

Έγραψα εδώ, επειδή είναι Win8.1 Thread.

Απλώς για να μην γεμίζω τσάμπα θέματατο φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει προκύψει ένα περίεργο πρόβλημα στο ultrabook μου μετά απο την αναβάθμιση από 8 σε 8.1 .

Το πρόβλημα είναι πως η ανάλυση στους περιηγητές του internet όπως και σε διάφορα αναδυόμενα παράθυρα ρυθμίσεων του υπολογιστή και όχι μόνο, είναι χαμηλή και θαμπή.

Η ανάλυση της οθόνης είναι στο maximum δηλαδή 1980χ1020 οπότε δεν μπορώ να καταλάβω απο που προέρχεται το πρόβλημα!

Ξαναγύρισα στα windows 8 και όλα καλά με τις αναλύσεις, μετά πάλι στα 8.1 και ξανά τα ίδια προβλήματα.

Έχεις κάποιος κάποια λ΄θση στο πρόβλημα αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.