Jump to content



Κινέζικα Tablets... merimobiles κλπ


Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.

είμαι σε αναζήτηση 4πυρηνου tablet απαραίτητες οι 10" στην οθόνη και τα 2GB ram όπως και το 3G.

επειδή εντω Ελλάντα είδα ότι θα σκάσω αρκετά το έψαξα λίγο το πράμα και έπεσα σε μαγαζιά όπως:

Top Quality Mobile phones from China, Android Tablets and Accessories at low cost

BuyInCoins.com - Shopping with Unbeatable Price, Just Buy in Coins

Απο το πρώτο είχε κάνει αγορά φίλος πριν 1,5 χρόνο περίπου -αν θυμάμαι- καλά αλλά το ποσό ήταν μικρό.

Εγώ σκέφτομαι ετούτο

PIPO M9 Built-in 3G 1.8GHz* 4 RK3188 Quad Core 10.1 inch IPS 1280*800 Android 4.1 2GB RAM Dual Camare HDMI

για τη σειρά pro διάβασα διάφορα οπότε δε πάω στη pro.

Οπότε:

1) Τι παίζει με τελωνείο;

2) Χρόνος παράδοσης;

3) Αν έχει κανείς το παραπάνω να αφήσει ένα feedback και θα του κάνω το τραπέζι :happy2:

4) Αν υπάρχει άλλο κατάστημα πιο αξιόπιστο κατά τη γνώμη σας (και φυσικά πιο οικονομικό) δε θα με χάλαγε :sarcastic:. Βέβαια μην είναι έτσι:

a3353b4e-2011-11e3-8d0b-12313b087694-large.jpg

Link to comment
Share on other sites

1. Με τελωνείο πρέπει να στο κάνει δώρο ή να έχει συνολική αξία κάτω από 150 €, αλλιώς πληρώνεις και δασμούς. Όσο λιγότερη αξία έχει, τόσο το καλύτερο.

2. Χρόνος παράδοσης, επειδή είχα πάρει από εκεί, μου πήρε 1 μήνα ακριβώς να το πάρω στα χέρια μου. Το παρήγγειλα 27/7 με ζαλίσαν μέχρι τις 7/8 γιατί δεν είχαν διαθεσιμότητα ενώ στο σαητ τους έλεγαν ότι είχαν, και το έλαβα τέλη Αυγούστου.

3. Με περασμένη την Riley's Rom 2.0 το ταμπλετ πάει πολύ καλά. Δεν έχει τα κολλήματα που είχε με τις προηγούμενες εκδόσεις και η γυναίκα μου που χρησιμοποιεί, δεν μου έχει αναφέρει κάποιο πρόβλημα.

4. Θα σου πρότεινα το buyincoins.

Έγινε επεξεργασία από astrolabos
Link to comment
Share on other sites

Το pipo M6 εχω ακουσει οτι ειναι καλυτερο απ το Μ9 ως προς το gps (μπορει να ειναι και μουφα γιατι αυτος που μου το πε φερνει Μ6 και δεν καταδεχεται τα Μ9... μπορει να ισχυει για το μοντελο, η μπορει να του ετυχαν καποια προβληματικα κομματια και να το αναθεματισε γενικοτερα)

2 συναδελφοι που πηραν Μ6 ειναι πολυ ευχαριστημενοι

Με το Τελωνειο ειναι πανευκολο για ενα no name κινεζικο ταμπλετακι... ξερουν οι πωλητες τι να γραψουν.

Εξισου καλο μαγαζι ειναι ο orient phone αλλα δε γνωριζω αν εχει αυτα τα μοντελα (η αν τα εχει με αλλη ονομασια οπως συνηθιζεται)

Link to comment
Share on other sites

είδα και το m6

εντόπισα διαφορές σε μπαταρία (10000mAh) και ανάλυση 2048 x 1536 pixels resolution με retina.

Η VGA τη παλεύει σε full hd ταινία; τα games δε με νοιάζουν

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα αν δεν το δεις από κοντά μην το πάρεις!Γιατί άλλα τα μάτια του λαγού και άλλα της κουκουβάγιας!

Δλδ μπορεί να φαίνεται καλό αλλά τελικά να έχει χαμηλή φωτεινότητα ή αντίθεση και να είναι σκοτεινό και τα pixel τεράστια ή να μην έχει ρε παιδί μου καλή απεικόνιση!

Για μένα πρώτα τσέκαρε από κοντά και μετά πάρε κάποιο!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις ένα Onda V972 για το οποίο έχω διαβάσει πολύ καλές κριτικές.

Απίστευτα specs για τα ~180 δολλάρια/150 ευρώ που κάνει

Onda V972 Quad Core Features:

OS: Android 4.2.2

CPU: AllWinner A31 Quad Core

GPU: Power VR SGX544MP2 8 Core 1MB L2 Cache

RAM 2GB,DDR3

Storage 16GB

Shell Material Aluminum shell

Screen: Capacitive Touchscreen, 2048*1536 High-resolution Screen

Size: 9.7 inch

Resolution: 2048*1536 IPS

Screen PPI:264

Gravity Sensor: Yes

Visible Angle: 179°

Display: Retina IPS

Camera Daul Camera Apple iPhone 4 OV Camera,Back 5.0M with Auto Focus,Front 2.0M

Onda V972 Quad Core Tablet PC Details:

Brand Onda

MPN Onda V972 Quad Core

Extend Card Support TF card up to 32GB extended

Gravity Sensor Yes

Google Play: Pre-installed

Multi-Touch Yes, 10 points touch

Android Market Yes

WIFI Dispaly: Support

WIFI Direct: Support

USB: USB 2.0

HDMI:Support

Skype Yes

Email and Browser: Yes, built in

WIFI: 802.11b/802.11g / 802.11n

Earphone Interface 3.5mm

Video:4K HD Videp Play with formats of MP4/3GP/3G2/RM/RMVB/ASF/FLAC/APE/MOV etc.

Music MP3/WMA/FLAC/APE/WAV/RA/Ogg/MIDI/3GP etc.

Ebook UMD, TXT, PDF, HTML, RTF, FB2…

Work Time: Up to 8~10 hours

Battery : Li-Poly 8000mAh

Κι αν το δεις, είναι κουκλί όλο αλουμίνιο κι επίσης φοράει την κάμερα του iPhone 4. Γενικά, είναι μερικές κλάσεις πάνω από τα υπόλοιπα κινέζικα, στην ίδια τιμή.

Onda_V972_03_1.jpg

Onda_V972_04_1.jpg

Onda_V972_05.jpg

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=129]Chosen[/MENTION] 3G γιοκ ε?

Αυτό εδώ

Support for 3G dongles and Ethernet with adapter

Σημαίνει ότι με καλώδιο μπορώ να έχω 3G με το φλασάκι του κΟΤΕ?

edit: usb2.0 λέει ότι έχει άρα απευθείας κούμπωμα επάνω;

Έγινε επεξεργασία από karmen1983
Link to comment
Share on other sites

Οκ !!!

εχω διαβάσει απίστευτα πράγματα στο νετ και στο xda έχει θέμα με 132 σελίδες.

Δε τις γράψανε τσάμπα :D

Ευχαριστώ. Μένει να δω απο ποιο κατάστημα θα το τσιμπήσω.

Απο εδώ έχεις παραγγείλει;

Onda V972 Quad Core 9.7 Inch Retina Screen RAM 2GB Daul Camera Android Tablet PC 16GB

Μέρες παράδοσης δε σε ρωτάω, γιατί δεν είσαι εντός :p

Επίσης και να μη δουλέψει το στικάκι έχω στο νοτε 4Gb data οπότε θα μου δανείζει όταν δε βρίσκω wifi :D

merci κύριος :T:

Link to comment
Share on other sites

Καλωδιάκι πάρε απ'αυτούς πάλι, όσο φτηνά παίζει και στο Ebay το έχουν (€2):

Onda Tablet Micro USB OTG Host Cable

Εγώ δεν το έχω πάρει, αλλά ψαχνόμουν τελευταία για τα παιδιά κι έλεγα να μην δώσω 300+ για iPad, να δώσω καμιά 150-200 για κινεζιά. Εν τέλει ανακάλυψα το συγκεκριμένο από ένα ποστ στις Προσφορές Καταστημάτων κι έμεινα λάκας με το τι παίζει στα 150 ευρά.

Παράδοση, οκ από Κίνα θα έρθει, υπολόγισε Χριστούγεννα αν το παραγγείλεις τώρα.

Έγινε επεξεργασία από Chosen
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα έχω βάλει αυτά.

Εχω τσεκάρει και το OTG νομίζω το ίδιο πρέπει να είναι.

Απλά αν κάποιος έχει παραγγείλει απο εκεί ας μου πει αν όλα ήταν οκ και τι παίζει και με παράδοση

post-20975-1416077918,3793_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

δε μαμιέται έφυγε η παραγγελία απο buyincoins.com

Σημειώστε ημερομηνία για να δούμε πότε θα φτάσει. :rap:

αααα, δεν σε προλαβα.....!!!!! ;)

κι εγω ψαχνω για μια ταμπλετιτσα αυτον τον καιρο. ελεγα να παρω το ONDA V812, αλλα ειδα και τα 972 με την RETINA SCREEN και γλυκοσαλιασα.....!!!!!!!!!

ελεγα απο δω ομως http://www.pandawill.com/onda-v972-quad-core-tablet-pc-android-41-97-inch-retina-ips-screen-2g-ram-4k-video-black-p70627.html

αλλα κοιταζω και αυτο http://www.pandawill.com/onda-v971-quad-core-a31-tablet-pc-97-inch-android-41-retina-ips-screen-2g-ram-4k-video-black-p72211.html καθως δεν με πολυκαιει η καμερα στο ταμπλετ...!!!

Έγινε επεξεργασία από cabdik
Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι με το καλό να φτάσει και γρήγορα [MENTION=20975]karmen1983[/MENTION]

Να ρωτήσω κάτι. Τα link που παραθέτεις είναι από το onda-tablet.com αλλά τελικά παρήγγειλες από buyincoins.com? Πώς και έτσι? έχουν και μια διαφορά στην τιμή από όσο είδα..

Φωτιές μας ανάβεις χριστουγεννιάτικα....:jump:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.