Jump to content



Κινέζικα Tablets... merimobiles κλπ


Recommended Posts

Νικ δοκιμαζω τωρα αυτο με το να βαζω εφαρμογές κ ταυτόχρονα να σερφαρω. Έχει ενα μικρο Λανγκ αλλά λιγα πράγματα. Βέβαια δεν άντεξα και πέρασα ηδη custom ROM :p

το επόμενο βήμα είναι να sleevaro καλώδια και ακουστικά :baby:

Απλά σύγκρινε πχ με note 2 αν κάνεις το ίδιο. Μικρό lag λογικά θα έχεις σε κάποιες φάσεις αλλά όχι συνέχεια. Γράφει στην sd δεδομένα, extract κλπ αλλά σε γενικές γραμμές να παλεύεται.

Επίσης δοκίμασε να παίξεις html ή flash αρχείο μέσα απο τον browser. Εκεί χολένουν αρκετά και σέρνετε μετά το tablet.

Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου Αγάπη για άλλη μια φορά. Πιστεύω θα το χαρείς. Αντέ μετά και video editing απο εκεί.

Rom μπορεί και να σου βγεί χειρότερη απο την stock. Καλές δοκιμές.

Link to comment
Share on other sites

Rom Πέρασα αυτή (υπόψιν είναι για το v2 που έχω εγώ αν κάποιος έχει v1 Ακολουθεί άλλη)

Για να ξέρετε ποιο V έχετε πρέπει να δείτε στο πίσω μέρος το serial μεταξύ 9ου και 10ου ψηφίου

[ ROM ] Onda V972 (V2 hardware) Android 4.2.2 Jelly Bean root custom firmware V3.3.1 (2013-11-22) | ARCTABLET NEWS

Η διαδικασία περάσματος είναι πάρα πολύ απλή -έως παιδική θα έλεγα- και μπορείτε να τη δείτε εδώ

PhoenixSuit flashing tutorial for Onda V972, V812 and other Allwinner A31 based tablets | ARCTABLET NEWS

Αν κάποιος θέλει απλά να κάνει ROOT τότε εδώ

Root for Onda V812 / Onda V972 and Allwinner A31 based tablets | ARCTABLET NEWS

Θα καλέσω και τον ΟΤΕ μπας και βγάλω άκρη με το θέμα του 3G

Link to comment
Share on other sites

update με το 3G δε βγαίνει άκρη για απευθείας σύνδεση μέσω καλωδίου OTG.

Μίλησα και με ένα φίλο μου που δουλεύει στη voda αφού πήρα τηλ τον κΟΤΕ (πιο πολλά ήξερα εγώ απο τη κοπέλα που με πήρε αλλά τελος πάντων)

Το λεπόν το μοντεμάκι που έχω είναι απο τα τελευταία και γι' αυτό δε παίζει να το δει παρόλο που είναι ξεκλείδωτο.

Μου πρότεινε μία λύση στο τηλ αλλά περιμένω να μου επιβεβαιώσει οτι εννοεί αυτό που βρήκα με λίγο ψάξιμο.

Με λίγα λόγια με ένα τέτοιο

Level One WBR-6801 | Skroutz.gr

το είχε το Public με 7ευρά γμτ δε πήρα χαμπάρι

LevelOne 3G WBR - 6801 | Access Points / Routers στο Public.gr

Παίρνεις το 3g usb Στικάκι το κουμπώνεις επάνω και αυτό γίνεται Hotspot. είναι μικρούλι και έτσι είναι και εύκολα φορητό.

γρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ αν το ήξερα θα έδινα μερικά παραπάνω να τα έχω όλα σε ένα αλλά δε βαριέσαι καλά είμαστε και τώρα :o

^^^^^Ξεχάστε τα απο πάνω και ότι είπα

Μου ήρθε μια ιδέα και το έκανα και έπιασε

Μπήκα απο το pc στο πρόγραμματάκι του ΟΤΕ.

Απενεργοποίησα στη κάρτα να μη ζητάει PIN.

Και ναι καλησπέρα σας έχω ιντερνετ.

Πάω να κάνω σεμινάρια σε OTE και VODA :D

Έγινε επεξεργασία από karmen1983
Link to comment
Share on other sites

update με το 3G δε βγαίνει άκρη για απευθείας σύνδεση μέσω καλωδίου OTG.

Μίλησα και με ένα φίλο μου που δουλεύει στη voda αφού πήρα τηλ τον κΟΤΕ (πιο πολλά ήξερα εγώ απο τη κοπέλα που με πήρε αλλά τελος πάντων)

Το λεπόν το μοντεμάκι που έχω είναι απο τα τελευταία και γι' αυτό δε παίζει να το δει παρόλο που είναι ξεκλείδωτο.

Μου πρότεινε μία λύση στο τηλ αλλά περιμένω να μου επιβεβαιώσει οτι εννοεί αυτό που βρήκα με λίγο ψάξιμο.

Με λίγα λόγια με ένα τέτοιο

Level One WBR-6801 | Skroutz.gr

το είχε το Public με 7ευρά γμτ δε πήρα χαμπάρι

LevelOne 3G WBR - 6801 | Access Points / Routers στο Public.gr

Παίρνεις το 3g usb Στικάκι το κουμπώνεις επάνω και αυτό γίνεται Hotspot. είναι μικρούλι και έτσι είναι και εύκολα φορητό.

γρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ αν το ήξερα θα έδινα μερικά παραπάνω να τα έχω όλα σε ένα αλλά δε βαριέσαι καλά είμαστε και τώρα :o

^^^^^Ξεχάστε τα απο πάνω και ότι είπα

Μου ήρθε μια ιδέα και το έκανα και έπιασε

Μπήκα απο το pc στο πρόγραμματάκι του ΟΤΕ.

Απενεργοποίησα στη κάρτα να μη ζητάει PIN.

Και ναι καλησπέρα σας έχω ιντερνετ.

Πάω να κάνω σεμινάρια σε OTE και VODA :D

Να γίνω κάφρος και να ρωτήσω αν είχες bluetooth στη ταμπλέτα και το τηλέφωνο, θα λειτουργούσε ικανοποιητικά η σύνδεση μέσω τηλεφώνου ή θα ήταν αργή η μεταφορά δεδομένων;

Link to comment
Share on other sites

Να γίνω κάφρος και να ρωτήσω αν είχες bluetooth στη ταμπλέτα και το τηλέφωνο, θα λειτουργούσε ικανοποιητικά η σύνδεση μέσω τηλεφώνου ή θα ήταν αργή η μεταφορά δεδομένων;

αν ήταν να χρησιμοποιήσει το κινητό ως modem, το έκανε απ'ευθείας wifi hotspot και τέλειωνε η υπόθεση. Ούτε bluetooth ούτε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Για το 3G του κινητού εννοεί και να το κάνω hotspot? εγώ για μεταφορά αρχείων με Bluetooth κατάλαβα. Οπότε γράψτε λάθος

Εκανα το κινητό hotspot σήμερα και δεν είχα κανένα θέμα κατά τη πλοήγηση

Απλά δε θα μπορώ να το κάνω πάντα αυτό πχ σε ταξίδια στο εξωτερικό.

Προτιμάω να παίρνω μία καρτούλα απο έξω και να μη πληρώνω τα κέρατά μου στο roaming

Link to comment
Share on other sites

Προτιμάω να παίρνω μία καρτούλα απο έξω και να μη πληρώνω τα κέρατά μου στο roaming

Όταν είχα βρεθεί Βρυξέλλες για μια δουλειά, είχαν ήδη βγάλει υπηρεσία που κατανάλωνες το χρόνο σου και τα data σου στο εξωτερικό, με μια πολύ μικρή επιβάρυνση. Δε θυμάμαι λεπτομέρειες, αλλά εγώ που το είχα λιώσει το κινητό τότε, γιατί έτυχε τη μέρα που θα λείπω να γίνει η στραβή στο γραφείο (Merphy! :rant: ), μου είχε έρθει ο λογαριασμός 7-8€ παραπάνω.

Όσον αφορά τώρα στο Onda, το παράγγειλα κι εγώ. Έψαχνα 7" για δώρο στη γυναίκα μου, αλλά με αυτά που διάβασα, δείχνει ευκαιρία. Θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τώρα στο Onda, το παράγγειλα κι εγώ. Έψαχνα 7" για δώρο στη γυναίκα μου, αλλά με αυτά που διάβασα, δείχνει ευκαιρία. Θα δείξει.

ειναι καλα μηχανηματακια τα ONDA...!

θα δειξει και το δικο μου που χτες πηρα το tracking No..!! φαινεται οτι το εστειλαν. να δουμε ποσες μερες θα κανει..!!

ελπιζω να κανει τις ιδιες περιπου μερες, μα της Αγαπης...!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απλά ελπίζω να έρθει πριν τα Χριστούγεννα. Όχι τίποτα άλλο, αλλά την εβδομάδα της Πρωτοχρονιάς θα έχω άδεια και έχω βάλει τη διεύθυνση του γραφείου, ώστε να μην πάει σπίτι και το δει πριν την ώρα του :)

Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα βρεθεί Βρυξέλλες για μια δουλειά, είχαν ήδη βγάλει υπηρεσία που κατανάλωνες το χρόνο σου και τα data σου στο εξωτερικό, με μια πολύ μικρή επιβάρυνση. Δε θυμάμαι λεπτομέρειες, αλλά εγώ που το είχα λιώσει το κινητό τότε, γιατί έτυχε τη μέρα που θα λείπω να γίνει η στραβή στο γραφείο (Merphy! :rant: ), μου είχε έρθει ο λογαριασμός 7-8€ παραπάνω.

Όσον αφορά τώρα στο Onda, το παράγγειλα κι εγώ. Έψαχνα 7" για δώρο στη γυναίκα μου, αλλά με αυτά που διάβασα, δείχνει ευκαιρία. Θα δείξει.

7-8euro ΜΟΝΟ? Πότε έγινε αυτό και ποια εταιρία;

Ενδεικτικά 12ήμερο Παρίσι μου στοίχισε ένα 100αράκι. Απο τότε αγοράζω καρτούλα και έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

btw καλορίζικο και μακάρι να έρθει on time!

Link to comment
Share on other sites

7-8euro ΜΟΝΟ? Πότε έγινε αυτό και ποια εταιρία;

19-21/6, Vodafone. Δε θυμάμαι αν ήταν κάποιο ειδικό πακέτο, κλπ. Δεν το είχα υπολογίσει, απλά έσκαγε κάτι στο γραφείο και έπρεπε να μπω οπωσδήποτε, όπου δεν υπήρχε και χρόνος για έρευνα.

Link to comment
Share on other sites

Karmen το έχω προτείνει σε ένα φίλο, πολύ καλό. wifi και διάρκεια μπαταρίας τι λένε? To v2 έχει μεγαλύτερη μπαταρία?

Κοιτα αν και με 2 μέρες χρήσης δε μπορώ να σου πω πολλά πράματα για τη μπαταρία θα σου πω για χθες που δε το άφησα λεπτό μέχρι να βρω τι παίζει με το 3G.

Μου κράτησε 6 ώρες και 20 λεπτά και ήταν στο 5% η μπαταρία.

Αυτό που κατάλαβα είναι ότι αρχικά πέφτει σχετικά γρήγορα. Δηλαδή θα κάνει εύκολο το 100 -> 80 αλλά όσο πάει προς τα κάτω πέφτει πιο δύσκολα.

Για το WIFI τώρα δεν έχω θέμα μέσα στο σπίτι. Γενικά όσο σήμα έχω με το NOTE τόσο έχω με το tablet.

Για τη μπαταρία πρέπει να το ανοίξω να δω τι φοράει (ξεβίδωμα κλπ)

Επίσης για τη μπαταρία έχουν κάνει πολλά κατά καιρούς και έχουν αυξήσει πολύ τη διάρκεια (αυξάνεται βέβαια και το βάρος καθώς βάζουν 2 μπαταρίες μέσα)

θα βρεις μέχρι και 12000mAh μπαταρία αν έχεις κέφια για αλλαγές

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.