Jump to content



Κινέζικα Tablets... merimobiles κλπ


Recommended Posts

μερικά πραγματάκια ακόμα για το Onda :triniti:

το από πάνω το είχα ακούσει αλλά να πω μετά από μέρες τρελής χρήσης και προβλήματος του ιντερνετ στο σπίτι πως με εξυπηρέτηση.

Του σύνδεσα επάνω το Microsoft SideWinder X6 παρακαλώ και έγραψα το Review που ανέβηκε σήμερα.

ήταν σα να ήμουν σε laptop. η μπαταρία με πρόδωσε βέβαια ειδικά σε ένα τελευταίο save και νευρίασα καθώς έσβησε, αλλά δε βαριέσαι :D

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα το χαρτάκι, παράδοση αύριο :)

Ίσα που πρόλαβα για το δώρο της γυναίκας μου !

Προς ενημέρωση όσων ενδιαφέρονται:

6/12 Onda V972, παραγγελία από buyincoins

8/12 αποστολή της φωτογραφίας του πακέτου και tracking no

23/12 παραλαβή ειδοποίησης από ΕΛΤΑ (δεν αναφέρει τίποτα για χρέωση/τελωνείο)

24/12 λογικά θα το έχω στα χέρια μου.

Link to comment
Share on other sites

Αντε καλές παραλαβές :)

wiz αν έχεις σκοπό να πάρεις και θήκη, μη πάρεις αυτή από ebay που είχα αφήσει λινκ όταν παράγγειλα. Εφτασε και είναι ΧΑΛΙ. Ασε που η τρύπα που έχει πίσω για τη κάμερα δεν κάνει σωστή εφαρμογή και καλύπτει τη μισή κάμερα.:fight:

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δει αυτές που είναι για iPad αν ταιριάζουν; Σε διαστάσεις είναι ίδιο μου φαίνεται, αλλά δεν ξέρω για κάμερες κλπ αν είναι οκ.

Κάτι τέτοιο είχα στο νου μου:

Macally SCASEB-M1 - Θήκη iPad Mini - Μαύρο | Θήκες στο Public.gr

Link to comment
Share on other sites

αναπαντεχα, σημερα παρελαβα κι εγω το δικο μου (PIPO U8).

δεν το περιμενα γιατι στο TRACK n Trace dδειχνει ακομα ΚΔ αεροδρομιου....!!!!

εδω και κανα 3ωρο που το παλευω, ειναι ταχυτατο..!! εχω περασει τις εφαρμογες που θελω απο play store σε χρονο dt..!!

δεν ηταν -ευτυχως- φορτωμενο με junk κινεζοεφαρμογες, και μου ηρθε ηδη ρυθμισμενο στα αγγλικα..!! ετσι βεβαια κι εγω, πανευκολα, το εβαλα στην Ελληνικη..!!

WIFI μεχρι στιγμης παει σφαιρα, συνδεδεμενο στο ασυρματο ρουτερ στη δουλεια..!! αργοτερα θα το τσεκαρω και εξω. ειναι πολυ στιβαρο και και φαινετα αρκετα ποιοτικη κατασκευη...!

τωρα για διαρκεια μπαταριας κλπ, στην πορεια μετα απο καιρο χρησης θα δουμε περισσοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και Χρόνια πολλά.

Θέλω να πάρω ένα tablet στον γιό μου (Βuyincoins)όπου κύρίως θα σερφάρει και θα παίζει παιχνίδια.9.7" Onda V972 Quad Core Allwinner A31 Android 4.1 Tablet PC 32GB 2GB WIFI IPS

Επειδή σε αυτήν την τιμή που κάνει το onda με τετοια χαρακτηριστικά δεν νομίζω να βρώ ήθελα να ρωτήσω εάν είναι καλή επιλογή για αυτόν το συγκεκριμένο.

Επίσης πως βρίσκουμε τα κουπόνια για επιπλέον έκπτωση και πως τα χρησιμοποιούμε?

Με το τελωνείο τι γίνεται?

Πρέπει να προσέξω κάτι όταν θα κάνω την παραγγελία?

Θηκούλα για αυτό υπάρχει?

Σας ευχαριστώ.

Έγινε επεξεργασία από Μπουρμπουλας
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που πήρατε ταμπλέτα 9.7 ιντσών, πώς και τη προτιμήσατε εναντι των 10.1 και γενικότερα έναντι των 16:10 αναλογίας ταμπλετών;

Παρατηρείτε κάποιο εμφανές πλεονέκτημα με αυτές τις οθόνες και πώς είναι η αναπαραγωγή βίντεο σε αυτές;

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που πήρατε ταμπλέτα 9.7 ιντσών, πώς και τη προτιμήσατε εναντι των 10.1 και γενικότερα έναντι των 16:10 αναλογίας ταμπλετών;

Παρατηρείτε κάποιο εμφανές πλεονέκτημα με αυτές τις οθόνες και πώς είναι η αναπαραγωγή βίντεο σε αυτές;

φιλε μου..., οταν αγοραζεις μεγαλη ταμπλετα, δεν παιζει ρολο μονο η μιση ιντσα διαφορα, αλλα και η αναλυση της οθονης.

οι ταμπλετες που εχουν διασταση 9,7" με retina screen, εχουν υπερυψηλη αναλυση, και οχι μονο 1080P...!! μιλαμε για 2048χ1536..!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου..., οταν αγοραζεις μεγαλη ταμπλετα, δεν παιζει ρολο μονο η μιση ιντσα διαφορα, αλλα και η αναλυση της οθονης.

οι ταμπλετες που εχουν διασταση 9,7" με retina screen, εχουν υπερυψηλη αναλυση, και οχι μονο 1080P...!! μιλαμε για 2048χ1536..!!

Αφενός. Αφετέρου, οι ταινίες είναι ένα μόνο πράγμα που μπορεί να κάνει κάποιος, για εμένα δε, η τελευταία προτεραιότητα. Έτσι, δεν αποτελεί κριτήριο επιλογής.
συμφωνω απολυτα...!! σιγα μην κατσω να δω ταινια στο ταμπλετ...!!

προτιμω την 42αρα TV......!!!!!:p

Επιχειρηματολογήστε όμως λίγο θετικά...πού πλεονεκτούν οι 9.7 ίντσες και η αναλογία 4:3 ώστε να τις προτιμήσετε;

Για την ανάλυση, δεν νομίζω πως κάποιος με ταμπλέτα ανάλυσης 1920 * 1200 θα απογοητευτεί...αφήστε που η έξτρα ανάλυση ζορίζει περισσότερο τη κάρτα γραφικών και η συσκευή τείνει να "λαγκάρει" περισσότερο....

Τί είναι αυτό λοιπον που μπορούν να κάνουν τόσο καλύτερα οι 9.7 ίντσες;

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.