Jump to content



Κινέζικα Tablets... merimobiles κλπ


Recommended Posts

Βάλε βγάλε το ανταπτοράκι (us to eu plug) του φορτιστή δεν έκανε καλή επαφή με αποτέλεσμα να μη φορτίζει το tablet. Σφίγγοντας τη βιδούλα στου ανταπτοράκι το πρόβλημα λύθηκε.

95c0.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σταμάτησα να βάζω το φορτιστή του και το φορτίζω με τον φορτιστή του Note. Γίνεται και πιο γρήγορα η φόρτιση μιας και έχει περισσότερα mAh.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ πήρα ετούτη

Sentio Θήκη Universal για Tablet 9,7" - Θήκες - Τσάντες - plaisio.gr

Ok δεν έχετε τη κάμερα απο πίσω αλλά για 10 ευρουλάκια είναι κομπλέ

Και στέκεται και το tablet σε διάφορες γωνίες

να το ποστ στο xda ONDA V972 με τη belkin

Θα ήθελα τη συμβουλή σας για την επιλογή θήκης για το Onda V975M που περιμένω (αν)υπομονετικά...

1) Η κλασική (ψευδο) δερμάτινη θήκη...το καλό είναι ότι η ταμπλέτα έρχεται σ' επαφή με μαλακής υφής υλικά, μειώνοντας το ενδεχόμενο γρατσουνίσματος ή πρόκλησης σημαδιών στο σώμα της ταμπλέτας. Επίσης καλύπτει το πλαίσιο με δέρμα, οπότε μπορεί να τη κρατά κανείς χωρίς να πιάνει άμεσα με τα δάχτυλα το πλαίσιο.

Grace Black Case for Onda V975 V975S V975M Quad Tablet-in Covers & Cases from Electronics on Aliexpress.com

2) Μοντέρνα θήκη τύπου ipad, με πλαστικό διάφανο υλικό για τη συγκράτηση της θήκης και αναδιπλούμενο εμπρόσθιο κάλυμμα. Φαίνεται όμορφο και πολύ οικονομικό χωρικά.

Αυτό που με φοβίζει στις πλαστικές θήκες, εκτός του ενδεχομένου χάραξης της ταμπλέτας (σκληρή με σκληρή επιφάνεια σε επαφή) είναι πως δεν ξέρω αν θα κρατάνε τη ταμπλετα καλά ή αν χαλαρώνουν με τον καιρό.

Χωρίς να αναφέρεται τίποτα για τη συγκεκριμένη, σε παρόμοια θήκη για άλλη ταμπλέτα παρατηρούταν το φαινόμενο μόλις διπλώνεται το κάλυμμα πίσω, να θέτει αυτόματα τη ταμπλέτα σε standby

Free shipping, Ultra thin Special colorful leather case for Tablet PC Onda V975M/V975S/V975 quad core, 5 colors -inCovers & Cases from Electronics on Aliexpress.com

3) Θήκη συνδυασμός των δύο παραπάνω με δέρμα στο εξωτερικό (πιο σκληρό μαλλον), που συγκρατεί όμως τη ταμπλέτα με πλαστικό στο εσωτερικό...πιθανό πλεονέκτημα έναντι της προηγούμενης είναι η καλύτερη προστασία των γωνιών της ταμπλέτας, καθώς το εξωτερικό πλαίσιο υπερκαλύπτει τις διαστάσεις της, έστω και για λίγο.

Βέβαια συνδυασμός δεν είναι απαραίτητα καλό...πιάνει περισσότερο χώρο όπως η πρώτη, αλλά έχει τη πλαστική βάση της δεύτερης...αυτό δεν ξέρω αν είναι μειονέκτημα κι επ' αυτού θα ήθελα κυρίως τη συμβουλή σας.

New Listing Ultra thin bracket protective leather case for Tablet PC Onda V975M/V975S/V975 quad core, 5 colors, free shipping-inCovers & Cases from Electronics on Aliexpress.com

What Say You? What Say You?

aragorn-ghosts.png

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη συμβουλή σας για την επιλογή θήκης για το Onda V975M που περιμένω (αν)υπομονετικά...

sorry για το ασχετο ..θελω τις εντυπωσεις για το συγκεκριμενο μολις το παραλαβεις ..

Μαλλον πρεπει να ειναι οτι καλυτερο κυλοφορει για τα ~150€..

Καπου τοσο δε το πηρες?

Απο που ?

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη συμβουλή σας για την επιλογή θήκης για το Onda V975M που περιμένω (αν)υπομονετικά...

1) Η κλασική (ψευδο) δερμάτινη θήκη... οπότε μπορεί να τη κρατά κανείς χωρίς να πιάνει άμεσα με τα δάχτυλα το πλαίσιο.

Grace Black Case for Onda V975 V975S V975M Quad Tablet-in Covers & Cases from Electronics on Aliexpress.com

Σε παρόμοια θήκη αυτό που σου κυκλώνω στη φωτογραφά ήταν το αδύνατο σημείο που χάλασε γρήγορα

FJPkmKF.png

Link to comment
Share on other sites

sorry για το ασχετο ..θελω τις εντυπωσεις για το συγκεκριμενο μολις το παραλαβεις ..

Μαλλον πρεπει να ειναι οτι καλυτερο κυλοφορει για τα ~150€..

Καπου τοσο δε το πηρες?

Απο που ?

216$ από Geekbuying...έφυγε πριν τις κινεζικές γιορτές με SingPost, ελπίζω να το έχω μέχρι τα μέσα του μήνα

Χρήσιμα φόρουμ, ξένα, είναι

ONDA V975M

hispatablets.com • Ver foro - Tablets Onda

Ενώ έχει ξεκινήσει μια κουβέντα (κι έχω κι εγώ μαζέψει κάποιους χρήσιμους συνδέσμους εδώ

onda v975m :: myphone forum

Σε παρόμοια θήκη αυτό που σου κυκλώνω στη φωτογραφά ήταν το αδύνατο σημείο που χάλασε γρήγορα

FJPkmKF.png

Ευχαριστώ...προτείνεις κάποια άλλη δερμάτινη θήκη ή κάποια από τις άλλες δύο;

Link to comment
Share on other sites

«Γίνεται και πιο γρήγορα η φόρτιση μιας και έχει περισσότερα mAh.»

κάποιο φεγγάρι που διάβαζα για επαναφορτιζόμενες, φορτιστές και τέτοια νομίζω έλεγαν ότι τα περισσότερα mAh φθείρουν γρηγορότερα τη μπαταρία κι αν δεν υπάρχει σημαντικός λόγος καλό είναι να φορτίζονται στο ρελαντί. Δε ξέρω κατά πόσο είναι σωστό αλλά αν δε ξέρεις περισσότερα ψάξε το.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδάκια, όπως λέω και εδώ ψάχνω για ένα ταμπλετάκι γύρω στα 200€.

Επειδή δεν είμαι ιδιαίτερα σχετικός, θα μπορούσατε να μου προτείνετε κάποια μοντέλα σε αυτό το εύρος τιμής και με αυτά τα χαρακτηριστικά;

Επίσης επειδή είδα να λέγονται διάφορα, ποιο μαγαζί να προτιμήσω;

Link to comment
Share on other sites

Μερικές γρήγορες φωτο και ένα Benchmark. Μου φαίνεται αρκετά καλό αλλά κάτι μου λέει ότι η απόκριση της οθόνης στα αγγίγματα δεν είναι και ότι καλύτερο. Θα επανέλθω μόλις το δω καλύτερα. επίσης τα ηχεία του καμία σχέση με του Onda. Ακους ήχο κανονικά και δε χρειάζεσαι ακουστικά.

Επίσης μέσα στη συσκευασία είχε usb cable, OTG cable, ακουστικά, φορτιστή, ανταπτορα, manual και ROM 4.2.2. Ολα τα screenshots είναι χωρίς να πειράξω τίποτα όπως και το bench

sshot-17-11026.png

img-7268-11023.jpg

img-7271-11024.jpg

img-7252-11016.jpg

img-7256-11018.jpg

img-7254-11017.jpg

img-7262-11020.jpg

img-7266-11022.jpg

img-7264-11021.jpg

img-7258-11019.jpg

screenshot-2014-02-03-11-06-11-11010.png

screenshot-2014-02-03-11-06-23-11011.png

screenshot-2014-02-03-11-02-48-11009.png

screenshot-2014-02-03-11-07-46-11012.png

screenshot-2014-02-03-11-07-54-11013.png

screenshot-2014-02-03-11-08-00-11014.png

screenshot-2014-02-03-11-08-06-11015.png

Link to comment
Share on other sites

βρε Αγαπη.., για διευκρινησε μου κατι.

στα χαρακτηριστικα λεει 1 χ micro USB, αλλα στην φωτο βλεπω 2...?

ελα βρε ναι δύο έχει. Ψάχνοντας έπεσα σε αυτό εδώ

Tablet has two mini USB ports, one marked USB and the other Host. Both seem to get the device detected on the computer.

επίσης παίρνω πίσω αυτό με την οθόνη. Πιο σπίρτο είναι το freelander σε σχέση με το Onda μου

Link to comment
Share on other sites

βασικά έβγαλα την προστατευτική ζελατίνη (τη πάνω τη πιο χοντρή) που είχε επάνω και όλα καλά. Απλά το Onda δεν είχε αντίστοιχο πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Δύο είναι. Το screen protector πάνω στην οθόνη και απο πάνω άλλη μία με μία ετικετούλα που λέει να την αφαιρέσεις πριν τη χρήση. Και στα 2 που πήρα απο buyincoins έτσι ήταν

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.