Jump to content



Κινέζικα Tablets... merimobiles κλπ


Recommended Posts

Το μονο που με προβληματησε ειναι οτι οι κινεζοι χρησιμοποιουν λιγο πιο μακρυ βησμα usb οποτε το connector ειναι κ λιγο πιο μεσα. Τα καλωδια που εχουμε εδω δεν κανουν..Αν χαλασει δλδ θα ψαχνομαι...

Link to comment
Share on other sites

130 ευρω; για αυτη τη τιμη το ψηνω και εγω ακομα που με το yundao n80 ειμαι μια χαρα και πρακτικα δε χρειαζομαι αλλο...

Το μονο που με προβληματησε ειναι οτι οι κινεζοι χρησιμοποιουν λιγο πιο μακρυ βησμα usb οποτε το connector ειναι κ λιγο πιο μεσα. Τα καλωδια που εχουμε εδω δεν κανουν..Αν χαλασει δλδ θα ψαχνομαι...

θα αγορασεις με 1-3 ευρω ενα official κινεζικο samsung καλωδιο που θα κανει :p

Έγινε επεξεργασία από stemac
Link to comment
Share on other sites

Είπα η κάμερα να παλεύετε. Δεν ψάχνω 13+ mp camera.

Η γυναίκα μου βασικά το θέλει και επειδή είχα κακή ιστορία με ένα ainol το λέω. Το pipo πχ φαίνεται να έχει τραγική κάμερα αλλά το θέλω για μένα.

Πολύ μέτρια κάμερα θα έλεγα πώς έχει το 975μ, δεν θα το πρότεινα αν κάποιος ενδιαφέρεται για φωτογραφίες...αν δεν έχει πλούσιο φυσικό φως, δεν...υπάρχει απλά για να υπάρχει περισσότερο, όπως νομίζω είναι η περίπτωση με τις περισσότερες αν όχι όλες τις κινεζοταμπλέτες...

Στα κινητά θα έλεγα εγώ πως είναι μεγαλύτερο πρόβλημα οι κακές κάμερες.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μέτρια κάμερα θα έλεγα πώς έχει το 975μ, δεν θα το πρότεινα αν κάποιος ενδιαφέρεται για φωτογραφίες...αν δεν έχει πλούσιο φυσικό φως, δεν...υπάρχει απλά για να υπάρχει περισσότερο, όπως νομίζω είναι η περίπτωση με τις περισσότερες αν όχι όλες τις κινεζοταμπλέτες...

Στα κινητά θα έλεγα εγώ πως είναι μεγαλύτερο πρόβλημα οι κακές κάμερες.

Καλά για φωτογραφίες κλπ παίζει mirrorless. Απλά ξέρεις τώρα η γυναίκα θέλει να βγάλει το παιδί και να το βάλει background. Γιαυτό λέω ανεκτή. Αν είναι πχ ισάξια με iphone 4 όπως αναφέρουν για το συγκεκριμένο είναι τέλεια.

Και όντως ένας λόγος που δε θέλω κινέζικο κινητό είναι η κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω που εχω xiaomi mi3 και οι φωτο ειναι μια χαρα;

Και μην μου πεις define μια χαρα, :p γιατι εχω dslr και οταν λεω μια χαρα ειμαι αντικειμενικος.

Σου στελνω και δειγματα αμα θελεις

Link to comment
Share on other sites

Ξάπλα στο καναπε και σερφάροντας έπεσα πάνω στο παρακάτω και ψήνομαι να κάνω δοκιμή στο Onda μου :p

Το εχει δοκιμάσει κανεις;

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=vvw9CMMlDJ4]How to install WINDOWS 8 on ANDROID TABLET/PHONE?? [TUTORIAL] - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Ξάπλα στο καναπε και σερφάροντας έπεσα πάνω στο παρακάτω και ψήνομαι να κάνω δοκιμή στο Onda μου :p

Το εχει δοκιμάσει κανεις;

Αύριο θα δοκιμαστεί σε ένα παλιό ΜΑΝΤΑ που σκουριάζει στην αποθήκη. Θα σας πω τι έγινε :)

Link to comment
Share on other sites

οχι οτι τα roms που βρισκουμε δεξια αριστερα ειναι πιο ασφαλη, αλλα το γεγονος οτι κατεβαζει μονο του αυτα που θελει χτυπαει το καμπανακι της παρανοιας για μενα.

Επισης δε μου αρεσε που εδειξε τα παντα αλλα δε μπηκε μεσα εντελως να ανοιξει μερικα προγραμματα κτλπ.

Τελος δεν ειδα να ζηταει συγκεκριμενο τυπο hardware, αραγε παιζει και σε rk a9;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε μένα τζιφος... Ούτε μπουταρει το ταβλετ. Κόλλησε σε bootlool με τα windows, το δοκίμασα 2-3 φορές δεν. Ίσως είναι λίγο σάπιο το ταμπλετ και δεν μπορεί να τα σηκώσει δεν ξέρω.

Δοκιμή 1-2-3-4 --->αποτυχία:fist:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή χθες το έβλεπα απο κινητό ενώ τώρα είμαι στο pc. [MENTION=30706]BasiliCeLew[/MENTION] τι κατέβασες ακριβώς γιατί το site του προγράμματος μόνο "καλό" δε μου μοιάζει. Ειδικά όταν πας και καλά να κατεβάσεις το αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή χθες το έβλεπα απο κινητό ενώ τώρα είμαι στο pc. [MENTION=30706]BasiliCeLew[/MENTION] τι κατέβασες ακριβώς γιατί το site του προγράμματος μόνο "καλό" δε μου μοιάζει. Ειδικά όταν πας και καλά να κατεβάσεις το αρχείο.

δεν χρησιμοποίησα εκείνο το πρόγραμμα καθώς κατά 99% είναι scam. Και να μπορέσεις να το κατεβάσεις όταν την ανοίγεις σου λέει ότι είναι outdate. Και δεν υπάρχει πουθενά για να βρεις την αναβάθμιση.

Και το πρόγραμμα που βρήκα εγώ κατάλαβα ότι σου αλλάζει απλά το boot icon του android, αν άνοιγε θα είχα δλδ πάλι android. Fail δηλαδή.

Αν βρώ κάτι αληθηνό θα ενημερώσω πάντως...Το μονο που δουλεύει είναι αυτό

αλλά χωρίς νόημα για να το κάνεις. Απειρα αργό.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.