Jump to content



Κινέζικα Tablets... merimobiles κλπ


Recommended Posts

Δες μία και αυτή

Msystems.gr - Προϊόντα - Element Tablet Case with Keyboard 9.7¨

ΔΕ ΤΗΝ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ απλά σαν πιο οικονομική πρόταση.

Ισως το τρέξω για κάνα small review

http://www.thelab.gr/oi-dikes-sas-parousiaseis/tablet-case-element-9-7-keyboard-tab-132844.html

Link to comment
Share on other sites

Ψηνόμουν κι εγώ να δοκιμάσω εξωτερικό πληκτρολόγιο με την Onda V975M και το αγόρασα, αλλά αφενός ήταν φανερά πιο ταιριαστό σε μέγεθος 10.1 ιντστών, αφετέρου σε μένα τα "πιαστράκια" ήταν σε τελείως άβολη θέση...απο τη μια μου πατούσαν τα πλήκτρα ήχου, αν γύριζα τη ταμπλέτ ανάποδα έκλειναν τις εξόδους usb, hdmi

Πολύ πολύ πολύ μέτρια ποιότητα όμως....ακόμη και για κινεζιά...η επένδυση ψευδο-δέρματος είναι τόσο λεπτή δε, που σίγουρα σε χρόνο κάτω από μήνα θα αρχίζει να ξεφτίζει...

Επίσης πολύ μικρά πλήκτρα για ανδρικά δάχτυλα, τα δικά μου έστω...επεστράφη τάχιστα πίσω...

...

Όσον αφορά ένα άλλο θέμα, έλαβα τη προηγούμενη Δευτέρα τη ταμπλέτα Onda V975M με 16GB αποθηκευτικού...από αυτά τα διαθέσιμα είναι γύρω στα 9,9γίγα...

Επειδή θέλω να συγχρονίζω στο τάμπλετ δεδομένα απο΄SugarSync (γύρω στα 5 gb), ξαφνικά ο διαθέσιμος χώρος φαίνεται μικρός...και ψήνομαι να παραγγείλω την έκδοση με τα 32GB αποθηκευτικού

Υπάρχει κάποιος που θα ενδιαφερόταν να αγοράσει την έκδοση με τα 16GB, ρουταρισμένη, με το προστατευτικό οθόνης, σε άριστη κατάσταση (του κουτιού) στα 156€ (με μεταφορικά μαζί);

Μόνο θέμα πως ξέχασαν να μου βάλουν μέσα τον φορτιστή, γεγονός που τους γνωστοποίησα εδώ και αναγκάστηκα να παραγγείλω αυτόν εδώ. Όταν έρθει ευχαρίστως να σας τον στείλω.

Δίνεται και με κάρτα μνήμης 16-32gb (Toshiba/Samsung) Class 10.

Εκτός κι αν ξέρει κανείς τρόπο να μεταφέρω τον αποθηκευτικό χώρο του Sugarsync στη κάρτα μνήμης...για το οποίο όμως δεν υπάρχουν επιλογές...και δεν είμαι υπέρ της μεταφοράς των προγραμμα΄των εκτέλεσης καθαυτών σε εξωτερική κάρτα.

Αν υπάρχουν ενδιαφερόμενοι, ας με ειδοποιήσουν σχετικά...να δω αν υπάρχει και ζήτηση δηλαδή...δεν θέλω να βάλω αγγελία χωρίς να το έχω αποφασίσει 100% (είναι που και η έκδοση με 32γίγα σπανίζει)...μονο πραγματι΄κα ενδιαφερόμενοι παρακαλώ, δεν έχω πρόθεση να κάνω παρουσίαση της ταμπλέτας σε όσους θα είχαν απλώς τη περιέργεια να τη δουν.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Λέει και πολλά...αν το παραγγείλει τώρα, μέχρι να της έρθει θα έχει βγει και ΡΟΜ με 4.4 ανδροιδ...τώρα είναι σε βετα φάση...

Εγώ την αγόρασα την ταμπλέτα και μου έκανε πολύ καλή εντύπωση...από κατασκευή, οθόνη, εξαιρετικό wifi...

μέτρια μπαταρία, φορτίζει απο΄usb και δεν έχει ΒΤ...

ή μάλλον δεν είχε, γιατί βγήκε νέα έκδοση με ενσωματωμένο ΒΤ αλλά προς το παρόν είναι 30$ ακριβότερη τουλάχιστον στα 257$ σε σχέση με τα 228$ της 32γίγα έκδοσης και με τα 200$ που μπορείς να το βρεις με κουπόνι της 16γίγα έκδοσης...

Δεν νομίζω ότι υπάρχει καλύτερο αυτη τη στιγμή...

Άσε την υποστήριξη...7 διαφορετικές ΡΟΜ σε 1,5 μήνα διαθεσης του προϊόντος και πάμε για Κιτ-Κατ...

Link to comment
Share on other sites

Μια ποιά μεταφορική;

Με Singapore Post θα πρέπει να το περιμένεις μέσα στην επόμενη βδομάδα...με China Post άνετα μπορεί να περάσει μήνας.

Τί σου βγάζει τώρα το tracking; Item in conta IPS;

Link to comment
Share on other sites

Μια ποιά μεταφορική;

Με Singapore Post θα πρέπει να το περιμένεις μέσα στην επόμενη βδομάδα...με China Post άνετα μπορεί να περάσει μήνας.

Τί σου βγάζει τώρα το tracking; Item in conta IPS;

Καλα, εισαι λιγο υπερβολικος οτι θα ερθει και μεσα στην επομενη βδομαδα.

Καμια 10ρια μερες το λιγοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλα, εισαι λιγο υπερβολικος οτι θα ερθει και μεσα στην επομενη βδομαδα.

Καμια 10ρια μερες το λιγοτερο.

23/2 έγινε η αναχώρηση της πτήσης απο΄Σιγκαπούρη...15 μέρες έχουν περάσει...συνήθως είναι 15 μέρες από την ένδειξη "Information received" + καμιά βδομάδα...

Για παραπάνω μιλάμε για καθυστέρηση

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Xαίρεται με ενδιαφέρει ένα tablet ,ποιο πολύ να βλέπω ταινίες το θέλω και browser.. Βλέπω ότι τα κινέζικα αξίζουν σε σχέση με επώνυμα tablet..Περιμένω προτάσεις σας.

Φίλε Αντώνη ρίξε μία ματιά στις προηγούμενες σελίδες, τα παιδιά έχουν κάνει αρκετές προτάσεις :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.