Jump to content



Κινέζικα Tablets... merimobiles κλπ


Recommended Posts

καλησπερα και απο εμενα επειδη θελω να γινω κατοχος ενος ταμπλετ θελω να σας κανω μερικες ερωτησεις

μπορω να διαθεσω μεχρι 200 ευρω :hm: αλλα θελω ενα καλο ταμπλετ για να κανει αυτα που θελω

θελω οποσδηποτε 10.1 οθονη και επειδη κυριως το θελω για γενικη χρηση θελω ενα ταμπλετ που να μπορω να παιξω και το παιχνιδι μου(play store? :cool:) να μπορω να κανω και την κληση μου στο σκαιπ(σπανια αλλα το θελω) να μπορω να ψαξω και κατι στο ιντερνετ και να ειναι οσο ποιο γρηγορο γινετε και με ελαχιστο χρονο μπαταριας 6ωρες και αν γινετε να εχει και 3G για να εχω συνεχεια ιντερνετ(δεν με καει αλλα θα ηταν ενα συν) επειδη ειμαι λιγο αχριστος στο θεμα εχετε να μου προτεινετε κατι καλο μεσα σε αυτα τα λεφτα που να αξιζει?:innocent::innocent::innocent:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά θα ηθελα να αγοράσω ενα smartphone απο merimobiles.com . το ποσό που διαθετω συνολικά ~130 ευρώ, δεν ξερω και πολλά απο smartphones. αξιζει να παρω απο εκει?Προτεινετε μου εσεις καποια.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα επειδη θελω να γινω κατοχος ενος ταμπλετ θελω να σας κανω μερικες ερωτησεις

μπορω να διαθεσω μεχρι 200 ευρω :hm: αλλα θελω ενα καλο ταμπλετ για να κανει αυτα που θελω

θελω οποσδηποτε 10.1 οθονη και επειδη κυριως το θελω για γενικη χρηση θελω ενα ταμπλετ που να μπορω να παιξω και το παιχνιδι μου(play store? :cool:) να μπορω να κανω και την κληση μου στο σκαιπ(σπανια αλλα το θελω) να μπορω να ψαξω και κατι στο ιντερνετ και να ειναι οσο ποιο γρηγορο γινετε και με ελαχιστο χρονο μπαταριας 6ωρες και αν γινετε να εχει και 3G για να εχω συνεχεια ιντερνετ(δεν με καει αλλα θα ηταν ενα συν) επειδη ειμαι λιγο αχριστος στο θεμα εχετε να μου προτεινετε κατι καλο μεσα σε αυτα τα λεφτα που να αξιζει?:innocent::innocent::innocent:

γεια σας παιδιά θα ηθελα να αγοράσω ενα smartphone απο merimobiles.com . το ποσό που διαθετω συνολικά ~130 ευρώ, δεν ξερω και πολλά απο smartphones. αξιζει να παρω απο εκει?Προτεινετε μου εσεις καποια.

Δε σας έχει απαντήσει κανείς, γιατί αυτό το θέμα είναι γενικής χρήσης.

Ανοίξτε νέο θέμα με τις ερωτήσεις σας, για να βρείτε απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Μιας και για επώνυμο δεν υπάρχει πρόταση, ας κοιτάξουμε και την λύση του κινέζου...

Ψάχνω tablet 8-10 ίντσες για τον πατέρα μου. Αυτό που με νοιάζει είναι:

1. Να δουλεύει άψογα το GPS

2. fullHD οθόνη και πάνω

3. CPU της προκοπής. Μου γυρνάνε τα μάτια όταν βλέπω QUAAAADD CORE, αλλά είναι A7 (aka σάπιος) στα 1.2.

4. 2GB ram.

5. Φρέσκο android. Γενικά θέλω να αποφύγω τα custom rom κλπ, οπότε θα ήθελα κάτι να παίζει όσο το δυνατόν πιο απροβλημάτιστα από την αρχή.

Ζητάω πολλά? :p Τα φώτα σας! :)

Link to comment
Share on other sites

Μιας και για επώνυμο δεν υπάρχει πρόταση, ας κοιτάξουμε και την λύση του κινέζου...

Ψάχνω tablet 8-10 ίντσες για τον πατέρα μου. Αυτό που με νοιάζει είναι:

1. Να δουλεύει άψογα το GPS

2. fullHD οθόνη και πάνω

3. CPU της προκοπής. Μου γυρνάνε τα μάτια όταν βλέπω QUAAAADD CORE, αλλά είναι A7 (aka σάπιος) στα 1.2.

4. 2GB ram.

5. Φρέσκο android. Γενικά θέλω να αποφύγω τα custom rom κλπ, οπότε θα ήθελα κάτι να παίζει όσο το δυνατόν πιο απροβλημάτιστα από την αρχή.

Ζητάω πολλά? :p Τα φώτα σας! :)

Arri%20Lampheads-WhiteBkgnd-deStudio18-04-2008_14-12-42.jpg

:crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

Μιας και για επώνυμο δεν υπάρχει πρόταση, ας κοιτάξουμε και την λύση του κινέζου...

Ψάχνω tablet 8-10 ίντσες για τον πατέρα μου. Αυτό που με νοιάζει είναι:

1. Να δουλεύει άψογα το GPS

2. fullHD οθόνη και πάνω

3. CPU της προκοπής. Μου γυρνάνε τα μάτια όταν βλέπω QUAAAADD CORE, αλλά είναι A7 (aka σάπιος) στα 1.2.

4. 2GB ram.

5. Φρέσκο android. Γενικά θέλω να αποφύγω τα custom rom κλπ, οπότε θα ήθελα κάτι να παίζει όσο το δυνατόν πιο απροβλημάτιστα από την αρχή.

Ζητάω πολλά? :p Τα φώτα σας! :)

Σε αγορες android ταμπλετων ειναι λιγο απιθανο να μην χρειαστει να βαλεις και σθυ το χερακι σου.

Αν και συνηθως οι επωνυμες εταιριες (μιλαω για Κινα και οχι για την εγχωρια αγορα) βγαζουν προιοντα που ειναι στο 95% λειτουργικα out-of-the-box

Θα σου προτεινα τον καινουριο Κυβο (αναμενεται στις 15/6) Cube Talk 9x ή αλλιως Cube U65 (το ιδιο ταμπλετ με διαφορετικη κωδικη ονομασια ειναι)

Βγαινει σε 16 και 32 γιγα internal storage και η τιμη του για pre-order ειναι 230$-250$ αναλογα το μαγαζι

Δεν ξερω πως θα ειναι τα GPS του, αλλα ολοι οι MTK επεξεργαστες, εχουν ενα μικρο θεματακι κυριως με το κλειδωμα, το οποιο ομως λυνεται πολυ ευκολα με τη χρηση καποιου app οπως το Faster GPS

Διαθετει και ενσωματωμενο δεκτη 3G :nuke:

Μαζι με μερικα μπλιμπλικια (θηκη,screen protector,κοκ) θα σου βγει στο 200αρι :big_boss:

Τα υπολοιπα 100 μπορεις να μου τα κανεις donate αν θελεις :sarcastic:

Εγω με κινητο με ΜΤΚ επεξεργαστη, κλειδωνω μεσα σε λιγα δευτερολεπτα αφοτου ανοιξω το gps μετα τη χρηση του Faster GPS που ανεφερα πιο πανω

Μονο η πρωτη φορα που θα ανοιξεις τον δεκτη θα παρει πολλη ωρα να λοκαρει (μπορει και 45' οποτε μην φρικαρεις)

Θα εχεις ανοιχτο GPS+wifi+3g (if available)

Μετα, μεσα σε λιγα δευτερα θα εισαι κομπλε

Οπου και αν καταληξεις παντως, εφοσον αγορασεις απο Ασια, να προτιμησεις επωνυμα καταστηματα οπου υπαρχει αναλογο feedback

P.S.

Αν δεν θελεις να περιμενεις, κοιτας κατι σε Pipo με τον Rockchip 3188 (Quad)

M6 (το Pro εχει και) 3G / Μ9

Έγινε επεξεργασία από CrazyAnt
Link to comment
Share on other sites

http://www.merimobiles.com/onda-v819-3g-WCDMA_p/meri8394.htm

http://www.merimobiles.com/onda-v819i-tablet-pc_p/meri10132.htm

http://www.merimobiles.com/hkc-x106_p/meri7753.htm

Καιρο σκεφτομαι να παρω ενα tablet και τελικα κατεληξα στο merimobiles.

Ποιο αξιζει περισσοτερο?

Έχετε να προτείνεται κάποιο άλλο στα ιδία χρήματα?

Να έχει οπωσδήποτε Ελληνική γλωσσά.

Το θέλω για απλή χρήση.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έγινε επεξεργασία από Thanoucos
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Για να κάνω ένα Bump στο θέμα. Φίλος θέλει να πάρει ένα tablet.

Οι απαιτήσεις δεν είναι τρελές, καμιά ταινία να βλέπει (θέλουμε hdmi για να το συνδέει στη TV) και σερφάρισμα χωρίς πολλά κολλήματα. Παιχνίδια κλπ δε μας νοιάζουν.

Φανταστείτε ότι του έδωσα το Onda V972 μου και έμεινε με το στόμα ανοικτό και θέλει κάτι ανάλογο. Πάντα κοιτάμε κάτι σε ~10". Όχι 7άρια και 8άρια.

Ερώτηση επίσης αν έχει δοκιμάσει/διαβάσει κανείς κάτι για τα νέα κινέζικα με Win 8

Ακούω προτάσεις μέχρι max 150euro. Και πιο κάτω να πάμε καλό είναι.

Μέχρι στιγμής κοιτάω το παρακάτω. Δοκιμασμένη λύση απο ότι ξέρω.

Onda V975M 9.7 inch Android 4.3 Tablet PC Amlogic AML-M802 Cortex A9 Quad Core 2.0GHz WIFI QXGA IPS Screen 2GB RAM 16GB ROM - Silver-168.26 and Free Shipping| GearBest.com

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνω ένα Bump στο θέμα. Φίλος θέλει να πάρει ένα tablet.

Οι απαιτήσεις δεν είναι τρελές, καμιά ταινία να βλέπει (θέλουμε hdmi για να το συνδέει στη TV) και σερφάρισμα χωρίς πολλά κολλήματα. Παιχνίδια κλπ δε μας νοιάζουν.

Φανταστείτε ότι του έδωσα το Onda V972 μου και έμεινε με το στόμα ανοικτό και θέλει κάτι ανάλογο. Πάντα κοιτάμε κάτι σε ~10". Όχι 7άρια και 8άρια.

Ερώτηση επίσης αν έχει δοκιμάσει/διαβάσει κανείς κάτι για τα νέα κινέζικα με Win 8

Ακούω προτάσεις μέχρι max 150euro. Και πιο κάτω να πάμε καλό είναι.

Μέχρι στιγμής κοιτάω το παρακάτω. Δοκιμασμένη λύση απο ότι ξέρω.

Onda V975M 9.7 inch Android 4.3 Tablet PC Amlogic AML-M802 Cortex A9 Quad Core 2.0GHz WIFI QXGA IPS Screen 2GB RAM 16GB ROM - Silver-168.26 and Free Shipping| GearBest.com

πολυ καλο και το 975Μ..! και πολυ καλη τιμη του βγαινει..!!

εγω παντα, το πρωτο που κοιταω πλεον και σε ταμπλετ, αλλα και σε τηλεφωνο (ANDROID) να εχει πανω απο 1 GB ram..!

βλεπω στα τελευταια Android, (εβαλα το 4.4.2 στο κινητο μου, ZENFONE 5), και βλεπω οτι θελει πανω απο 1GB ram

σε νορμαλ καταστασεις..! ενω με το προηγουμενο 4.2.2, ηταν κατω απο 1GB, η αντιστοιχη χρηση...!

ΥΓ. Αγαπη, στο συγκεκριμενο, αν τελικα καταληξετε εκει, προσεξε μονο αυτο

"Note: If you need any specific language other than English and you must leave us a message when you checkout"

Έγινε επεξεργασία από cabdik
Link to comment
Share on other sites

Για να κάνω ένα Bump στο θέμα. Φίλος θέλει να πάρει ένα tablet.

Οι απαιτήσεις δεν είναι τρελές, καμιά ταινία να βλέπει (θέλουμε hdmi για να το συνδέει στη TV) και σερφάρισμα χωρίς πολλά κολλήματα. Παιχνίδια κλπ δε μας νοιάζουν.

Φανταστείτε ότι του έδωσα το Onda V972 μου και έμεινε με το στόμα ανοικτό και θέλει κάτι ανάλογο. Πάντα κοιτάμε κάτι σε ~10". Όχι 7άρια και 8άρια.

Ερώτηση επίσης αν έχει δοκιμάσει/διαβάσει κανείς κάτι για τα νέα κινέζικα με Win 8

Ακούω προτάσεις μέχρι max 150euro. Και πιο κάτω να πάμε καλό είναι.

Μέχρι στιγμής κοιτάω το παρακάτω. Δοκιμασμένη λύση απο ότι ξέρω.

Onda V975M 9.7 inch Android 4.3 Tablet PC Amlogic AML-M802 Cortex A9 Quad Core 2.0GHz WIFI QXGA IPS Screen 2GB RAM 16GB ROM - Silver-168.26 and Free Shipping| GearBest.com

Ποσο καιρο κανει να ερθει?Κινδυνο για τελωνεια εχουμε?

Link to comment
Share on other sites

Ποσο καιρο κανει να ερθει?Κινδυνο για τελωνεια εχουμε?

Από 25-35 μέρες το κανονικά.. Το να περάσει τελωνείο πάντα υπάρχει κίνδυνος, εγώ πάντως έχω κάνει πάνω από 10 αγορές τον προηγούμενο μήνα και δεν πέρασε κανένα. Όλα μου ήρθαν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Ποσο καιρο κανει να ερθει?Κινδυνο για τελωνεια εχουμε?

Το δικό μου είχε έρθει γρήγορα με Singapore post

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 01-12-2013 11:39 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 01-12-2013 13:45 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 25-11-2013 21:18 IPS

Επίσης είχα ζητήσει απο το κατάστημα να αναγράφεται επάνω πιο μικρό ποσό και είχαν γράψει αν θυμάμαι καλά ότι είναι ηλεκτρονική κορνίζα με κόστος 20$.

Το κατάστημα ήταν το buyincoins αν σε ενδιαφέρει, αν και γενικά έτσι δουλεύουν οι περισσότεροι

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου είχε έρθει γρήγορα με Singapore post

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 01-12-2013 11:39 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 01-12-2013 13:45 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 25-11-2013 21:18 IPS

Επίσης είχα ζητήσει απο το κατάστημα να αναγράφεται επάνω πιο μικρό ποσό και είχαν γράψει αν θυμάμαι καλά ότι είναι ηλεκτρονική κορνίζα με κόστος 20$.

Το κατάστημα ήταν το buyincoins αν σε ενδιαφέρει, αν και γενικά έτσι δουλεύουν οι περισσότεροι

Ψήνω άσχημα

Onda V975M

&

PIPO W4 Windows 8.1 3G Tablet

Καμία ιδέα αν αξίζουν?

Το Onda το θέλω και για κάμερα. Όχι τρελά πράγματα αλλά μην είναι για τα μπάζα.

To ψηνω και εγω το Onda...

Onda V975M Quad Core 2.0GHz 9.7 Inch Retina Screen Android Tablet 16GB White

Εδω το εχει πιο φτηνα...εχει παρει κανενας?εχει μεταφορικα?

AKYRO

http://www.slatedroid.com/topic/33216-official-onda-website/

That is not Onda's site. That is some person trying to sell tablets or scam money. I believe a rip off artist? Also, he has ramos-tablet.com, cube-tablet.com and other sites too.

Ελεος παρακατω λενε οτι το παραγγειλανε απο εκει..

Έγινε επεξεργασία από GeorgeVasil
Link to comment
Share on other sites

Ψήνω άσχημα

Onda V975M

&

PIPO W4 Windows 8.1 3G Tablet

Καμία ιδέα αν αξίζουν?

Το Onda το θέλω και για κάμερα. Όχι τρελά πράγματα αλλά μην είναι για τα μπάζα.

Ποιος αγοραζει tablet με πρωτο κριτηριο την καμερα;

Link to comment
Share on other sites

Ποιος αγοραζει tablet με πρωτο κριτηριο την καμερα;

Είπα η κάμερα να παλεύετε. Δεν ψάχνω 13+ mp camera.

Η γυναίκα μου βασικά το θέλει και επειδή είχα κακή ιστορία με ένα ainol το λέω. Το pipo πχ φαίνεται να έχει τραγική κάμερα αλλά το θέλω για μένα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.