Jump to content



Κινέζικα Tablets... merimobiles κλπ


Recommended Posts

Πολύ ενδιαφέρουσα περίπτωση με αναβαθμισμένες επιδόσεις, εκτός των λύσεων με τον επεξεργαστή της Ιντελ, είναι και ο νέος Amlogic M802 με εξίσου εξαιρετικά αποτελέσματα...και μάλλον χαμηλότερη τιμή...

Απ' ότι διάβασα η νέα λύση από Rokchip δεν αναμένεται πριν τον Ιούνιο του 2014, οπότε για όσους θέλουν να αγοράσουν τώρα, είναι μάλλον η καλύτερη λύση

Link to comment
Share on other sites

H καλύτερη/φθηνότερη λύση στις 9.7 ίντσες με Retina οθόνη που έχω βρει...

Freelander PD800

Και με διαθέσιμες Custom ROM (1, 2)

Καλή χρονιά σε όλους!!!

Το απο πάνω το παράγγειλα μόλις για ένα φιλαράκι που είδε το Onda και γλυκάθηκε. Ελπίζω να μου το αφήσει για καμιά μέρα να κάνω ένα μικρό συγκριτικό :)

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους!!!

Το απο πάνω το παράγγειλα μόλις για ένα φιλαράκι που είδε το Onda και γλυκάθηκε. Ελπίζω να μου το αφήσει για καμιά μέρα να κάνω ένα μικρό συγκριτικό :)

Έτσι, έτσι, περιμένουμε κι εμείς με ανυπομονησία...πριν λίγες μέρες είχε παύσει η προσφορά αλλά βλέπω επανήλθε...

...κακές εποχές για αφραγκίες...

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο φαινεται...απο support πως παει? Custom firmware etc

Sent from my M6 using Tapatalk

Μεγάλη κοινότητα δεν φαίνεται να έχει, αλλά υπάρχει υποστήριξη μέσω freaktabs σε συνεργασία με geekbuying και διάθεση επίσης custom rom μέσω arctablet

οι σύνδεσμοι είναι παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

συνάδελφος δεν άκουσε τις προτροπές μου, δυστυχώς, και αγόρασε το Toshibe Excite Pro 10.1 (Tegra4, βοήθα παναγιάμου) από amazon.co.uk στις 169Λίρες.

Τον βλέπω σύντομα να το πουλά για κινέζικο :hehe: :hehe: :hehe:

Link to comment
Share on other sites

συνάδελφος δεν άκουσε τις προτροπές μου, δυστυχώς, και αγόρασε το Toshibe Excite Pro 10.1 (Tegra4, βοήθα παναγιάμου) από amazon.co.uk στις 169Λίρες.

Τον βλέπω σύντομα να το πουλά για κινέζικο :hehe: :hehe: :hehe:

Γιατι;

Για παιχνιδια και browsing μια χαρα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Για παιχνίδια όχι, ζεματάνε οι 4cores του tegra @1.8GHz με αποτέλεσμα μετά από κάποια θερμοκρασία (5-10-15 λεπτά gaming) να ρίχνει τα ρολόγια στα 400mhz και να τα βλέπεις όλα σε slow motion ! Έχουν αναφέρει παρόμοιο πρόβλημα ακόμα και με αρκετό browsing/movies.

nVidia :p

Link to comment
Share on other sites

Παίδες σε όλα αυτά τα κινεζομάγαζα που κυκλοφορείτε μπας και έχετε πετύχει κάτι τέτοιο;

[ame]http://www.amazon.co.uk/Victsing%C2%AE-Universal-Tablet-Adapter-Microphone/dp/B00DBRYY3S/ref=sr_1_fkmr0_1?ie=UTF8&qid=1388859417&sr=8-1-fkmr0&keywords=Universal+Tripod+Adapter+tablet[/ame]

Δυστυχώς ο πωλητής δε στέλνει Ελλάδα και ψάχνω κάτι ανάλογο....

Link to comment
Share on other sites

Παίδες σε όλα αυτά τα κινεζομάγαζα που κυκλοφορείτε μπας και έχετε πετύχει κάτι τέτοιο;

Victsing

Δυστυχώς ο πωλητής δε στέλνει Ελλάδα και ψάχνω κάτι ανάλογο....

κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πήρα και γω το onda V972, από αγγελία, φοβερό εργαλείο.

Θέλω να πάρω καρτούλα μνήμης microSD 32gb, επειδή δε γνωρίζω διαβάζει και αυτές που είναι class 10;

Έχετε να προτείνεται screen protector , γιατί αυτό που φορά έχει λίγες φθορές.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά διαβάζει class 10. Για το screen protector δες universal για 9,7". Εχει μέχρι και στο πλαίσιο αλλά αν δεν έχεις ξαναπεράσει θα σου έλεγα να πήγαινες σε κάποιο κατάστημα να στην περάσουν κιόλας. Με δυσκόλεψε πάρα πολύ όταν το τόλμησα:fist:

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές μας για screen protector είναι απογοητευτικές.

Σκέφτομαι να δοκιμάσω τη τύχη μου και να παράγγειλω τα παρακάτω

screen protector

Είναι για 9,7 οθόνη και φαίνεται πως έχει μια τρύπα μόνο, για το home button, και έτσι μπορεί να τοποθετηθεί στη πάνω πλευρά που είναι η κάμερα.

10 ζελατίνες = 10 προσπάθειες :haha:

Τι λέτε, να προχωρήσω στην αγορά;

Link to comment
Share on other sites

Προχώρησα στην αγορά των ζελατίνων και πρόσθεσα και μια ωραία θηκούλα που είδα από φωτογραφία στο xda ότι ταιριάζει Belkin pro duo Tri-Fold Folio

Να ξερεις ότι πρεπει να τη βαλεις με την πρωτη προσπαθεια.

Οσες περισσοτερες φορες τη βγαλεις και τη ξαναβαλεις, τοσο περισσοτερες φυσαλίδες αερα θα κρατά

οι φυσαλίδες αντιμετοπίζονται, για τα χνούδια και τη σκόνη ανησυχώ περισσότερο για αυτό η όλη επιχείρηση θα πραγματοποιηθεί στο μπάνιο :laughing:

Link to comment
Share on other sites

...και πρόσθεσα και μια ωραία θηκούλα που είδα από φωτογραφία στο xda ότι ταιριάζει Belkin pro duo Tri-Fold Folio...

Είσαι σίγουρος; Εγώ πήρα μια άλλη για iPad 2-3-4 στη γυναίκα μου και ήταν μικρή. :hmm:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.