Jump to content



Κινέζικα Tablets... merimobiles κλπ


Recommended Posts

30 Nοεμβριου εβαλα παραγγελια. μετα απο καποιες συννενοησεις, λογω ελλειψης μαυρου χρωματος, εφυγε το λευκο απο αυτους, 4 Δεκεμβριου...!!!

PiPo U8 RK3188 Quad Core Android 4.2 7.85 Inch IPS 1024*768 Tablet PC

Link to comment
Share on other sites

... γεια σας καταρχήν..

...βασικά θέλω ένα tablet, που να είναι και media player για να παίζω ταινίες ,μεσω hdmi στην hdtv μου είτε από απο στικάκι ,είτε από δικτυο με το PC μέσω wi-fi.

..μπορώ αυτό, να το κάνω απρόσκοπτα με ένα onda V972 ή με ένα PIPO M6 Pro Quad Core RK3188 ;

επείσης θα ήθελα να μου πει κάποιος αν ξέρει αν θα μπορούσα να συνδέσω το tablet ,με τα 5+1 ηχεία που έχω στο σαλόνι και να ακούσω πολυκάναλο ήχο. (...μπορεί η έξοδος για ακουστικά να μετατραπεί σε conexial ή κάτι άλλο ,..ή μήπως μπορώ να πάρω τον ήχο από το hdmi ξεχωριστά από την εικόνα ;)

...βασικά ψάχνομαι και ζητώ τα φώτα σας !!!

Link to comment
Share on other sites

H Karmen1983 μπορει να σου πει για το V972.

εγω δεν εχω παραλαβει ακομα να σου πω...!!!

λογικα παιζουν ανετα HD υλικο και τα 2..!!

...και εγώ δεν πιστεύω να έχουν πρόβλημα όσο αφορα την αναπαραγωγή των αρχείων.

.. για την εικόνα αφού υπάρχει hdmi δεν νομίζω να τίθεται θέμα,

..έχεις όμως υπόψη σου αν και πως μπορεί να συνδεθεί ένα tablet με ένα ηχοσυστημα ; ( που μπορεί να αποκωδικοποιήσει dolgy digital και dts )

...επίσης δεν ξέρω αν το wifi είναι αρκετό για να παίξει απρόσκοπα μια ταινία μέσω δικτύου με το PC

Link to comment
Share on other sites

...βασικά θέλω και internet .

...αλλά αν μπορώ να συνδέσω κάπως τον ηχο στο ηχοσύστημα ,hdmi έχει...

είμαι πλήρη καλυμένος

....ένα τέλειο μικρό pc-media player για το σαλόνι.

το θεμα με τα ταμπλετ ειναι οτι, ναι μεν εχουν εξοδο ακουστικων, η οποια μπορει να συνδεθει σε ενα συστημα ηχου και να ακουσεις ηχο, αλλα σε ταινιες δεν θα μπορεις να ακουσεις 5,1/7,1 ηχο, αλλα μονο στερεοφωνικο..!!!!

σε αυτα, μαλλον, μονο μεσω HDMΙ μπορεις να παρεις σωστα τον (πολυκαναλο) ηχο της ταινιας...!!!

Link to comment
Share on other sites

νομιζω ότι η απάντηση σε αυτό που θέλω για όποιον ενδιαφέρεται είναι κάτι σαν αυτο στο παρακάτω link

HDMI Audio Extractor | eBay

..θα παρακαλούσα βέβαια την [MENTION=20975]karmen1983[/MENTION] ή καποιον που έχει το V972 να μας πει αν έχει συνδέσει το tablet με μια hdtv και αν όντως υπάρχει ήχος στο hdmi,

όπως και αν υπάρχει κάποιο θέμα με την εικόνα λόγο διαφορετικών αναλύσεων

Έγινε επεξεργασία από Wizard!
Link to comment
Share on other sites

Καμάρι έχω δει τα μηνύματά σου απλά δεν έχω αυτή τη στιγμή το tablet στα χέρια μου καθώς πραγματοποιεί το πρώτο του Ευρωπαϊκό ταξίδι :p

Επίσης δε το έχω συνδέσει με τη TV μέσω hdmi ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Καμάρι έχω δει τα μηνύματά σου απλά δεν έχω αυτή τη στιγμή το tablet στα χέρια μου καθώς πραγματοποιεί το πρώτο του Ευρωπαϊκό ταξίδι :p

Επίσης δε το έχω συνδέσει με τη TV μέσω hdmi ακόμα

καλα.....τι μανα εισαι εσυ? το εστειλες ταξιδι στας ευρωπας και δεν το συνοδευσες...? :p:p

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.