Jump to content



ESHOP ΚΑΙ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΓΡΑΦΙΚΩΝ


Anir

Recommended Posts

Καλησπερα!

Προσφατα μου χαλασε η GTX 580 την οποια ειχα αγορασει απο το eshop στην τιμη των 525€. Τους την πηγα και οντως εχει προβλημα.

Μου προτείνουν την 670 η την οποια την εχουν 370€ και τους εστειλα e-mail οτι δικαιουμαι τα λεφτα μου πισω και θελω προιον ιδιας αξιας δλδ 525€ ι λιγο ακριβοτερο κ θα πληρωσω την διαφορα!

Μου απαντησαν πολη γρηγορα λεγοντας "δεν έχουμε υποχρέωση να επιστρέψουμε το αρχικό ποσό αγοράς του προϊόντος, καθώς άλλωστε κάτι τέτοιο δεν είναι απαραίτητο.

Η αξία του προϊόντος που είχατε αγοράσει, είχε πέσει πολύ προτού σταματήσει η παραγωγή του. Εάν είναι απαραίτητο να γίνει αντικατάσταση, θα πρέπει το ποσό να είναι παρόμοιο με την τιμή των προϊόντων που σας προτείναμε, καθώς αυτή είναι η σημερινή αξία προϊόντων με παρόμοια τεχνικά χαρακτηριστικά."

Δεν δικαιουμε πιστωτικο στην τιμη αγορας?

Αυτα τα εκανε μονο το Πλαισιο πριν πολλα πολλα χρονια...

Αν εσυ θες πιστωτικο στην αρχικη αξια του προιοντος μπορεις πολυ απλα να μιλησεις με την Γενικη Γραμματια του καταναλωτη να σου πουν τι ισχυει .Αν σου πουν οκ πρεπει να παει εγραφως στο eshop με την περιπτωση σου (1 μηνας) και μετα να απαντησει το eshop (μεσα σε 15 μερες) και να δωσει λυση.Αν η λυση που δινει (που θα ειναι η ιδια λυση με αυτην που σου λεει τωρα και δεν εχει περασει 1 1/2 μηνας ) δεν σε καλυπτει πας μετα στον συνηγορο του πολιτη (χρονος απροσδιοριστος) για να βγει δικασιμη.

Αρα η 2η λυση εχει α. Προσωπικο τρεξημο β.Χρονο επιλυσης 2-3+ μηνες γ.πιθανον εξοδα -> ...ποσοστο επιτυχιας...απροσδιοριστο... επειδη το eshop δεν λεει κατι παραλογο οποτε μπορει να δικαιωθει.

Βγαλε μονος σου συμπερασματα και πραξε αναλογος

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply
Με σειρα..

α) επιδιόρθωση

β) αντικατασταση με refurbished

β) αντικατασταση με ΙΔΙΑ

γ) αντικατασταση με ελαφρως καλυτερη

δ) επιστροφή αντιτιμου αγορας.

φυσικα η αποφαση ειναι αποκλειστικά του καταστήματος αναλογα με την διάθεση αντικαταστατριας κάρτας.

Sent from my Galaxy S4, using Tapatalk...

Αυτό που λέει εδώ ο YDinopoulos ισχύει.

Αν πιστεύεις ότι δεν σε ικανοποιεί αυτό που σου προσφέρει το κατάστημα μπορείς να πάρεις τους όρους της εγγύησης της κάρτας και να απευθυνθείς στο ΙΝΚΑ, όπως και να επικοινωνήσεις με την εταιρία παραγωγής της κάρτας.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν αρνηθηκα κανενα πιστωτικο την καρτα αρνηθηκα!

Ζηταω το αυτονοητο !!!

Αυτό λέγεται αχαριστία αγαπητέ στις μέρες μας, πρέπει να βρούν μια 580 για να το μετανιώνεις μετά επειδή δεν έχει το "80" :)

Μια χαρά είναι η 670, δώρο είναι +16% επιδόσεις από το πουθενά..

Δεν σε ειρωνεύομαι σου λέω το προφανές!Και το δίκιο σου να πας να βρεις στο τέλος θα το χάσεις :help1:

Link to comment
Share on other sites

και να πει τι; οτι πληρωσα μια φορα και θελω καθε 3 χρονια τσαμπε αναβαθμιση στο τοπ μοντελο ; LOL.

Δεν χρειάζεται να πει κάτι, θα τους εξηγήσει πως έχουν τα πράγματα και αυτοί θα του πουν τι δικαιούται. ;)

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατι 670gtx από το eshop ? ...στα κυβικά της 580 gtx κανονικά είναι η gtx 660 ti 2gb (ειναι 5-10% καλυτερη απο την 580gtx)

Να κόψει τα κουβαρνταλίκια το eshop! Aς το ενημερώσει κάποιος....

Aκου εκεί 670 gtχ αμέσως...

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να ημουν του eshop για την περιπτωση σου. Αλλα δεν ειμαι....

Εγω λεω να σου δωσουμε και μετρητα πισω. Επισης να σου πω ενα ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ που μετα απο τοσο καιρο η καρτα απεβιωσε και συγνωμη παλι οτι σου δίνουμε ενα καλυτερο ΠΡΟΙΟΝ της ΙΔΙΑΣ εταιρίας με MORE FEATURE, MORE PERFORMANCE.

Γιατι δεν την στελνεις το εργοστασιο μιας και η εξαίρετη πρόταση του eshop δεν σε ικανοποιεί ? Τι αποσκοπεις απο ολο αυτο ? Αυτα πρεπει να τα απαντησεις στον εαυτο σου.

ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΕΙΜΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ. ΕΣΥ ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ ?

ΕΣΥ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΤΑ ΜΕΤΡΗΤΑ ΠΙΣΩ; ΔΩΣΤΑ ΜΟΥ!!

ΜΙΛΑΣ ΜΕ ΤΡΟΠΟ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΤΟ ESHOP ΛΕΣ ΚΑΙ ΠΑΜΕ ΝΑ ΣΕ ΚΛΕΨΟΥΜΕ!

ΔΕΧΟΜΑΙ ΤΗΝ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΚΑΙ ΦΤΑΙΕΙ Η NVIDIA ΠΟΥ ΦΤΙΑΧΝΕΙ ΤΗΣ ΚΑΡΤΕΣ ΝΑ ΚΑΙΓΟΝΤΕ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΑ 3 ΧΡΟΝΙΑ

ΑΠΟΣΚΟΠΟ ΝΑ ΠΑΡΩ ΟΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙΣΣΕΥΕΙ!!

Κοινως εσυ θες τα 600Ε πισω για να παρεις τσαμπε μια 780/290 πραγμα το οποιο δε γινεται εφοσον το καταστημα μπορει να σου αντικαταστησει τη καρτα με μια καλυτερη.

Οσο και να κοπανιεσαι εφοσον μπορει να γινει αντικατασταση με καλυτερη καρτα δεν υποχρεουτε κανενας να σου δωσει ουτε ενα ευρω, ουτε καν πιστωτικο στην αξια της 670.

ΛΑΘΟΣ! ΔΕΝ ΥΠΟΧΡΕΟΥΜΕ ΝΑ ΔΕΧΤΩ ΤΗΝ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ 580 ΝΑ ΕΙΧΑΝ ΑΛΛΑ ΑΛΛΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΠΙΣΤΩΤΙΚΟ!!

την 4GB σε δίνουν ? ASUS GTX670-DC2-4GD5 4GB DDR5 PCI-E RETAIL - -

ΝΑΙ!!

Γιατι 670gtx από το eshop ? ...στα κυβικά της 580 gtx κανονικά είναι η gtx 660 ti 2gb (ειναι 5-10% καλυτερη απο την 580gtx)

ΣΤΑ ΚΥΒΙΚΑ ΤΗΣ 580 ΕΙΝΑΙ Η 680 ΓΤ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΕΙΝΑΙ HIGH END!! ΚΑΛΑ ΤΟ ΟΤΙ Η 660 ti ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΣΧΟΛΙΑΣΩ! ΚΑΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΙ ΚΑΠΟΥ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ! ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΚΑΙ GEFORCE 2!!

Μετά από πόσο χρόνο, από την στιγμή που άφησες την κάρτα στο service τους, σε ειδοποίησαν για την 670;

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΕΡΙΠΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα εκανε μονο το Πλαισιο πριν πολλα πολλα χρονια...

ΤΟ ΟΤΙ ΤΑ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΠΛΑΙΣΙΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΕ!!!!

δεπα να θες και χρυσα βρακια 670 σε καλυπτει και εσενα και το καταστημα, βαλε δικηγορο :p λολ.

ΠΛΕΟΝ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΑ ΤΟ ΘΕΜΑ!!

ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΚΑΙ ΚΡΑΞΙΜΟ (ΟΧΙ ΣΕ ΜΕΝΑ) ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ

(ΕΞΑΙΡΟΥΝΤΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΣΤΟ ESHOP KAI AYTOI ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ)

Η ΚΑΚΙΑ ΚΑΙ Η ΕΙΡΩΝΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΡΙΑ! ΜΙΛΑΩ ΑΚΟΜΑ ΟΜΩΣ ΓΙΑΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΝΑ ΚΡΑΖΩ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΠΡΟΚΕΙΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΜΟΥ!

ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑΣΑΤΕ!

ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΚΑΙΓΑΤΕ ΤΗΣ ΚΑΡΤΕΣ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΑΤΕ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ!

ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙΚΕ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΚΑΨΑ!

ΤΟ ΑΝ ΘΑ ΒΡΩ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ! Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΕΤΡΑΕΙ! ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΤΟ ESHOP ΘΑ ΧΑΣΕΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΧΙΛΙΑΡΙΚΑ!

ΟΠΟΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΚΑΤΙ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΜΕ ΩΡΑΙΟ ΤΡΟΠΟ ΠΕΙΤΕ ΤΟ ΟΤΙ Κ ΑΝ ΕΙΝΑΙ!

ΑΛΛΑ ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΡΩΝΕΥΕΣΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΑΖΕΤΕ ΚΑΚΙΑ ΚΡΑΤΗΣΤΕΤΟ ΓΙΑ ΕΣΑΣ!

Link to comment
Share on other sites

Αν ειχαν θα το ειχαν κανει ηδη και δεν θα μπορουσα να πω και τπτ!!

Το θεμα ειναι γιατι αν δικαιουσε κατι παραπανω να μην προσπαθησεις να το παρεις?

Τοσα λεφτα εχουν παρει απο μενα εχω αγορασει πολλα και ακριβα πραγματα και μαρεσει το eshop παντα ημουν ευχαριστημενος!!

Κριμα να με χασουν απο πελατη τους γι αυτο το λογο!!

Τόσα λεφτά τους έχεις δώσει, αλλά μάλλον δανικά τους τα έχεις δώσει. Διότι τους τα ζητάς πίσω. Βασικά αν ήμουν e-shop δεν θα σε ήθελα για πελάτη. Βασικά αν ήμουν e-shop θα έβρισκα κάποια μεταχειρισμένη από κανέναν υπάλληλο, θα στην πάσαρα και θα έδινα στον υπάλληλο την 670. Λες να στεναχωριόταν ο υπάλληλος; Και πριν πεις ότι υποστηρίζω το μαγαζί να σου πω απλά ότι όταν μπήκαν στο άρθρο 99 διάβαζα την είδηση με τρία χιλιόμετρα χαμόγελο. Και ο λόγος είναι ο παρακάτω

http://www.thelab.gr/genika-gia-tous-i-y/mipws-ayti-ti-fora-kseperasan-kathe-orio-59010.html

Εσένα σου φέρονται πολύ καλά δίνοντάς σου καινούρια κάρτα υψηλότερων επιδόσεων. Διότι αγόρασες κάρτα δεν αποταμίευσες τα λεφτά σου σε τραπεζικό λογαριασμό και η κάρτα σου έχει χάσει αξία μετά από τόσο καιρό και η αξία της είναι βασικά μικρότερη από αυτή μιας σφραγισμένης 670. Για τσέκαρε λίγο να δεις πόσο πουλάνε τις μεταχειρισμένες 580 και ΔΕΝ τις παίρνουνε.

Msi Gtx580 1.5gb Reference - Insomnia.gr

180 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη για να καταλαβω εδω μεσα υποστηριζετε οτι η εγγυηση ενος προιοντος ειναι μια καλοδεχουμενη τεχνικη να δινεις ενα π.χ ποσο σε ενα προιον και οταν χρησιμοποιηθει η εγγυηση, τοτε σου δινουν ειτε τα μισα λεφτα απο αυτα που εδωσες ειτε αλλο προιον απο αυτο που πηρες.. Συγνωμη αλλα δεν εχω διαβασει εγγυηση να λεει τετοια πραγματα. ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΑΞΙΑΣ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΩΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΕΠΙΣΗΜΩΣ. Αρα δεν μπορει κανεις να του πει η καρτα κανει τοσο τωρα... Το προβλεπομενο ειναι αφου η καρτα σταματησε την παραγωγη να παρει την αξια της πισω.

Και να στε σιγουροι οτι αυτο θα γινει αν το παει δικαστικα..

Με αλλα λογια λετε λοιπον οτι αν χαλασει αναρτηση στο αμαξι μου στην εγγυηση πχ mazda3, θα μου πουνε η αναρτηση αξιζει τοσο αφου την εχεις 3 χρονια αρα θα σου βαλουμε ψευτικη?? Αυτα δεν γινονται, οτι εχω αλλαξει με εγγυηση εχει αλλαχτει παντα με το ιδιο ακριβως προιον η με ιδιου ΚΟΣΤΟΥΣ.

Μπορει η καρτα που του δινουν να ειναι ποιο γρηγορη αλλα και γω θα ενιωθα ΜΑΚΑΚΑΣ αν εδινα 525ευρω για να καταληξω με καρτα των 350... Αυτος ειναι ενας λογος που προσωπικα δεν αγοραζω ακριβα.. Πανε αγγλια και κανε αυτη την συζητηση και θα γελανε και οι πετρες. Θα ειχε παρει αντιστοιχη καρτα και με δωρακι κιολας..

Και επειδη δουλευω στο εμποριο ξερω πολυ καλα οτι το καταστημα θα παρει καρτα αντιστοιχη (κοστους) απο την εταιρια παραγωγης αλλα θελει να δωσει κατωτερου κοστους. Ετσι βγαζουν λεφτουδακια τα ελληνικα καταστηματα και αυτο γινεται συνεχεια σε ολους τους κλαδους της Ελληνικης αγορας.

Link to comment
Share on other sites

Τόσα λεφτά τους έχεις δώσει, αλλά μάλλον δανικά τους τα έχεις δώσει. Διότι τους τα ζητάς πίσω. Βασικά αν ήμουν e-shop δεν θα σε ήθελα για πελάτη. Βασικά αν ήμουν e-shop θα έβρισκα κάποια μεταχειρισμένη από κανέναν υπάλληλο, θα στην πάσαρα και θα έδινα στον υπάλληλο την 670. Λες να στεναχωριόταν ο υπάλληλος; Και πριν πεις ότι υποστηρίζω το μαγαζί να σου πω απλά ότι όταν μπήκαν στο άρθρο 99 διάβαζα την είδηση με τρία χιλιόμετρα χαμόγελο. Και ο λόγος είναι ο παρακάτω

http://www.thelab.gr/genika-gia-tous-i-y/mipws-ayti-ti-fora-kseperasan-kathe-orio-59010.html

Εσένα σου φέρονται πολύ καλά δίνοντάς σου καινούρια κάρτα υψηλότερων επιδόσεων. Διότι αγόρασες κάρτα δεν αποταμίευσες τα λεφτά σου σε τραπεζικό λογαριασμό και η κάρτα σου έχει χάσει αξία μετά από τόσο καιρό και η αξία της είναι βασικά μικρότερη από αυτή μιας σφραγισμένης 670. Για τσέκαρε λίγο να δεις πόσο πουλάνε τις μεταχειρισμένες 580 και ΔΕΝ τις παίρνουνε

ΔΕΝ ΤΑ ΖΗΤΑΩ ΠΙΣΩ ΖΗΤΑΩ ΠΙΣΤΩΣΗ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ! ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΧΑΛΑΣΕ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ ΚΑΙ ΤΟΣΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΣΤΟ ESHOP ΕΠΡΕΠΕ ΧΩΡΙΣ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΚΕΨΗ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΛΕΩ!

ΑΝ ΔΕΝ ΜΕ ΘΕΛΟΥΝ ΠΕΛΑΤΗ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΛΟΓΙΚΗ ΠΟΥ ΛΕΣ ΘΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΟΥΝ ΤΟ ΜΑΓΑΖΑΚΙ!

ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΚΑΙ ΟΛΟΙΔΙΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ Κ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΕΓΓΥΣΗ ΑΛΛΑ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΟΠΩΣ ΟΡΙΖΕΙ Ο ΝΟΜΟΣ!

Δηλαδη για να καταλαβω εδω μεσα υποστηριζετε οτι η εγγυηση ενος προιοντος ειναι μια καλοδεχουμενη τεχνικη να δινεις ενα π.χ ποσο σε ενα προιον και οταν χρησιμοποιηθει η εγγυηση, τοτε σου δινουν ειτε τα μισα λεφτα απο αυτα που εδωσες ειτε αλλο προιον απο αυτο που πηρες.. Συγνωμη αλλα δεν εχω διαβασει εγγυηση να λεει τετοια πραγματα. ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΑΞΙΑΣ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΩΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΕΠΙΣΗΜΩΣ. Αρα δεν μπορει κανεις να του πει η καρτα κανει τοσο τωρα... Το προβλεπομενο ειναι αφου η καρτα σταματησε την παραγωγη να παρει την αξια της πισω.

Και να στε σιγουροι οτι αυτο θα γινει αν το παει δικαστικα..

Με αλλα λογια λετε λοιπον οτι αν χαλασει αναρτηση στο αμαξι μου στην εγγυηση πχ mazda3, θα μου πουνε η αναρτηση αξιζει τοσο αφου την εχεις 3 χρονια αρα θα σου βαλουμε ψευτικη?? Αυτα δεν γινονται, οτι εχω αλλαξει με εγγυηση εχει αλλαχτει παντα με το ιδιο ακριβως προιον η με ιδιου ΚΟΣΤΟΥΣ.

Μπορει η καρτα που του δινουν να ειναι ποιο γρηγορη αλλα και γω θα ενιωθα ΜΑΚΑΚΑΣ αν εδινα 525ευρω για να καταληξω με καρτα των 350... Αυτος ειναι ενας λογος που προσωπικα δεν αγοραζω ακριβα.. Πανε αγγλια και κανε αυτη την συζητηση και θα γελανε και οι πετρες. Θα ειχε παρει αντιστοιχη καρτα και με δωρακι κιολας..

Και επειδη δουλευω στο εμποριο ξερω πολυ καλα οτι το καταστημα θα παρει καρτα αντιστοιχη (κοστους) απο την εταιρια παραγωγης αλλα θελει να δωσει κατωτερου κοστους. Ετσι βγαζουν λεφτουδακια τα ελληνικα καταστηματα και αυτο γινεται συνεχεια σε ολους τους κλαδους της Ελληνικης αγορας.

ΑΠΛΗ ΛΟΓΙΚΗ ΛΕΓΕΤΕ ΑΥΤΟ! ΠΑΝΕ ΝΑ ΜΑΣ ΒΓΑΛΟΥΝ ΚΑΙ ΤΡΕΛΟΥΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Και επειδη η αγνοια αλλα και το γλυψιμο απο υπαλληλισκους παει συννεφο, δεν υπαρχει λογος να συνεχιζεται καμμια τετοια συζητηση, εδω ακρη δε θα βγει ετσι κι αλλιως.

Ετσι κι αλλιως τα περισσοτερα παιδακια εδω το μονο που καταλαβαν ηταν οι "επιδοσεις" ..

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή εγώ που δεν τα έχω σκάσει στο eshop αν το επέλεγα και μου συνέβαινε στην περίπτωσή σου δεν θα έπρεπε να είχα την ίδια αντιμετώπιση; παράλογο...τεσπα...η επιστροφή χρημάτων στην αξία του τιμολογίου είναι σε περίπτωση μη κάλυψης της εγγύησης... Το μαγαζί όμως σε καλύπτει 120%. Το προς αντικατάσταση προιόν είναι καλύτερο απ΄ολες τις απόψεις. Αναβάθμιση είναι...όχι όμως όπως αυτή που θα ήθελες...κοινώς ούτε η 670 αξίζει τα 370 που μπορείς να πιστωθείς (όπως σου είπαν;) αλλά τεσπα...πιστώνεσαι τα 370 και περιμένεις custom 290 για να κάνεις την αναβάθμιση που επιθυμείς ξέροντας όλοι όσοι διαβάσουν το νήμα τι πήγες και έκανες... Η 580 σου δεν αξιζει τώρα πάνω από 150 -160 ευρώ...Σε πιθανή πώληση της κάρτας σου αργότερα στα μεταχειρισμένα να ξέρουμε όμως να μας δώσεις την 290 στα 150 έτσι;;;:p

Link to comment
Share on other sites

1. Σταμάτα να απαντάς με κεφαλαία και bold. Βαράει άσχημα στο μάτι.

2. Αν πήγαινες και πούλαγες την μεταχειρισμένη 580 σου 500 € νομίζεις ότι θα την αγόραζε κανείς; Όχι. Και θα σου πω γιατί. Γιατί είναι μεταχειρισμένη. Αυτό σημαίνει ότι από τη στιγμή που την παίρνεις από το κατάστημα χάνει τουλάχιστον ένα 10% και από τη στιγμή που ανοίξεις τη συσκευασία χάνει τουλάχιστον ένα 30%. Το να προσπαθείς να επωφεληθείς από την ατυχία σου είναι κατανοητό αλλά δεν είναι ούτε λογικό ούτε ηθικό.

Το e-shop σου κάνει μια καλή προσφορά. Πάρτη και προχώρα παρακάτω, μιας και δεν αξίζει να ασχοληθείς (δικηγόροι, εξώδικα, κτλ) για τα 200 € διαφορά που έχει η 670 που σου δίνουν από αυτή που είχες πάρει πριν από 3 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πριν από λίγο ενημερώθηκα από το eshop για την πίστωση της ελαττωματικης κάρτας μου στην τιμή αγοράς της δλδ στα 525 ευρώ που την είχα πάρει πριν από περίπου 3 χρόνια και αφού τους έστειλα ένα email που τους εξηγούσα πως πραγματικά έχουν τα πράγματα και όχι όπως τα έλεγαν και αυτοί αλλά και οι περισσότεροι από εσάς!!

Αυτό είναι μια δικαίωση για μένα μετά από τόσα άσχημα σχόλια που διάβασα για μένα και την περίπτωση μου.

Θα πάρω την GTX 780 με 27 ευρώ και είναι απόλυτα δίκαιο!!

Ευχαριστώ πολύ όσους με στήριξαν και εδώ αλλά και με προσωπικά μηνύματα.

Ευχαριστώ επίσης πολύ και το eshop γιατί έπραξε σωστά και θα ανταμειφθεί γι αυτό!!

Link to comment
Share on other sites

EPIC WIN :clap:

Οι καταναλωτες πρεπει να ξερουν τα δικαιωματα τους ασχετα με το τι λεει η κοινη λογικη.

Η αγορα απαρτιζεται απο νομους και κανονες...

Μπραβο στο e-shop που προχωρησε στα προβλεπομενα..

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.