Jump to content



Aerocool Dead Silence - Έρως κεραυνοβόλος


Recommended Posts

Απο θερμοκρασιες και airflow πως τα παει?

Επισης απ'οτι μπορω να διακρινω τα καλωδια του front panel παιζει να ειναι κανα 2χμ σε μηκος ε?

Παντως απο εμφανιση ειναι κουκλι...

Έγινε επεξεργασία από Hronis84
Link to comment
Share on other sites

Με i3 και μαμα ψυκτρα δεν εχω κατσει να ασχοληθω, τα μπλε τα αεροcool ειναι κατι "silent" μοντελα που ειχα παρει απο performance-pcs το 2006, εβαλα ενα πισω και ενα πανω για να φωτιστει καπως το κουτι :p

Η gtx 480 τωρα, με reference συστημα ψυξης οπου και να την βαλεις το ιδιο βραζει 405mhz 70C =50% fanspeed στο desktop λογω 120hz και 93C - 85% στο furmark.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
Ούτε με σφαίρες

Καλημέρα,

Επανέρχομαι καθώς το έχω παραγγείλει (σε χρυσό :happy2:).

Από ότι είδα, σε μία φωτογραφια έχει μπει το corsair 850w το οποίο από τα χαρακτηριστικά του βλέπω οτι είναι 18cm σε μήκος...

Οπότε με βλέπω να το παλεύω να στριμώξω το Hiper εκει μέσα (είναι ιδιαίτερα ευκαμπτα τα καλώδια του αν και δεν είναι modular) ... Τώρα αν χωρέσει θα πρέπει να το βγάλω πάλι για να το βάψω μάλλον καθώς είναι μπλε :rant:.

και μόλις έρθει το κουτί τρέχουμε με το αποσπόμενο καπάκι να βρούμε ίδιο χρώμα σπρέυ για βάψιμο DVD και card reader.

Αυτό που θα ήθελα αν είναι δυνατόν είναι το εξής..κάποιος που έχει το κουτί να μετρήσει λίγο τον συνολικό μήκος μέχρι το διαχωριστικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Επανέρχομαι καθώς το έχω παραγγείλει (σε χρυσό :happy2:).

Από ότι είδα, σε μία φωτογραφια έχει μπει το corsair 850w το οποίο από τα χαρακτηριστικά του βλέπω οτι είναι 18cm σε μήκος...

Οπότε με βλέπω να το παλεύω να στριμώξω το Hiper εκει μέσα (είναι ιδιαίτερα ευκαμπτα τα καλώδια του αν και δεν είναι modular) ... Τώρα αν χωρέσει θα πρέπει να το βγάλω πάλι για να το βάψω μάλλον καθώς είναι μπλε :rant:.

και μόλις έρθει το κουτί τρέχουμε με το αποσπόμενο καπάκι να βρούμε ίδιο χρώμα σπρέυ για βάψιμο DVD και card reader.

Αυτό που θα ήθελα αν είναι δυνατόν είναι το εξής..κάποιος που έχει το κουτί να μετρήσει λίγο τον συνολικό μήκος μέχρι το διαχωριστικό.

Μεγιές!! Ωραία επιλογή το χρυσό!

Τελικά το επέλεξα και εγώ αλλά στο πιο "απλό" black/white.

Κάνοντας δοκιμές πριν λίγες μέρες, έβαλα ένα 16cm τροφοδοτικό και μου άφηνε περίπου "2 δάχτυλα" αέρα. Αρκετό για τα βύσματα των καλωδίων νομίζω.

Πριν με βρίσεις για την τρομερή μονάδα μέτρησης που σου λέω (:tw:), θα το μετρήσω ακριβώς το βράδυ στο σπίτι και θα επανέλθω. Αν θες και άλλες μετρήσεις, το έχω εύκολο γιατί ακόμα είναι άδειο σε μια γωνία.

Link to comment
Share on other sites

Μεγιές!! Ωραία επιλογή το χρυσό!

Αν θες και άλλες μετρήσεις, το έχω εύκολο γιατί ακόμα είναι άδειο σε μια γωνία.

Μπορείς να μου το φέρεις να προσπαθήσω να στριμώξω το τροφοδοτικό μέσα :dance3:... ε αφου το χεις και κάθετε...

Λογικά τα 2 δάχτυλα είναι κοντα στα 4cm.. υπολογίζοντας οτι τα βύσματα των modular πρακτικά είναι τουλάχιστον 1cm λογικά θα με πάρει ... tight fit αλλά θα με πάρει καθώς τα καλώδια βγαίνουν χωριστά...δήλαδή ετσι

hiper_type_r_mk_ii_880w_blue.jpg

(τελικά μήπως έπρεπε να μπάρω σε μπλεδάκι να μην κάθομαι να βάφω; )

Link to comment
Share on other sites

Το corsair 850w TX δεν ειναι modular ουτε εχει μακρος 18 εκατοστα http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story&reid=126

Κι εγω χρυσο ηθελα να παρω αλλα δεν εφερνε κανεις :-(

Στάλθηκε από το GT-S6500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Στο θεμα με τα τροφοδοτικα. Εχω το silverstone strider που ειναι modular. Χωρις τα καλωδια αν θυμαμαι καλα ειναι 17 εκατοστα. Απο την κανονικη πλευρα δεν εμπαινε με τπτ και αναγκαστηκα να βγαλω την κατω βαση με τις γριλιες ωστε να ξεβιδωσω το ssd tray. Απο κει με αρκετο σπρωξιμο μπηκε αλλα μεχρι να γινει αυτο εσπασαν το νευρα μ..

Ηθικο διδαγμα

Απο δω και περα στο επομενο κουτι πριν το παρω θα κοιταω αν χωρα το strider!!

Sent from my Note II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το corsair 850w TX δεν ειναι modular ουτε εχει μακρος 18 εκατοστα Corsair TX850 Power Supply Review

Κι εγω χρυσο ηθελα να παρω αλλα δεν εφερνε κανεις :-(

Στάλθηκε από το GT-S6500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Δεν φαινόταν καλά το μοντέλο στην φωτο.. οπότε μάλλον άλλο είδα...

Το χρυσό δεν υπήρχε ετοιμο, 7-15 εργάσιμες... μέχρι να έρθει με βλέπω να το στήνω πάνω στο γραφείο χύμα το μηχάνημα :)

Στο θεμα με τα τροφοδοτικα. Εχω το silverstone strider που ειναι modular. Χωρις τα καλωδια αν θυμαμαι καλα ειναι 17 εκατοστα. Απο την κανονικη πλευρα δεν εμπαινε με τπτ και αναγκαστηκα να βγαλω την κατω βαση με τις γριλιες ωστε να ξεβιδωσω το ssd tray. Απο κει με αρκετο σπρωξιμο μπηκε αλλα μεχρι να γινει αυτο εσπασαν το νευρα μ..

Κατάλαβα.... να έχω δίπλα ένα κουτί ηρεμηστικά... από ότι είδα μόνο το Strider Gold Evolution Series είναι 18cm τα άλλα τα γράφει 16 και λιγότερο...

Αν δεν κάνει θα βρω ένα δανεικό μέχρι να πουλήσω το Hiper

Link to comment
Share on other sites

Το άνοιγμα από το πλάι για να περάσει το τροφοδοτικό είναι λίγο μικρότερο από 19cm (18,7).

Μου φαίνεται δύσκολο να περάσει ένα psu μεγαλύτερο από 17cm. Αν σκεφτούμε και τα καλώδια - βύσματα, νομίζω είναι πρακτικά αδύνατο.

wp-20140520-00-34-46-pro-11799.jpg

και 2 φωτογραφίες από το ασπρόμαυρο στο spoiler, :clap:

wp-20140520-00-40-51-pro-11800.jpg

wp-20140520-00-31-36-pro-11798.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το άνοιγμα από το πλάι για να περάσει το τροφοδοτικό είναι λίγο μικρότερο από 19cm (18,7).

Μου φαίνεται δύσκολο να περάσει ένα psu μεγαλύτερο από 17cm. Αν σκεφτούμε και τα καλώδια - βύσματα, νομίζω είναι πρακτικά αδύνατο.

Κάνοντας δοκιμές πριν λίγες μέρες, έβαλα ένα 16cm τροφοδοτικό και μου άφηνε περίπου "2 δάχτυλα" αέρα.

Oπότε μετά από πολλούς υπολογισμούς σύμφωνα με τα παραπάνω καταλήγω στο εξής:

18,7-16 / 2 = 1,35

Άρα το κάθε σου δάχτυλο είναι 1,35cm :-O

Πέρα από τον χαβαλέ, ευχαριστώ πολύ που μπήκες στον κόπο να το μετρήσεις.. .λοιπόν πρακτικα μου αφήνει 7 χιλιοστά για να περάσει όλο το καλωδιομάνι στην τοποθέτηση.... Πραγματικά με βλέπω για αλλαγή...

Αν καταφέρω και το βάλω όμως, βύσματα κτλ δεν θα πιάσουν χώρο.

Αναμονή λοιπόν από το e-shop για παραδοση.

Και πάλι ευχαριστώ πολύ για τον κόπο σου... ... (κουκλί και το ασπρόμαυρο .. βασικά ήμουν ανάμεσα σε χρυσο, ασπρόμαυρο, άσπρο,... τελικά αποφάσισα να πάω σε κάτι διαφορετικό από το κλασσικό.)

Link to comment
Share on other sites

βασικά ήμουν ανάμεσα σε χρυσο, ασπρόμαυρο, άσπρο,... τελικά αποφάσισα να πάω σε κάτι διαφορετικό από το κλασσικό.

Και εγώ σκέφτηκα το χρυσό ή το πορτοκαλί, αλλά μετά από δημοκρατικές διαδικασίες (ξύλο από την γυναίκα) πήγα στην approved ασπρόμαυρη λύση.

:whistling

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σκέφτηκα το χρυσό ή το πορτοκαλί, αλλά μετά από δημοκρατικές διαδικασίες (ξύλο από την γυναίκα) πήγα στην approved ασπρόμαυρη λύση.

:whistling

χαχαχα..

Εμένα ήθελε να μου το κάνει η γυναίκα μου δώρο για τα γενέθλιά μου ... αλλά αρνήθηκα....

Θα μου έπερνε το ροζ και θα μου έλεγε "Δώρο είναι, δεν μπορείς να το αλλάξεις".... Άσε που μπορεί να έπερνε και την έκδοση με το παράθυρο και να του έβαζε και ροζ κουρτίνες!!!!!!!

Πέρα από την πλάκα όμως ...τις άρεσε πολύ το χρυσό

Απλά φαντάσου το........

pink-ds-11809.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.