Jump to content



LG G2


Alexopus6

Recommended Posts

Κατι επαθε και απο οταν εκανε ενημερωση το τελευταιο update του facebook. Με art κολλάει στο άνοιγμα ολο το τηλεφωνο και οταν ανοιγω το fb, κολλαει λεει " το facebook ρυθμιζεται " και δε φορτωνει τιποτα. Να δοκιμασω σε dalvik ? Μήπως κολλησα καποιον ιο ? Τι να κανω ?

Link to comment
Share on other sites

Κατι επαθε και απο οταν εκανε ενημερωση το τελευταιο update του facebook. Με art κολλάει στο άνοιγμα ολο το τηλεφωνο και οταν ανοιγω το fb, κολλαει λεει " το facebook ρυθμιζεται " και δε φορτωνει τιποτα. Να δοκιμασω σε dalvik ? Μήπως κολλησα καποιον ιο ? Τι να κανω ?

Δοκιμασες να κανεις Reinstall το fb?

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=28690]SpirosKGR[/MENTION] cloudy g3 2.0 + bruce πως πηγε απο SoT?

Τώρα τον εβαλα, οπως μου ειπες wipe dalvic cashe & cashe και μετα install το οποιο μου φανηκε περιεργο που εγινε σε δυο δευτερολεπτα

Link to comment
Share on other sites

Tις OptimusG3 ROM και LAMHOANG G3 τις έχουν διαγράψει;

Τα links που υπάρχουν στον οδηγό δεν λειτουργούν πια! :(

Η Lamhoang εχει παει στην εκδοση 2 στις 1 Oct.

TẤT CẢ MỌI THỨ VỀ LG G2 (NEW TOPIC) | Cộng đồng LG Việt

H Optimus G3.

[ROM][PORT][All Variants] OptimusG3 Rom V1.3… | LG G2 | XDA Forums

##################################################

[MENTION=28690]SpirosKGR[/MENTION] [MENTION=45]PGM[/MENTION] [MENTION=1086]Hero[/MENTION] [MENTION=7401]alexis2044[/MENTION] [MENTION=8837]l2phile[/MENTION] [MENTION=30472]UltraB[/MENTION] και οποιον αλλο ξεχναω:

Εχω 2 θεματακια να επιβεβαιωσουμε.

1.Ειμαι σε FB Chat με Floating Icon απο messenger Wifi + Sync on.

Μπαινω στο ρολοι να βαλλω ξυπνητηρια (βαζω 3 ανα ενα τεταρτο). Ε σε ενα απο ολα αυτα θα σκαλωσει και δεν θα ανταποκρινεται το κινητο. Το ρολοι μου δουλευει κανονικα μονο οταν δεν υπαρχει to floating εικονιδιο του fb καθολου.

Αυτο μου το εκανε και με Cloudy και με Lamhoang και με Optimus.Οποτε αν ισχυει σε ολους να μαζευτουμε να τους το πουμε για να το φτιαξουν.

2.Οταν ανοιγω Word/Excel μιλαω για νορμαλ αρχεια (πχ προγραμμα σχολης) παντα θα σκαλωσει.

Εχω δοκιμασει

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobisystems.office

https://play.google.com/store/apps/details?id=cn.wps.moffice_eng

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.quickoffice.android

Ειμαι με Optimus 1.3.2 Dalvik + Bruce.

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό που λες, εγώ δεν έχω θέμα. Αλλά μερικά άκυρα ψιλοκολληματα λύθηκαν με restart. Αυτό το δοκίμασες?

Για αρχεία, τελευταία χρησιμοποιώ το wps office. Μου φαίνεται καλύτερο, ακόμα και σε pdf files.

Btw με stock rom είμαι.

Έγινε επεξεργασία από Guest
Link to comment
Share on other sites

Με αυτό που λες, εγώ δεν έχω θέμα. Αλλά μερικά άκυρα ψιλοκολληματα λύθηκαν με restart. Αυτό το δοκίμασες?

Για αρχεία, τελευταία χρησιμοποιώ το wps office. Μου φαίνεται καλύτερο, ακόμα και σε pdf files.

Btw με stock rom είμαι.

Ας περιμενουμε και τους αλλους να δουμε γιατι μαλλον ειναι θεμα G3 rom..:/

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω παρατηρήσει με stock rom ότι εφαρμογές σταματάνε να ανταποκρίνονται. Πχ μπορεί να τρέχω κάποιο παιχνίδι και στο τέλος της πίστας να με πετάει :crazy:

[MENTION=1392]GeorgeVasil[/MENTION] - Με Polaris Viewer 5, κανένα πρόβλημα σε Word/Excel αρχεία.

Έγινε επεξεργασία από UltraB
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=1392]GeorgeVasil[/MENTION]

Δεν έχω FB στο κινητό και βάζω 2 ξυπνητήρια :p οπότε δεν μπορώ να σου πω.

Το ρολοι μου δουλευει κανονικα μονο οταν δεν υπαρχει to floating εικονιδιο του fb καθολου.

Για μλκία του FB μου μυρίζει πάντως.

Επίσης παίζει να μην έχω ανοίξει ποτέ doc/excel, αλλά θα το κοιτάξω όταν πάω σπίτι.

EDIT: Με quickoffice άνοιξε μία χαρά ένα docx και ένα xlsx. Ένα xlsm με macros δεν κατάφερε να το ανοίξει, αλλά γενικά δεν κόλλησε το κινητό καθόλου.

Optimus 1.3.2 + Bruce + ART

Έγινε επεξεργασία από l2phile
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με CloudyG3 + stock τότε kernel ( cloudy ) + ART ενώ είχα βάλει ένα ξυπνητήρι 7:10 δε χτύπησε ( ευτυχώς που ξύπνησα και τέταρτο - είναι μεγάλης σημασίας να ξυπνήσω σκεφτείτε πριν τις 7.30 για να ανοίξω το καψιμί-καρέ του στρατού )

Επίσης είχε ένα θέμα το τηλέφωνο με την προηγούμενη version toy fb με αποτέλεσμα τοτε να κολλαει ολο το τηλέφωνο - να μη φορτώνει η εφαρμογή και στρώσιμο με αλλαγή unistall fb app > dalvik > art πάλι > κατέβασα πιο παλιάς fb app v.

Link to comment
Share on other sites

Thanks για τα links.

Την Lamhoang την κατέβασα μια χαρά.

Το thread όμως της Optimus G3 είναι κλειδωμένο και δεν βρίσκω πουθενά το link για να την κατεβάσω..:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να ρωτήσω κάτι; Έχετε καθόλου τριξίματα; Όχι τίποτα σπουδαίο αλλά τα κάνει τα τριξιματακια του.

Με το Galaxy S Δεν είχα κάτι αντίστοιχο...

Παράδειγμα?

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρήσει οτι το τελευταίο διάστημα στο δικό μου G2 16GB άρχισε να κάνει διάφορα τρελά με το gps. Αργεί να βρει δορυφόρους και οταν τους βρει κάθε λίγο και λιγάκι τους χάνει με αποτέλεσμα να χάνω τον προσανατολισμό μου. Και για να μην κατηγορηθώ άδικα αυτό το πρόβλημα το παρουσιάζει σε ανοιχτό μέρος και όχι μόνο μέσα στην πόλη που η επικοινωνία με τους δορυφόρους είναι λιγάκι "μπουκωμένη¨.

Τι με συμβουλεύεται να κάνω ?:hmm:

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρήσει οτι το τελευταίο διάστημα στο δικό μου G2 16GB άρχισε να κάνει διάφορα τρελά με το gps. Αργεί να βρει δορυφόρους και οταν τους βρει κάθε λίγο και λιγάκι τους χάνει με αποτέλεσμα να χάνω τον προσανατολισμό μου. Και για να μην κατηγορηθώ άδικα αυτό το πρόβλημα το παρουσιάζει σε ανοιχτό μέρος και όχι μόνο μέσα στην πόλη που η επικοινωνία με τους δορυφόρους είναι λιγάκι "μπουκωμένη¨.

Τι με συμβουλεύεται να κάνω ?:hmm:

Κατέβασε το GPS test:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chartcross.gpstest&hl=en

Και εάν παρατηρήσεις μέσα σε αυτό να έχει εξίσου απρόβλεπτη συμπεριφορά, πήγαινέ το service (υποθέτω ότι είναι μέσα στην εγγύηση).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.