Jump to content



[MWC 2014]Samsung Unpacked 5


Samael

Recommended Posts

Μιας και χρησιμοποιώ το S3, και η μετάβαση στο S4 δε με δελέασε αρκετά, γλυκοκοιτάζω στο S5.

Ακόμα μιλάμε για φήμες βέβαια, αλλά σχεδόν σίγουρα θα το δούμε Μάρτιο-Απρίλιο 2014.

Έχουμε και λέμε:

CPU Snapdragon 800 810(?)@2.5GHz(?) or Exynos6(4+4 cores) και τα δύο 64bitα τετραπύρινα μάλλον.

RAM 3-4GB

Οθόνη ~5,25inches LTPS(?) LCD (ποιο πιθανό) ή Καμπυλωτή(?) Super AMOLED

Ανάλυση μάλλον 2,560x1,440 ~560(PPI)

Camera 16Mpx ISOCELL

Μπαταρία >3.200mAh (?)

Αναγνώριση ίριδας ματιού αντί για το δακτυλικό αποτύπωμα του 5S πχ.

Σώμα αλουμινίου ή ανθρακονυμάτων

ΚitKat 4.4 OS

Samsung Galaxy S5 release date, news and rumors | News | TechRadar

Samsung Galaxy S5 release date, price, specs & screen rumours | Expert Reviews

Concepts:

s51.jpg

Samsung-Galaxy-S5-wqhd-display.jpg

Samsung-Galaxy-S5-Specs-1024x576.jpg

samsung_galaxy_s5_concept_2_520x300x24_fill.jpg

Μαλλιοτραβηχτείτε ελεύθερα :p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Το σίγουρο είναι ότι θα το δούμε Μάρτιο με Απρίλιο. Σίγουρα 64bit processor , ram πιστεύω 3gb. Η ανάλυση κατά την άποψη μου είναι υπερβολή καθώς ουσιαστικά διαφορά στο μάτι δε θα δει ο χρήστης που ηδη έχει 1080p οθόνη.

Η Samsung καλά θα κάνει να βελτιώσει το launcher της και να σταματήσει να κυκλοφορεί τόσες συσκευές το χρόνο καθώς και να βελτίωσει την ποιότητα των υλικών στα τηλέφωνα της .

Link to comment
Share on other sites

Μιας και χρησιμοποιώ το S3, και η μετάβαση στο S4 δε με δελέασε αρκετά, γλυκοκοιτάζω στο S5.

Ακόμα μιλάμε για φήμες βέβαια, αλλά σχεδόν σίγουρα θα το δούμε Μάρτιο-Απρίλιο 2014.

Έχουμε και λέμε:

:happy2: CPU Snapdragon 800@2.5GHz or Exynos6 και τα δύο 64bitα τετραπύρινα μάλλον.

:happy2: RAM 3-4GB

:happy2: Οθόνη ~5,25inches LTPS? LCD (ποιο πιθανό) ή Καμπυλωτή? Super AMOLED

:( Ανάλυση μάλλον 2,560x1,440 ~560(PPI)

:( Camera 16Mpx ISOCELL

:( Μπαταρία >3.200mAh ?

??? Αναγνώριση ίριδας ματιού αντί για το δακτυλικό αποτύπωμα του 5S πχ.

:happy2: Σώμα αλουμινίου ή ανθρακονυμάτων

:happy2: ΚitKat 4.4 OS

Τα μισά specs που περιμένεις, υπάρχουν ήδη στο αλουμινένιο Galaxy J

Samsung Galaxy J - Full phone specifications

samsung-galaxy-j-SGH-N075T-red.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα μισά specs που περιμένεις, υπάρχουν ήδη στο αλουμινένιο Galaxy J

Samsung Galaxy J - Full phone specifications

samsung-galaxy-j-SGH-N075T-red.jpg

Εφέ στο πλαστικό είναι όχι αλουμίνιο.

Samsung Galaxy J launched | Digital Trends

Ανακοίνωση του Galaxy J στην αγορά της Ταϊβάν χωρίς εκπλήξεις - Νέα - Insomnia.gr

Όταν φτιάξει αλουμινένιο ή ανθρακονημάτινο ή τέλος πάντων κάτι διαφορετικό, είμια σίγουρος ότι θα μας ζαλίσει τα @@ με διαφημίσεις, press relaeshes, "reviews" Κλπ μέχρι να το μάθει και η κουτσή Μαρία.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=4796]TifoziF1[/MENTION]

Σωστά, δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα επίσημα το όνομα του μεγάλου 64άρι όμως.

Για την ώρα έχει ανακοινωθεί ο 410 που είναι ο mid range, αντίστοιχος του 400.

Το S5 ας υποθέσουμε για την ώρα οτι θα φοράει 810 ή κάτι σχετικό.

[MENTION=129]Chosen[/MENTION]

Ο βασικός λόγος για να αλλάξω το S3 είναι επειδή το βαρέθηκα, να λέμε και του στραβού το δίκιο :p

Το 5άρι απ ότι φαίνεται θα είναι σημαντικά βελτιωμένο σε σχέση με το 3άρι, αν και όχι πρωτοποριακό μάλλον...

Προτιμώ να το βγάλουν με carbon βασικά, ζηλεύω τo kevlar στα Moto. :p

Motorola-Razr-i-6-of-6.jpg

rueckseite_aus_kevlar1-5d4f992cb629d50f-1024x768.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μιας και χρησιμοποιώ το S3, και η μετάβαση στο S4 δε με δελέασε αρκετά, γλυκοκοιτάζω στο S5.

Από περιέργεια, σου περισσεύουν € ή υπάρχει κάτι στο οποίο δε σε καλύπτει το S3; (Ρωτάω ως κάτοχος του S3, που δεν βλέπει το λόγο για αναβάθμιση στην επόμενη 2ετία με βάση τη χρήση που κάνω πάντα)

Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια, σου περισσεύουν € ή υπάρχει κάτι στο οποίο δε σε καλύπτει το S3; (Ρωτάω ως κάτοχος του S3, που δεν βλέπει το λόγο για αναβάθμιση στην επόμενη 2ετία με βάση τη χρήση που κάνω πάντα)

Έχει απαντήσει ήδη

Ο βασικός λόγος για να αλλάξω το S3 είναι επειδή το βαρέθηκα, να λέμε και του στραβού το δίκιο :p
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω τι λέτε, αλλά εχω καραβολευτεί το Nexus S μου εδώ και χρόνια :-P (το μόνο που με χαλάει είναι που δεν έχει zoom στην κάμερα).

αυτό που βλέπω είναι πως ξεφεύγουμε κατά πολύ σε τομείς που είναι για τον περισσότερο κόσμο άχρηστοι, και δεν στοχεύουμε σε τομείς βασικούς όπως αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Καλά παιδιά εγώ που είχα S3, και έχω S4 απο την πρώτη μέρα, χωρίς να υστερεί κάπου το S3 ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΑ (χέστηκα για το 1080 αντί 720 πχ), το S4 έχει μερικά καλούδια που για μένα και για μόνο 80 λίρες που μου ζήτησαν το κάνανε no brainer....

1. είναι αισθητά πιο γρήγορο και snappy, το S3 ήταν οκ, αλλά ΔΕΝ ήταν βούτιρο και δεν είναι ο τύπος που θα βάλει μέσα 12 custom rom κλπ. Αυτό σε μένα μετράει πολύ. Δεν με απασχολεί να έχω 12 πυρήνες, 29 γίγα ραμ, και να κάνει καφέ αν δεν είναι γρήγορο. Ειδικά όταν το iphone 5 (οχι το s/c) που το συγκρίναμε πέρσι είναι σούπερ σμοοθ ασχέτως των άλλων 38428317321 ελαττωμάτων που έχει.

2. Κάμερα. Η κάμε του S4 τα ΣΠΑΕΙ. ούτε το 5, ούτε το Χ έρχονται κοντά.

Το 5άρι κάτσε να δούμε πως θα έρθει στο τέλος αν και λογικά με τα promo της Voda θα το πάρω πρώτη μέρα και θα σας πω.

Link to comment
Share on other sites

Για το retina το εχουν πει απο καιρό γιατί έχει και πρακτική δυσχρηστία (βράδυ, εν κίνησή κλπ).

Για την οθόνη πρώτη φορά το διαβάζω αλλά ρεαλιστικά θα ζήσει ο κόσμος και με "μόνο" 1080P σε 5-5.25 ίντεσες.

Άντε να δούμε εν τέλη ακριβώς τι θα έχει.

Link to comment
Share on other sites

Samsung Knox, το κινητό μέσα στο smartphone σου

Πολύ έξυπνη κίνηση το sandbox στο Android, αλλά αυτό τα κατέστρεψε όλα.... :p

"Όπως αναφέρει η εταιρεία, “το KNOX ενσωματώνει το Security Enhanced Android που έχει αναπτυχθεί από την Εθνική Υπηρεσία Ασφαλείας των ΗΠΑ"."

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.