Jump to content



[MWC 2014]Samsung Unpacked 5


Samael

Recommended Posts

Με την ιδια λογικη, το G2 δεν εχει τιποτα παραπανω απο το S4 κλπ

OFF TOPIC: Απάντηση

Το ποστ σου ειναι τελειως, μα τελειως, offtopic.

Για το S4 που λες φίλε μου και τελειώνω ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ το offtopic

Antutu scores:

Το S4 έβγαζε 27.500~ , το G2 βγάζει 35.000 ~ επίσης είναι και φθηνότερο το G2, βγήκε και πιο μετά χρονολογικά οπότε.

Ο επεξεργαστής που φοράει το galaxy s5 έχει διαφορές της φουτσας με τον 800αρι, δεν μιλάμε για διαφορά 600αρι ( S4 ) με 800άρι.

Απλά θέλω να τονίσω ότι αμα βγει με τιμή πάνω από 500 ευρώ θα είναι τραγικά γελοίο.

Να μιλήσουμε και για τα υλικά τις samsung ? Το knox ? Από το κακό στο χειρότερο.

Για να είμαστε on topic και για να μην πέσουν κάρτες η άποψη μου είναι ότι η Samsung με την κίνηση της αυτή ψόφησε ! κυκλοφορόντας τηλέφωνο με specs 2013 ! Ας μην έβγαζε τώρα τηλέφωνο να περίμενε λίγο αλλά σιγά μη χάσουν. Από το κακό στο χειρότερο ! τι τα 3gb που ακούγαμε τι οι super 2k οθόνες που ειναι αυτά που ακούγαμε στις φήμες?

=============

Τέλος OFF TOPIC

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

τρομερή κάμερα, με βάση αυτό το βίντεο

το μπλου ελεκτρίκ κατι μου θυμίζει....(σε κακή έκδοση) :whistle2:

εμφανισιακά είναι το πιο άσχημο galaxy s* που έχει βγει

edit: το usb3 στα κινητά το βρίσκω λίγο άχρηστο ( http://www.airdroid.com )

Link to comment
Share on other sites

Προσφέρει γρηγορότερη φόρτιση σύμφωνα με τα λεγόμενα τους οπότε δεν το λες και άχρηστο...

για το data rate λέω

λιγο περίεργο μου φαίνεται αυτο

ελπιζω να βγει μια ανάλυση από ειδικό και επεξήγηση

για γρήγορο φορτισμα το ξερω μεσα απο το quick charge τις qualcomm

http://www.qualcomm.com/chipsets/quick-charge

Link to comment
Share on other sites

εμφανισιακά είναι το πιο άσχημο galaxy s* που έχει βγει ( http://www.airdroid.com )

Βασικά δεν ξέρω αλλά τώρα που το ξαναβλέπω, χαλιέμαι με το design ακόμα περισσότερο.

Για τα specs να μην μιλήσω καλύτερα, σχεδόν ίδια με του G2 που είναι στην αγορά εδώ και έξι μήνες.

Προβλέπω LG και HTC να κάνουν πάρτι σε δυο τρεις μήνες με το G3 και M8.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και το μεγαλύτερο + του S5 για 'μένα, το οποίο είναι PDAF+CDAF στον αισθητήρα είναι κάπως άχρηστο.. Συνήθως στο κινητό τραβάς στο τέρμα ευρυγώνιο, και όχι κινούμενα θέματα, οπότε στην πράξη δε θα κάνει κάποια τρελή διαφορά :p. Ο heart rate sensor δεν καταλαβαίνω τι νόημα έχει στο πίσω μέρος του κινητού (ή και γενικώς..), εκτός από ένα τικ στα specs.

Από την παρουσίαση, πιο πολύ ενδιαφέρον έχουν το Gear 2 (το οποίο με Tizen θα είναι τρομερά hackable λένε στο XDA) και το Fit, το οποίο λόγω heart rate sensor με ψήνει αν έρθει σε λογική τιμή.

Αυτό που βλέπω είναι ότι έχω το Note II από το Δεκέμβρη του 2012 και ακόμα δε βλέπω κάποιο σοβαρό λόγο αλλαγής του..

Link to comment
Share on other sites

ένα κλασσικό smartphone από την Sam. μην ζορίζεστε.

εδώ και κάποια χρόνια τα ... "κινητά"... έχουν πάρει άλλη τροπή. δεν νομίζω πως χθες ανακαλύψαμε την 'Merica.. προσωπικά είμαι με smartphone του 2010 και δεν έχω να ζηλέψω τίποτα από ένα smartphone του παρόντος είτε αυτί είναι το S5 είτε το iPhone 5S, χωρίς περαιτέρω ανάλυση μιας και θα ήταν κάτι off topic..

ΑΛΛΑ...

επειδή ο κόσμος, η μάζα με άλλα λόγια, το μυαλό το έχει πάνω από το κεφάλι της (όπως μας αποδεικνύει συνεχώς) , θα αγοράσει και το S5 και το iPhone 6 όταν βγει κ.ο.κ

Link to comment
Share on other sites

πάντως εμένα κατί μου λέει πως από τεχνικά χαρακτηριστικά θα κάνει την έκπληξη με το TIZEN.....Δεν έχει νόημα να ανακοινωνει 64 bit επεξεργαστη και QHD οθόνη και να μην τα χρησιμοποιεί στο S5....

κατι μου βρωμάει.....!

Link to comment
Share on other sites

πάντως εμένα κατί μου λέει πως από τεχνικά χαρακτηριστικά θα κάνει την έκπληξη με το TIZEN.....Δεν έχει νόημα να ανακοινωνει 64 bit επεξεργαστη και QHD οθόνη και να μην τα χρησιμοποιεί στο S5....

κατι μου βρωμάει.....!

είμαι σίγουρος πως θα βγει "updated" edition του S5

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να τα κατεβάσω και εγώ (S3 / S4) και αν και το περιμένω, δεν μπορώ να πω πως αν με πάρει πάλι η voda και μου πει να το πάρω για 100€ με 1 έτος συμβόλαιο θα πω όχι...

Granted δεν κάνει την διαφορά που έκανε το S4 απο το S3, αλλά εντάξει έχει μερικά πράγματα που δεν με χαλάνε.

-Dust / Water proof εμένα αυτό μου αρέσει και δεν το περίμενα, ειδικά για όταν παίρνεις φώτο με βροχή κλπ (όχι σπάνιο στην Αγγλία, ή στα ταξίδια) κάνει διαφορά, είναι πολλές οι φορές που θέλω να τραβήξω φώτο και δεν μπορώ γιατί έξω μαμιέται ο καιρός...

- Κάμερα, του S4 την λάτρεψα, και αυτή δείχνει ακόμα καλύτερη, έχουν καταστήσει την compact μου obsolete και θα συνεχίσει να είναι.

- 2.5Ghz, είναι μια χαρά ugrade θα κάνει διαφορά σίγουρα, όπως βλέπω στα βιντεο είναι σφαίρα, και με κανένα nova launcher επίσης είμαστε σε καλό δρόμο.

- Ευτυχώς δεν βάλανε 2560 και τι άλλες @@ες λέγανε σαν ανάλυση

- 128 GB micro SD δεν μας χαλάει

- Μπαταρία θεωρητικά (ειδικά αφού δεν ανεβάσανε ανάλυση) θα κρατάει παραπάνω. Δεν είχα ποτέ θέμα για 1 πλήρη μέρα αυνανισμού με το 4άρι, αλλά δεν με χαλάει και παραπάνω αυτονομία.

Τώρα θα ήθελα η αλήθεια είναι ένα 3άρι RAM αλλά αν είναι πιο γρήγορο απο το 4αρι και δεν μπουκώνει στα @@ μου (ελπίζω). Δείχνει και καλά να μην την χρειάζεται... (ίδωμεν).

Επίσης αναρωτιέμαι πως θα είναι στην πραγματικότητα το πίσω πλαστικό... Είναι λίγο σκεπτικός με αυτό. Θα το ήθελα το αλουμινένιο, αλλά αν είναι λίγο καλύτερο απο το υπάρχον δεν με πειράζει. Έχω συμβιβαστεί με το πλαστικό στα Galaxy 2 χρόνια τώρα, και δεν με ενοχλεί, αν είναι καλύτερο το δέχομαι.

Το fingerprint reader στα @@ μας, αν και για τα private docs κλπ μέσα δείχνει να είναι βολικό, δεν θα το έβαζα αντί για το patern μου σε καθημερινή χρήση.

Αναρωτιέμαι το flat λειτουργικό πως θα είναι σε καθημερινή χρήση. έχω ακούσει πολύ πράγμα για αυτό.

Overall μικρό update που αν δείχνει πιο ποιοτικό δεν με χαλάει.

Αλλά όχι δεν θα έπαιρνα απο το ράφι για 700€, όπως βέβαια δεν θα έπαιρνα κανένα κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπε κανείς ότι έχει κάτι διαφορετικό ή παραπάνω features :hehe:

Ο μόνος λόγος που έβαλα την photo είναι γιατί οι περισσότεροι λένε ότι φοράει τον S800 και ήρθε η Qualcomm, όχι να το επιβεβαιώσει αλλά να το διαψεύσει και να πει ότι φοράει τον S801.

Link to comment
Share on other sites

Απο S4 σε S5 δεν θα πήγαινα σίγουρα, αλλά απο S3->S5 με ψήνει.

Θα περιμένω να δω και τις προτάσεις του ανταγωνισμού βέβαια, δε βιάζομαι.

Aν και καθώς έχω ένα κολληματάκι με τις κάμερες, πολύ αμφιβάλω αν καταφέρει κανείς να την πιάσει...

Η αλήθεια είναι ότι αν το υλικό κατασκευής ήταν οτιδήποτε άλλο εκτός από πλαστικό θα το έκανα preorder.

Kevlar?Carbon?Aluminum?Titanium or whatevah :p

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.