Jump to content



Recommended Posts

Άλεξ εμένα μου φαίνεται ότι αντί να ψάχνεις αλλού, ήρθε ο καιρός να συνειδητοποιήσεις ότι η 270Χ δεν είναι το θηρίο που νόμιζες.

Ποτέ δεν είπα οτι είναι θηρίο! :p

Δεν έχω πρόβλημα με τα fps στα 1200p που παίζω! Απλά κάνω μερικές εξαιρέσεις σε φίλτρα σε ορισμένα παιχνίδια.. κατά τα άλλα όλα στο max παίζουν με τα 60 καρεδάκια να είναι στάνταρ! Σπάνια χρειάζεσαι πάνω απο 2GB VRAM για 1080p/1200p gaming. Αλλά και πάλι δεν τίθεται και δά τόσο σοβαρό θέμα.. απλά πέσαμε στην περίπτωση τώρα με το AW και τυγχάνει να έχω υπερφορτώσει το σύστημα με ένα σκασμό προγράμματα και τα 8GB είναι λίγα όταν τα 4 λένε αντίο με το καλημέρα σας.. :haha:

Μόλις κάνω τις αλλαγές μου στην RAM τότε ούτε αυτά τα 1-2 games στα οποία έχω θέμα θα με απασχολούν πλέον.. πρός το παρόν κάθομαι και αδειάζω την RAM προτού παίξω AW! :p

Στο μέλλον σίγουρα θα την αλλάξω την 270Χ.. ακόμα έχει ψωμί η καρτούλα και αμαλάχη με μία 2ή αντίο ζωή το έργο.. μάρθα βούρτση νίκος ξανθόπουλος! :hehe::haha:

[MENTION=23268]Trexx[/MENTION] πιστεύω θα καταλάβεις τώρα γιατί δεν μου μένει RAM ούτε για αστείο... η 270Χ μια χαρούλα είναι.. μνήμη θέλω επειγόντως!

Επιφάνεια εργασίας... μάλλον θα χρειαστώ και οθόνη έτσι όπως πάω.. :hehe:

2ilyanc.png

Έγινε επεξεργασία από Dj_ALeX
Link to comment
Share on other sites

Την ώρα που ''τρέχει'' το παιχνίδι ο task manager γράφει GPU usage 75%

VRAM memory 4,437.2 θα περιμένω μπάς και βγάλουν κανα patch για το θέμα της VRAM

έτσι κι αλλιώς θα βγούνε ένα σορό παιχνίδια ένα δεν θα κάτσει; :D

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε αυτό το προγραμματάκι: Download Fraps 3.5.99 free version

καν το install και μετά τρέξτο πρίν αρχίσεις το παιχνίδι.

Μερικά παιχνίδια απ ότι θυμάμαι δεν το υποστηρίζουν υπάρχει και εναλλακτικός

τρόπος για να βλέπεις τα FPS όμως εγώ δεν τον έχω δοκιμάσει.

Edit: Συγνώμη δεν πρόσεξα που θες monitoring και θερμοκρασίες κλπ

σ'αυτήν την περίπτωση θα κατεβάσεις το MSI Afterburner

http://event.msi.com/vga/afterburner/download.htm

Έγινε επεξεργασία από johnIV
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγκατέστησα το παιχνίδι στον HDD και όχι στον ssd μου για να μην παίρνει χώρο...ξεκινάω το παιχνίδι κάνει την είσοδο αλλά μετά όταν φορτώνει μου λέει ότι δεν έχει αρκετό χώρο στον δίσκο. Ενώ ο HDD έχει 700GB ελεύθερο.

Μήπως βλέπει τον SSD μου που έχει 31 ελεύθερα? και πως το αλλάζω?

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγκατέστησα το παιχνίδι στον HDD και όχι στον ssd μου για να μην παίρνει χώρο...ξεκινάω το παιχνίδι κάνει την είσοδο αλλά μετά όταν φορτώνει μου λέει ότι δεν έχει αρκετό χώρο στον δίσκο. Ενώ ο HDD έχει 700GB ελεύθερο.

Μήπως βλέπει τον SSD μου που έχει 31 ελεύθερα? και πως το αλλάζω?

Υπάρχει ενα fix που το διορθώνει (εάν το παιχνίδι δεν είναι αυθεντικό)

Link to comment
Share on other sites

το βαλα και γω!

πολυ smouth μου παιζει , δεν το περιμενα με τετοια καρτα που εχω

στα 1920*1200 , μαλλον μου τις μικρυνε το σαιτ

και για καποιο λογο ποτε δεν ειναι 100% usage :S

2ia50sz.jpg

71nu4j.jpg

2r4se93.jpg

jr9mbp.jpg

Έγινε επεξεργασία από kpetros
Link to comment
Share on other sites

Τρελα γραφικα δεν εχει σε καμια περιπτωση. Οντως το ghosts ειχε πολυ καλυτερα ειδικα στη νυχτερινη πιστα και το φυσικο τοπιο(αποστολη στη ζουγκλα). Το multiplayer αν και διορθωθηκε λιγο εχει ακομα πολλα προβλγματα συνδεσης και lag.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.