Jump to content



Assetto Corsa Multiplayer Racing [Greek Gatherings]


akis_z80

Recommended Posts

Το Replay είναι εδω....

Ζητώ συγγνώμη απο τον Γιώργο Δάρρα, τον έφαγα μπαμπέσικα όπως κατάλαβα... Συγγνώμη..

https://drive.google.com/file/d/0B81zEBE8GoIlNG1ZX2duVzUxY0k/view?usp=sharing

Έγινε επεξεργασία από rapid_fast
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Το Replay είναι εδω....

Ζητώ συγγνώμη απο τον Γιώργο Δάρρα, τον έφαγα μπαμπέσικα όπως κατάλαβα... Συγγνώμη..

https://drive.google.com/file/d/0B81zEBE8GoIlNG1ZX2duVzUxY0k/view?usp=sharing

 

Δε πειραζει, no prob! :)

Δυστυχως ηταν πολυ κακη μερα για μενα, προλαβα ισα ισα να μπω στα τελευταια 5 λεπτα του qual. και χωρις σχεδον καμια προπονηση ολη τη βδομαδα.

Οποτε δε τον πολυ πιστεψα τον αγωνα, οποτε μετα απο μια εξοδο μου, (οχι το συμβαν με τον rapid fast) εμεινα παααρα πολυ πισω, ενω ημουν στη 4η θεση και τελικα πηρα αυτο που αξιζα... χαχα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος Αγώνας! Συγχαρητήρια για άλλη μια φορά σε όλους όσους συμμετείχαν! Το γεγονός πως η πίστα ήταν μικρή και σχεδόν όλοι είχαν χρόνο 1.09 - 1.10, έκανε τον αγώνα ενδιαφέρον και υπήρχε ανταγωνισμός!

 

Σε κάποια φάση ο rapid_fast με πέρασε σαν σταματημένο! Το βίντεο εδώ:

 

 

 

Στην ίδια φάση, παραλίγο να είχαμε ντράβαλα με τον Κώστα, το πόσο κοντά ήμασταν στο να γίνει το μοιραίο το κατάλαβα στο replay και φαίνεται εδώ (από άλλη κάμερα):

 

Έγινε επεξεργασία από tanthopo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχουμε μια κλασσική περίπτωση σύγκρουσης .. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=zGoI5mWMRn0&feature=youtu.be

 

Η ίδια σύγκρουση είναι και εδώ, όπως φαίνεται απο πάνω...

https://www.youtube.com/watch?v=odqzUDJe3PA

 

Και εδώ όπως φαίνεται απο το πιλοτήριο του δεύτερου αυτοκινήτου.

https://www.youtube.com/watch?v=PQltojSSszw

 

Εδώ είναι η κλασσική περίπτωση θερμοκέφαλου οδηγού που νομίζει οτι μπορεί να καταφέρει τη μανούβρα του Ayrton Senna...

Συγγνώμη Γιώργο.. 

https://www.youtube.com/watch?v=3N8_Y8nf3-M

 

Εδώ είναι η κλασσική περίπτωση θερμοκέφαλου οδηγού που καταφέρνει τη μανούβρα του Ayrton Senna...

https://www.youtube.com/watch?v=3LqwramRBvQ

 

 

Την κλασσική περίπτωση σύγκρουσης την έβαλα για δύο λόγους..

Ο πρώτος είναι για να δείξω, οτι στον πρώτο γύρο, στις πρώτες στροφές, δεν πρέπει να αλλάζουμε κατεύθυνση στο όχημα μας..

Δεν είμαστε μόνοι μας, έχει ξεκινήσει ολόκληρο μπουλούκι απο αυτοκίνητα, και είναι αδύνατον να ξέρουμε τι έχουμε δεξιά και αριστερά μας..

Είναι απολύτως λογικό αυτό, αφού πάντα στην αρχή υπάρχει συνωστισμός..

Μέχρι να πάρουν όλα τα αυτοκίνητα τις θέσεις τους, ο δρόμος δεν μας ανήκει, ΠΑΝΤΑ υπάρχει κάποιος δίπλα μας, ή παραδίπλα μας..

Ο δεύτερος λόγος που το έβαλα, είναι για να δούμε όλοι από την κάμερα μέσα από το αυτοκίνητο του θύτη, ότι είναι αδύνατο να εντοπίσει παρουσία

άλλου αυτοκινήτου δίπλα του.

Εδώ η μόνη σωτηρία είναι αυτό το προγραμματάκι που δείχνει οτι υπάρχει αυτοκίνητο δίπλα..

Αλλά ακόμα και αν το προγραμματάκι δεν δείξει, εμείς πρέπει ΠΑΝΤΑ να έχουμε στο μυαλό μας, οτι πρώτη στροφή είναι, τελευταίοι δεν είμαστε, ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ..

Έγινε επεξεργασία από rapid_fast
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ε οταν δεν βλεπεις τιποτα και το heli δεν δειχνει τιποτα προφανως και θα πας με γραμμες μεσα αλλα εισουν μακρυα για να σε δειξει και μεχρι να παρω πρεφα τι διαολο ηταν αυτο με χτυπησαμε και δευτερη φορα :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αγώνας Κυριακής 28 Ιουνίου 2015

 

post-46450-0-05970700-1434930053_thumb.j

 

Αυτοκίνητο: GT3, GT2

Πίστα: Paul Ricard Prototype (DOWNLOAD | Official Page)

Κατάσταση πίστας: Green (ξεκινάει με 95% grip, τελειώνει με 99%)

 

Practice: 1 ώρα

Qualify: 15 λεπτά

Race: 35 λεπτά

Laps: 16

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Aγώνας με συνεχή δράση και μάχες στον προφυλακτήρα! Κρίμα που είχαμε την επαφή με τον Κώστα στην κλειστή δεξιά, αλλά δεν μπορώ να κατηγορήσω κανέναν από τους δυο μας. Ήταν μοιραίο :D

 

KDQkNPj.jpg

 

PSt6kmP.jpg

 

uwho8QE.jpg

 

A0nqcU8.jpg

 

MfTS9Nw.jpg

 

1UE9Xv5.jpg

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να τρεξω παρα πολυ στον αγωνα η 458 S3 δινει καλες μαχες αλλα παλι καποιος με πεταξε εκτος στο δευτερο γυρο οπως στο τεταρτο βιντεο του rapid fast. Τετοια χωσιματα στους πρωτους γυρους καταστρεφουν αγωνες, ελεος!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος αγώνας, χάλια combo!  :bleh:  :bleh:  :tongueout:

Εντάξει όχι χάλια, αλλά δύσκολο να μάθεις όλες τις ιδιοτροπίες του στο λίγο χρόνο που είχα.

 

Μου φάνηκε περίεργο που με αφήσατε να ξεκινήσω πρώτος, αλλά δεν με χάλασε!!  :)

 

Η επαφή με τον Άκη όντως ήταν μοιραία, θα συνέβαινε ούτως ή άλλως αλλά έτσι όπως συνέβη θα έλεγα πως το φταίξιμο βαραίνει περισσότερο εμένα. sorz  :rolleyes:

Περιμένοντας τον Άκη να με φτάσει, βγήκα εκτός πίστας, για να μην ενοχλώ, με αποτέλεσμα να χαθώ και μέχρι να ξαναβρώ την πίστα να είμαι τελευταίος.

Έχοντας ήδη μια επαφή είμουν ιδιαίτερα προσεκτικός στις επόμενες προσπεράσεις, ίσως σε σημείο να γίνομαι και λίγο ενοχλητικός μέχρι να περάσω!

Σε όλο τον υπόλοιπο αγώνα κυνηγούσα τον Παναγιώτη ή έτρεχα να του ξεφύγω. (μάταια)

 

Παναγιώτη σε εκείνο το σημείο τελικά δεν σε "άφησα" να περάσεις.

Είχα δεί οτι ροκάνιζες σιγά σιγά την διαφορά μας και επειδή είχες αρκετό teleporting (αποτέλεσμα της δικιάς μου σύνδεσης) έψαχνα ένα σημείο να σε αφήσω να περάσεις με ασφάλεια, αλλά δεν υπολόγισα σωστά και βγήκα εκτός, κάνοντας το προσπέρασμα τελικά πιο επικίνδυνο!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο σε όλα τα παιδιά που πήραν μέρος στον αγώνα - καλή εμπειρία!

 

Εγώ αν και βρέθηκα επικεφαλής από την αρχή εκμεταλλευόμενος την τσούγκρα του Άκη με τον Κώστα δεν κράτησα την ψυχραιμία μου (κρίμα) και υπέκυψα στην πίεση του Θοδωρή (μπράβο σου για την επίδοσή σου και κρίμα που έχασες στο τσακ την νίκη - για τον Άκη δεν μιλάω πια - έχει τον αιώνιο θαυμασμό μου!).

Από εκεί και πέρα ήταν ένας αγώνας όλο λάθη, συγκρούσεις και εξόδους (όπως και για τους περισσότερους - όπως είδα)

 

Ευτυχώς που είχα και κυνηγούσα τον Στέλιο μπροστά μου και είχε ενδιαφέρον ο υπόλοιπος αγώνας - ο οποίος ενώ στην αρχή φαινόταν να είναι "έξω από τα νερά του" σιγά σιγά ανέβαζε ρυθμό με αποτέλεσμα να γίνει κι' αυτός ένα "άπιαστο όνειρο" :sarcastic:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Αγώνας Κυριακής 28 Ιουνίου 2015

 

attachicon.gifPaul-Ricard.jpg

 

Αυτοκίνητο: GT3, GT2

Πίστα: Paul Ricard Prototype (DOWNLOAD | Official Page)

Κατάσταση πίστας: Green (ξεκινάει με 95% grip, τελειώνει με 99%)

 

Practice: 1 ώρα

Qualify: 15 λεπτά

Race: 35 λεπτά

Laps: 16

Πωπω φίλε Στάθη, παλουκάκι η πίστα! :p

Link to comment
Share on other sites

Πωπω φίλε Στάθη, παλουκάκι η πίστα! :p

παλουκαρα......

 

Απορια.

Πως θα ειμαι σιγουρος οτι θα βρω διαθεσιμο την κυριακη το αυτοκινητο που εχω επιλεξει για να τρεξω στον αγωνα και δε θα τα εχουν παρει ολα μεχρι να μπω στον σερβερ;

Εχετε καποια διαδικασια;

Link to comment
Share on other sites

παλουκαρα......

 

Απορια.

Πως θα ειμαι σιγουρος οτι θα βρω διαθεσιμο την κυριακη το αυτοκινητο που εχω επιλεξει για να τρεξω στον αγωνα και δε θα τα εχουν παρει ολα μεχρι να μπω στον σερβερ;

Εχετε καποια διαδικασια;

Αυτοί που θα μπουν σίγουρα ας γράψουν το Σάββατο τι αυτοκίνητο θέλουν για να κανονίσουμε το entry list. Οι υπόλοιποι θα πάρουν αυτά που θα περισσέψουν.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.